Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Princip chlazení servokapaliny 205 GTI


Vertex

Recommended Posts

Může mi někdo popsat, jak se chladí kapalina v servu u 205 GTI? Mám za to, že je to pouze nějaká trubička či hadička, kterou kapalina protéká. Hadička má přístup více či méně ke vzduchu a tak kapalinu chladí.

Mám totiž neustále problémy se servem. Už jsem vyměnil druhou pumpu, ale při zahřátí se servo občas rozhučí a přestane posilovat. Zpod kapoty jdou pak hrozný zvuky a kapalina jde přetlakovou dírkou v uzávěru servonádržky ven. Druhý den auto nastartuju, dolejdu půl decky kapaliny a nic. Stalo se mi to po včerejší cestě zpět ze srazu. Na Křivoklátsku se rozhučelo a nepřestalo až do Chomutova. Dnes ráno jsem jel na otočku do Plzně, teplota motoru nepřesáhla cca 80 stupňů a vše v pohodě :myslim:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no taky to muze delat ten bazmek na rizeni. Jinak chlazeni na GTi je resene trubkou, ktera vede pod autem (takova smycka tam a z5). Prepadem to vali vzdycky kdyz mas otoceno na doraz, ale koukam ze ti to vali uplne ven? To b yurcite nemelo - pak jeste moznost, ze to je blbe zapojeny? Ale to snad nejde zkazit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: voštík

no taky to muze delat ten bazmek na rizeni. Jinak chlazeni na GTi je resene trubkou, ktera vede pod autem (takova smycka tam a z5). Prepadem to vali vzdycky kdyz mas otoceno na doraz, ale koukam ze ti to vali uplne ven? To b yurcite nemelo - pak jeste moznost, ze to je blbe zapojeny? Ale to snad nejde zkazit

Zapojený je to dobře, jak říkáš, nejde to zkazit. Valí to ven jen když se rozhučí a přestane posilovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo! Na měsíc dopředu! On už tam dělá prakticky sám. Já už jen dodělávám naslibované resty. Ještě dvě auta a definitivně na to prdim. Konečně začnu jezdit pořádně na ryby. Jo a seženu nějaké GTi s vadným motorem a budu se v tom vrtat jen tak pro radost. Motůrek už se rýsuje. Bude to krasavec zvenku i zevnitř. Jediné, co mi chybí, je vačka. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GTi zatím není. Vono už je to docela kultovní autí, takže dobrej kus se docela obtížně shání. HUGO BOSS mi ho vyfouknul před nosem. Jako vždy jsem byl těsně druhej....:D

Ale ten motůrek si vymazlím. Až klekne u GREEN MONSTER, tak bude připraven. Teda pokud dřív něco neseženu. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No můžu doporučit Tomáše Kameníka, který u nás na dílně dělal asi pět let. Je šikovnej, pálí mu to! Jindra Zronek od nás je zas neskutečná pečlivka, ale teď se rekonvalescencuje, nebo jak se to píše. Sebe bych nedoporučil :bojim páč jak jsem napsal, už na to prdím. No ale..... :myslim hodit na to nezávazně glazy bych mohl. Příští týden ale jedině středa, čtvrtek, nebo pátek. Ale jen dopoledne! Mám odpolední, takže ve 14:00 si jdu lehnout k vodě. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vertex

Tomáš Kameník má dílnu na zátiší?

Ne. Má jí v Nových Spořicích, za veterinou a za potokem doprava, ale teď netuším, kudy se tam dá dostat, jak tam stavěj to Tokio. Ale podle koncentrace aut okolo jeho dílny na tom časově taky nebude moc dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vertex

Jindra Zronek je kdo? To je ten člověk, co dělá stále ještě občas u P. B. ?

Jo to je on. Všechno dělá neskutečně pečlivě a poctivě. Jestli bych si někdy nechal opravit auto, tak u něj. Akorát dělá trochu pomaleji, ale to souvisí s tou pečlivostí a poctivostí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...