Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Stavební materiál Be-Tong


Dave405

Recommended Posts

Původně zaslal: lamancha

Původně zaslal: Hadra

Mno...bydlí od loňských vánoc a tak nějak si nestěžuje. Je fakt, že jsem u něj mockrát nebyl, ale vychytal tu rekuperačku a je spokojenej. Pokud by ses chtěl na něco zeptat, tak bych Ti poslal mail přímo na něho...

jo, to by bylo fajn. Sice mě od toho dost lidí zrazuje, ale než to zamítnu, tak bych chtěl vědět proč:)

Díky

máš jůtůjů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak jsem se po dlouhé době potkal se známým, tak se dělím o jeho zkušenosti:

Má postavený RD s obytným podkrovím z Veloxu, v něm rekuperaci vzduch s vytápěním a solární panely (cca za 550t. za toto ekol. vytápění). Sazbz od elektráren měl hejdřív 20 slevněnou, teď 16 nebo 18h - rozhazují jak chtějí tak platí dost. Větrání přes zemní výměník v létě funguje tak 30minut - pak se ta roura v zemi ohřeje a chladící efekt je v..... Solar funguje jen v létě - zima nic moc, spíš vůbec. barák s tím prostě nevytopí. Podruhé by do toho nešel. Druhý kolega má dutou cihlu, venku polystyren, uvnitř omítku s perlitem a je max. spokojen. Celkem mě ty informace naštvaly, ale jsem rád, že jsem je dostal:roker

Nechci vyvolávat vášně, jen prostě dávám k dispozici co jsem slyšel;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lamancha

Tak jsem se po dlouhé době potkal se známým, tak se dělím o jeho zkušenosti:

Má postavený RD s obytným podkrovím z Veloxu, v něm rekuperaci vzduch s vytápěním a solární panely (cca za 550t. za toto ekol. vytápění). Sazbz od elektráren měl hejdřív 20 slevněnou, teď 16 nebo 18h - rozhazují jak chtějí tak platí dost. Větrání přes zemní výměník v létě funguje tak 30minut - pak se ta roura v zemi ohřeje a chladící efekt je v..... Solar funguje jen v létě - zima nic moc, spíš vůbec. barák s tím prostě nevytopí. Podruhé by do toho nešel. Druhý kolega má dutou cihlu, venku polystyren, uvnitř omítku s perlitem a je max. spokojen. Celkem mě ty informace naštvaly, ale jsem rád, že jsem je dostal:roker

Nechci vyvolávat vášně, jen prostě dávám k dispozici co jsem slyšel;)

A má dům v pasivním standardu? Pokud ne, tak se nedívím že se mu to nevytopí jen tou rekuperačkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ta rekuperace je vždy na zvážení. V případě použití v RD s velkými TZ se s tává z rekuperačky, v případě použití i jako vytápění, velmi drahý přímotop. V případě PD má jistě určité opodstatnění, ale zase na druhou stranu v takovémto domě jede rekuperace, respektive větrání přes ZR při použití by-pasu celoročně, což se projeví na faktuře za el. energii. Otázka je, jestli při TZ v PD, řekněme někde kolem 3kw, se investice do rekuperace, cca 200tkč a víc, někdy zaplatí. Osobně jsem od rekuperace uspustil, neb jsou to pro mě vyhozené peníze. Větrat (v létě chladit), budu přes ZR, který bude \"živit\" krb a který bude napojen na teplovzduch z krbu. Nebude to stát skoro nic a regulovat si to budu klapkou. V mém případě činí TZ včetně větrání 4 - 4,5kw. Zvažuji ještě soláry, na které jsem dostal zajímavou nabídku. Jinak vytápění bude řešeno vodní podlahovkou a přímotopy, umístěnými podle vhodnosti dle jednotlivých pokojů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no právě na ZR si stěžoval z hlediska ochlazování místností...jinakten PD větrat trvale musíš ne? Myslím nuceně - čili se odběru el. nevyhneš :-(. Tu podlahovku budeš honit konden. kotlem? Přímotopy? Spotřeba el. ?? Početl si v mailu o té sádře na polyst. ? Jaqkna to koukáš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než jsem se rozhodl pro PD, tak jsem uvažoval NED s TČ a chtěl jsem i rekuperaci. Můžu s klidem říct, že PD vyjde levněji a o menší spotřebě energie ani nemluvě.

Musel bych dělat cca. 100m přípojky plynu a když přičtu náklady na kotel a kombinované vytápění (podlahovka+radiátory), tak mě to bohatě pokryje náklady na rekuperačku a větší část zateplení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vše je otázkou možností a osobního rozhodnutí. Jelikož mi vzduchotechnika a klimatizace nedělá dobře a stejně bych rekuperaci včetně rozvodů neudělal pod 150tkč, je mi bližší podlahovka, kde mám vždy na výběr, jakým způsobem tu vodu ohřeji a mám hned i TUV s poloviční investicí oproti rekuperaci. Navíc nestavím dům proto, abych byl uvnitř stále zabedněný, ale abych vypadl z města a měl stálý kontakt s okolní přírodou, čili otevřené dveře s obýváku na terasu, zahradu...což je v případě rekuperace jaksi kontraproduktivní.

Jinak přípojku plynu do domu také nechci a nebudu dělat, to ovšem nemá nic společného s rozhodováním jstli PD nebo NED.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave405

Jinak přípojku plynu do domu také nechci a nebudu dělat, to ovšem nemá nic společného s rozhodováním jstli PD nebo NED.

