Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Stavební materiál Be-Tong


Dave405

Recommended Posts

Původně zaslal: Hadra

Taky jdu do podlahovky. Po laborantech jak propojit krb s elektrokotlem na to kašlu a natahuju všude podlahovku. Krb tam budu mít taky, ale spíš jenom jako komfort.

Da se tam taky dat vymenik, takze krbem budes zaroven vytapet tu podlahu... :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je právě ten kámen úrazu. Do podlahovky máš max teplotu 40°C ( myslím ) a nedovedu si představit hlídač teploty ve výměníku, termostaty, propojky do kotle atd. Konkrétně v mým případě je to tak blbě proveditelné, že na to raděj kašlu. Krb mám od kotle asi 10m, což je na tyto experimenty daleko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

No to je právě ten kámen úrazu. Do podlahovky máš max teplotu 40°C ( myslím ) a nedovedu si představit hlídač teploty ve výměníku, termostaty, propojky do kotle atd. Konkrétně v mým případě je to tak blbě proveditelné, že na to raděj kašlu. Krb mám od kotle asi 10m, což je na tyto experimenty daleko.

Ja se teda budu opet ohanet domem me segry, maji krb v prizemi a kotel bude v patre a ne primo nad krbrem, takze tech 10m tam bude urcite taky a jde to v poho. Nevim jak je to s tou teplotou, ale nejak to pujde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Hm, taky by mi nějaká obec mohla přiklepnout nějakej pozemek, tady stojí pěknej pozemek tak 2M a výš :)

V dnešní době a při potřebě rychlé stavby bych asi koukal spíš po dřevostavbě, kór v případě menšího domku a požadavku nižší ceny... a aspoň pak další generace budou mít míň práce při bourání, když se jim to nebude líbit ;)

S tím pozemkem to není zas tak jednoduché. Město ve kterém bydlím pozemky nemá a majitelé prodat nechtějí, takže koukám po přilehlých vesnicích. Jedna z nich tady už podruhé připravuje pozemky v rámci "přitáhnutí lidí a zalidnění vesnice", ale podmínky nejsou až tak moc atraktivní. Před pár léty tam byly sice komplet zasíťované pozemky za 300kč/m2, ale zkolaudováno muselo být do roku a půl a navíc jsou kolem dokola samé šachty, takže žádná sláva, ale ono tady nic jiného než šachty není, ale člověk je tady tak nějak zvyklý :D Stavět to chci subdodavatelsky, takže by to mělo vyjít levněji než dřevostavba firmou (sám bych to nestavěl). S tím bouráním u příští generace máš pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

Vata fasádní. Jinak vata v rolích / Isover Rio, Domo atd / je a docela za loňské peníze. Kdo nakoupí, neprohloupí, už mám taky nakoupeno.

Co je pravda na tom, že po 10 letech mám z vaty na střeše místo 16cm pouhou polovinu? Dá se použít polystyren? Tam ale bude zřejmě problém s vyplněním mezer a nebute to ideálně přiléhat ke krokvím :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je druhem vaty. Ušetříš a koupíš vatu ( například právě Isover Rio - nejlevnější mezikrokevní izolace ) a ihned po rozbalení ta vata nemá uvedených např 16cm, ale 14, 12 atd. Oproti tomu dražší vata - řádově třebas o pouhou stokorunu na m3 ( Isover Domo, Knauf insulation 040 ) - laicky řečeno hustější vata po rozbalení zůstane taková jaká má být. Taky jde o to, co bylo před 10 lety použito za vatu. Neřkuli pokud není zvenku chráněna difuzní fólií, zafoukává tam, je tam díky tomu vlhko, tak určitě ztenkne.

S tím polystyrenem mezi krokve - technicky se teoreticky dá zařídit, aby doléhal ke krokvím ale když už, tak použít systém nadkrokevní izolace, tzn. Zadeskovanou celou střechu, na ni přikotvit polystyren s nakašírovaným asfaltovým pásem, přetavit pás ve spojích, a klasicka skladba kontralatě a latě, následně krytina. Je to v celé ploše, čili tepelné mosty nevznikají takřka nikde. Na druhou stranu máš přiznané podkroví ( jestli je to dobře či ne, posuď sám )Je tam víc místa, ale je to takovej chata styl. Tohle se používá v poslední době docela dost, například u rekonstrukcí, ale i u novostaveb. Záleží na vkusu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

To je druhem vaty. Ušetříš a koupíš vatu ( například právě Isover Rio - nejlevnější mezikrokevní izolace ) a ihned po rozbalení ta vata nemá uvedených např 16cm, ale 14, 12 atd. Oproti tomu dražší vata - řádově třebas o pouhou stokorunu na m3 ( Isover Domo, Knauf insulation 040 ) - laicky řečeno hustější vata po rozbalení zůstane taková jaká má být. Taky jde o to, co bylo před 10 lety použito za vatu. Neřkuli pokud není zvenku chráněna difuzní fólií, zafoukává tam, je tam díky tomu vlhko, tak určitě ztenkne.

