Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

oznaceni skel leptanim VIN


Ferry

oznaceni skel leptanim VIN  

  1. 1. oznaceni skel leptanim VIN


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Jelikoz posledni dobou nekolika znamym lidem ( a i tady na foru se jich par najde ) ukradli auto a taky ted vice parkuju na ulici nez drive, chytla me tak trochu zabezpecovaci paranoia :D Zacal jsem tim, ze jsem si namontoval alarm a premyslel co bych jeste mohl pridat.

Po chvilce hledani na internetu a kratke rozvaze jsem dospel k nazoru, ze by nebylo spatne oznacit si jeste vsechna skla na aute vyleptanim kodu VIN, takze jsem si objednal leptaci sadu, kterou si, az mi prijde, doma muzu pekne toto provest.

Cena teto sady ( nebudu ted delat reklamu firme, kterou jsem si vybral, ale na internetu jsou minimalne tri ) je cca 600Kc.

A ted proc zakladam tuhle anketu. Napadlo me, ze by mohl byt vetsi zajem i ze strany dalsich clenu klubu a proto by se mohlo zkusit vyjednat s nekterym z vyrobcu techto sad nejakou spolupraci a mnozstevni slevu pro nas klub.

Po male konzultaci s JirkouP, ktery to vidi taky jako dobrej napad tedy zakladam tuto anketu, na zaklade jejich vysledku by se mohlo zvazi, jestli poverit Rebika jednanim, nebo ne ;)

Takze prosim o Vase nazory a popr. predstavy napr. o cene, za kterou byste takovou sadu koupili Vy. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem nad necim premyslel. ale ja jsem spis myslel vysilacku na nozove frekvenci ktera je vyhrazena pro tisnova volani. Policie i Hasici to maji porad na svych stanicich naladene a dokazou najit zdroj signalu. Nevim co to stoji od toho Secaru ale tohle by byla zalezitost vysilacky plus mala elektronika. Jeste ale musim zjistit na jakem principu presne funguje ten system co pouzivaji zachrane sbory a na jakem kmitoctu (aby nemusela byt 10m antena)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Escaper

taky jsem nad necim premyslel. ale ja jsem spis myslel vysilacku na nozove frekvenci ktera je vyhrazena pro tisnova volani. Policie i Hasici to maji porad na svych stanicich naladene a dokazou najit zdroj signalu. Nevim co to stoji od toho Secaru ale tohle by byla zalezitost vysilacky plus mala elektronika. Jeste ale musim zjistit na jakem principu presne funguje ten system co pouzivaji zachrane sbory a na jakem kmitoctu (aby nemusela byt 10m antena)

a jak je to s licenci na vysilani, CTU apod. instituce ? nemusis mit nahodou povoleni pro vysilani na tomhle pasmu. Nebo je to v pasmu PMR, cili bezlicencni pro verejne vyuziti, to asi ne co ?

Aby ti pak policajti s odcizenym autem nepredali taky obvineni o poruseni tehle predpisu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferry: to prave zatim nevim. Ale jak pises o tom PMR tak by to slo tak ze by to byla normalni PMRka kera by vysilala na predem dohodnute frekvenci budto nahratej monolog nebo jenom nejake dane pipani (nevim jestli by bylo SOS vhodne v tomto pripade). Kdyby to melo povicero clenu v klubu tak preci jenom dosah PMR pisou 5 km s tem antenkama co tam sou(nesmi se tam davat jine). Na vysilaci bych ji nechal. Ale na primacich bych je predelal na silnejsi smerove yaginy. Sem cetl ze nejakej manik poslouchal kohosi tak na dobrech 50km a to byla antena co mela jenom 40cm na delku. A pak by mohl zacit hon. V momentu jak by se ten signal chytil tak ho i jeden clovek najde (antena je smerova a kam ji natoci tam je vysilac), pokud by bylo vic honuicu z ruznachy smeru tak jednak muzou komunikovat tema PMRkama a s mapou a pravitekm je to snadno zameritelne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

A jak se to udělá, když budu mít poškozené sklo? To mi mohu znovu vyleptat a nebo ne?? Nikde jsem se o tom nedočetl.

K tý leptací sadě obdržíš kartičku s údaji a je na ní tušim i nějaký ev. číslo (nemám ji u sebe) a normálně tam zavoláš a oni ti pošlou novou šablonu i s tím leptadlem :super

P.S.: Tu sadu jsem kupoval za cca 450,-Kč (množstení sleva), jen to ještě musim dostat na okna :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Escaper: takhle to vypada, kdyz si nekdo k PMRku pridela kamna, vyleze na kopec a pak machruje jak skvele si pokecal na XX km, ale ze zarusi vysilani vsem v okruhu XX km a nekolikanasobne pretahne povoleny vyzarovany vykon... s tim, co je tam od vyrobce zapomen na vic nez par set metru v zastavbe a nekolik km na volnem terenu, a staci s autem zajet treba do podzemnich garazi a jsi v pytli...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlas, nekolik let jsem pouzival CB - obcanske radiostanice na verejnem pasmu, v aute je to opravdu problem na vetsi vzdalenost (pokud nemas na strese dvoumetrovy bic jako jsem mel ja-s tim uz se to da), da se to i zapojit primo na antenu od radia (prodavaj se specialni, ktere slouzi i kprijmu a vysilani CB a na radio-2v1, ale pak pridou ty garaze a signal....pryc:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: petr307

souhlas, nekolik let jsem pouzival CB - obcanske radiostanice na verejnem pasmu, v aute je to opravdu problem na vetsi vzdalenost (pokud nemas na strese dvoumetrovy bic jako jsem mel ja-s tim uz se to da), da se to i zapojit primo na antenu od radia (prodavaj se specialni, ktere slouzi i kprijmu a vysilani CB a na radio-2v1, ale pak pridou ty garaze a signal....pryc:nevim

Tyhle 2in1 a dalsi podobne jsou naprosto na dve veci. Pokud chces alespon trochu slusne vysilat (i prijimat) musis zainvestovat minimalne do DV27R (nevim jak se znaci dnes) ale jeste lepsi jsou s anteny s prodluzovaci civkou. Pokud do neceho takoveho neinvestujes je lepsi rucka s pendrekem z okna :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: petr307

To cislo si tam vyleptam potom predam do nejakeho registru, aby policie poznala, ze je vuz kradeny? jak to funguje, kdyz mi vuz ukradnou? nebo jen nahlasim kradez vozu s timhle cislem na oknech? :myslim:myslim:myslim

Tvoje VIN je v registru označených vozidel (ten je snad celoevropský), díky tomu máš tu kartičku. Při krádeži stejně PČR hlásíš, co v autě bylo, zvláštní znaky a pod., takže vyleptaný VIN na oknech nahlásíš do těch zvláštních znaků (pokud by k takový situaci náhodou došlo).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...