No trošku má, neboť topit elektřinou při velkých ztrátách domu je docela nákladné a na topení dřevem každý den nebudu mít při svém budoucím povolání asi moc čas.

A u PD klidně můžeš otevřít dveře na terasu a nechat je otevřené, proč ne? Když není teda venku -10°C :super a je venku teplo. Když je dobře udělaná ventilace, tak ji při běžném chodu ani necítíš.

Ale jak říkáš, je to hlavně o investicích a o tom, co se ti líbí, mě třeba právě taky klimatizace nedělá dobře a jelikož bydlím pod střechou celý život, tak vím, co je to v létě teplo v pokoji. Tak tou ventilací si pěkně vychladíš dům a skoro gratis, ale jak už jsi myslím ty nebo někdo psal, musí být ten zemní výměník tepla docela dobře dimenzovaný, neboť pak se ti ta zem brzo ohřeje a je po chlazení :-(

Snad můj PD bude jednou opravdu PD. Ale proč by něco, co funguje v německy mluvících zemích, nefungovalo u nás, že? Musí se to kvalitně a z dobrejch materiálů postavit a to je základ. Ale to by měl každej dům u nás, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle mě jsou NED docela drahá sranda - hlavně v případě, že se staví v obci, kde má člověk plyn před barákem nebo třeba bydlí blízko dobrý silnice. je to taky dost o tom pocitu, že mam něco jinýho, nebo že využívám víc obnovitelných zdrojů energie. brácha ho staví a když to srovnam s klasikou, co stavíme my, tak ho občas i lituju. myslim, ty investice. já bych se bál o životnost komponent rekuperací, tč, solárů. tohle jsou všechno dost drahý zařízení, a taky dost namáhaný, připadá mi, že za servis se dá utratit u těhle věcí nesrovnatelně víc, než když mam plynovej kotlík s měděnou trubkou a radiátorem. další nevýhodou je bezkompromisní závislost na umístění domu a stavebních otvorů vůči slunci, na některých pozemcích může takovej dům vypadat dost blbě. jinak fandim PD, mít tučný konto, tak by se mi líbil :-)

[upravil dne 17.10.2008 urdemala]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: urdemala

podle mě jsou NED docela drahá sranda - hlavně v případě, že se staví v obci, kde má člověk plyn před barákem nebo třeba bydlí blízko dobrý silnice. je to taky dost o tom pocitu, že mam něco jinýho, nebo že využívám víc obnovitelných zdrojů energie. brácha ho staví a když to srovnam s klasikou, co stavíme my, tak ho občas i lituju. myslim, ty investice. já bych se bál o životnost komponent rekuperací, tč, solárů. tohle jsou všechno dost drahý zařízení, a taky dost namáhaný, připadá mi, že za servis se dá utratit u těhle věcí nesrovnatelně víc, než když mam plynovej kotlík s měděnou trubkou a radiátorem. další nevýhodou je bezkompromisní závislost na umístění domu a stavebních otvorů vůči slunci, na některých pozemcích může takovej dům vypadat dost blbě. jinak fandim PD, mít tučný konto, tak by se mi líbil :-)

[upravil dne 17.10.2008 urdemala]

Já mám právě tu nevýhodu že mám plyn daleko a výhodu, ež mám obrovskej pozemek a můžu právě krásně ten dům umístit tak, aby ty okna byly správným směrem a nebude to vypadat blbě :-) Když si spočítám, kolikby stála ta 150m přípojka plynu a nebo TČ, tak PD vyjde levněji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že se zde tak nějak pletou pojmy z dojmama. Zkuste si trochu nastudovat rozdíly mezi NED a PD třeba z www.tzb-info.cz, nebo www.living.cz. Třeba pak s podivem zjistíte, že ty NED a PD domy jsou postavit v podstatě z čehokoli a vytápět čímkoliv. A právě z volby stavebního materiálu, respektive z materiálu a principu celé konstrukce domu pak nějak vyjde způsob vytápění a naopak. Třeba taky ještě zjistíte, že PD obnáší určitý životní styl. Řekl bych, že je to něco jako volba auta a pohonné jednotky - moderní našlapané auto nacpané elektronikou, digitální klimatizací, poháněné elektro motorem, nebo auto s klasickým \"tradičním\" motorem, bez zbytečné elektroniky. Nebudu to dál rozvádětm neboť peugeot-club se více specializuje na automobilovou tématiku a problematice stavebních trendů se věnují zase jiné \"specializované\" servery a diskuzní fóra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave405

Řekl bych, že se zde tak nějak pletou pojmy z dojmama. Zkuste si trochu nastudovat rozdíly mezi NED a PD třeba z www.tzb-info.cz, nebo www.living.cz. Třeba pak s podivem zjistíte, že ty NED a PD domy jsou postavit v podstatě z čehokoli a vytápět čímkoliv. A právě z volby stavebního materiálu, respektive z materiálu a principu celé konstrukce domu pak nějak vyjde způsob vytápění a naopak. Třeba taky ještě zjistíte, že PD obnáší určitý životní styl. Řekl bych, že je to něco jako volba auta a pohonné jednotky - moderní našlapané auto nacpané elektronikou, digitální klimatizací, poháněné elektro motorem, nebo auto s klasickým \"tradičním\" motorem, bez zbytečné elektroniky. Nebudu to dál rozvádětm neboť peugeot-club se více specializuje na automobilovou tématiku a problematice stavebních trendů se věnují zase jiné \"specializované\" servery a diskuzní fóra.

Jo, jak říkáš. Je to zvyknout si na něco nového.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...