Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

spotreba+klimatizace


VPetr

Recommended Posts

  • O 4 měsíce později...
  • O 1 měsíc později...

Mne to tiez zere okolo 7l, co ma dost zere.Neviem ci to tak ma byt alebo mam nejaku zavadu. Kupil som ojazdenu 307 2,0 110ps 2003 ojku.Peugeot by som si uz nekupil, moze byt autom roka aj kazdy rok. Na 3 tisicrocie je to na diesel nenormalna spotreba. Nevytacam to cez 2200 ot. Aj benzin je setrnejsi. Potom je aka vyhoda diesla?Skoda ze som fora necital skor ako kupil auto.Urcite by som nemal leva na prednej maske. A prosim odpisujte ze ako je to s tou spotrebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlado-.m

Mne to tiez zere okolo 7l, co ma dost zere.Neviem ci to tak ma byt alebo mam nejaku zavadu. Kupil som ojazdenu 307 2,0 110ps 2003 ojku.Peugeot by som si uz nekupil, moze byt autom roka aj kazdy rok. Na 3 tisicrocie je to na diesel nenormalna spotreba. Nevytacam to cez 2200 ot. Aj benzin je setrnejsi. Potom je aka vyhoda diesla?Skoda ze som fora necital skor ako kupil auto.Urcite by som nemal leva na prednej maske. A prosim odpisujte ze ako je to s tou spotrebou.

Asi tam máš nejakú závadu. Ja mám okolo 5,8 (teraz v zime) a keď veľmi nešetrím, tak asi 6,2. Kolega má 406 2,0 80 kW a má do 6,5.

PS: ukazuje sa, že keď si niekto na fóre sťažuje na spotrebu, tak obvykle neskôr zistí nejakú závadu.

Ale neváhaj, predaj Peugeota a kúp si Oktávku, tie žerú menej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to ja to klidne vytacim az na 3500ot-predjizdeni,svizne zrychlovaní do kopce atd. jezdit jen na 2000ot neni uplne eko.:myslim Neco si zjisti o tom v jakym pasmu ma tvuj motor aspon 80% kroutaku a to pasmo muzes v klidu vyuzivat. Ted jsem bral 65,8l najeto 1100km = na zimakach! neni co řešit.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co takhle kouknout do velkého TP tam je psáno u mé 79kw 2.0Hdi spotřeba 7.0/4.2/5.2 a protože to nešetřím a jezdím po dálnici do 150km/h a rád mu dopřeji aklceleraci tak mi to žere těch 7l/100km a proto mívám většinou v zimě menší spotřebu než přes léto neboť to nemůžu tak smažit tak to je asi tak vše ;) čao

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u mě záleží na tom, kde jezdím. pokud jezdím po Brně - vyloženě městský provoz, tak kidně mezi 7 - 8 litry. Včera jsem vyjel z města, kdy po cca 150 najetých kilometrech jsem měl spotřebu 7,8 litrů. Po ujetí 130 kilometrech v mimoměstském provozu (a z části na zasněžených cestách) mě spotřeba klesla na 6,8. Opravdu záleží, jak kdo jezdí. Když jedu po rovině za bezvětří 90 (na tempomat), tak mi to dle okamžité spotřeby ukazuje 4,6-4,9 litrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ADD 1.. v zimnom obdobi ti poklesne tlak chladiacej zmesy v potrubi klimatizacie a nezopne tlakový ventil ktory je poistkou pre spustenie cerpadla.... to znamena ze plyn vo vacsej zime meniobjem a tým padom aj tlak je iny...v lete je to ine bo vtedy sa plyn roztahuje a tým padom narasta aj tlak....

ale urcite si daj skontrolovat mnozstvo chladiva v potrubi.

ADD 2 . ja robim na SW 2,0 hdi 66 kw naj. cca 155000KM. priemernu spotrebu okolo 6,8 - 7 l/100km.....ale to chodim 110-120 tam kde je 90 km/h a po dialnici za dobrych podmienok 150 -160 km/h.. takze sa necudujem.... ale pri normalnej cestnej rychlosti by to malo byt okolo 5,7-6,2 l/100km...mam namerane na pohodovej ceste do chorvatska....vkuse 750 km....takze som si to mohol odskusat kam sa to dostane so spotrebou....

ADD3. co sa týka ci som spokojny ze mam leva na prednej kapote alebo nie......tak skor sa priblizim ktomu ze nie....

V tomto aute sa opoti passatu alebo A6 a mozno aj spominanej oktavky citim nepohodlne a neni som v takej pomyslenej bezpecnosti...nakolko je to taky bakelyt....ale neni to zle .do kedy to chodi tak som rad...vsak za chvilu ju zoderem a pojde do autickovskeho cintorina :)

Momentalne auto pouziva zena ,tak som rad...ja som si kupil Hyunday santa fe elegance 2,2 crdi , takze max. spokojenost....motor jedna basen chip na 178 ps a Mk = cca 400 Nm. Samozrejme je to common rail, ale oproti mojej byvalej 406 coupe 2005 2,2 Hdi po cipe na 155 Ps je to 100 a 1.... ten peugeeotacky motor je taka mala zdochlina.....typicky diesel, aj jeho vlastnosti a prejav....zato z 2,2 crdi to je ako z benzinom..... obi dve boli kupovane nove, takze neporovnavam zo ziadnou jazdenkou z francuzska.

Peugeot = never more

Vzdy som bol skor zamerany na nemecke auta, ci vw,audi, bmw....ale traz som zistil ze aj korea moze mat dobre auta....miestami lepsie ako francuzi alebo nemci

[upravil dne 14/11/07 mbleho]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...