S tím polystyrenem mezi krokve - technicky se teoreticky dá zařídit, aby doléhal ke krokvím ale když už, tak použít systém nadkrokevní izolace, tzn. Zadeskovanou celou střechu, na ni přikotvit polystyren s nakašírovaným asfaltovým pásem, přetavit pás ve spojích, a klasicka skladba kontralatě a latě, následně krytina. Je to v celé ploše, čili tepelné mosty nevznikají takřka nikde. Na druhou stranu máš přiznané podkroví ( jestli je to dobře či ne, posuď sám )Je tam víc místa, ale je to takovej chata styl. Tohle se používá v poslední době docela dost, například u rekonstrukcí, ale i u novostaveb. Záleží na vkusu.

Děkuji za cenné informace :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave405

Původně zaslal: oddie

Hm, taky by mi nějaká obec mohla přiklepnout nějakej pozemek, tady stojí pěknej pozemek tak 2M a výš :)

V dnešní době a při potřebě rychlé stavby bych asi koukal spíš po dřevostavbě, kór v případě menšího domku a požadavku nižší ceny... a aspoň pak další generace budou mít míň práce při bourání, když se jim to nebude líbit ;)

S tím pozemkem to není zas tak jednoduché. Město ve kterém bydlím pozemky nemá a majitelé prodat nechtějí, takže koukám po přilehlých vesnicích. Jedna z nich tady už podruhé připravuje pozemky v rámci "přitáhnutí lidí a zalidnění vesnice", ale podmínky nejsou až tak moc atraktivní. Před pár léty tam byly sice komplet zasíťované pozemky za 300kč/m2, ale zkolaudováno muselo být do roku a půl a navíc jsou kolem dokola samé šachty, takže žádná sláva, ale ono tady nic jiného než šachty není, ale člověk je tady tak nějak zvyklý :D Stavět to chci subdodavatelsky, takže by to mělo vyjít levněji než dřevostavba firmou (sám bych to nestavěl). S tím bouráním u příští generace máš pravdu.

No jo, holt všude je něco. Tady sice nejsou šachty, ale pozemky tu stojej min. 10x tolik :) I ty obydlený pole okolo Prahy, kde není vůbec nic, jsou přes 2tis za metr, natož pak nějaká trochu rozumná lokalita, která za něco stojí. Samotná Praha je mimo mísu už zcela. Takže fakt nevím, jestli se někdy k něčemu vůbec dohrabu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

použít systém nadkrokevní izolace, tzn. Zadeskovanou celou střechu, na ni přikotvit polystyren s nakašírovaným asfaltovým pásem, přetavit pás ve spojích, a klasicka skladba kontralatě a latě, následně krytina. Je to v celé ploše, čili tepelné mosty nevznikají takřka nikde. Na druhou stranu máš přiznané podkroví ( jestli je to dobře či ne, posuď sám )Je tam víc místa, ale je to takovej chata styl. Tohle se používá v poslední době docela dost, například u rekonstrukcí, ale i u novostaveb. Záleží na vkusu.

jj, dokonce do i dodavaj jako stresni system, myslim isotec se to menuje. je to polyuretanova pena na ni z obou stran alu folie a primo v tom zalita pozinkovana stresni lat. je to drahy, ale zase misto nekolika praci proste jen tohle a na to tasky. jo a samo osobe je to vodotesny.

clanek o isotec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: buml

Původně zaslal: Hadra

použít systém nadkrokevní izolace, tzn. Zadeskovanou celou střechu, na ni přikotvit polystyren s nakašírovaným asfaltovým pásem, přetavit pás ve spojích, a klasicka skladba kontralatě a latě, následně krytina. Je to v celé ploše, čili tepelné mosty nevznikají takřka nikde. Na druhou stranu máš přiznané podkroví ( jestli je to dobře či ne, posuď sám )Je tam víc místa, ale je to takovej chata styl. Tohle se používá v poslední době docela dost, například u rekonstrukcí, ale i u novostaveb. Záleží na vkusu.

jj, dokonce do i dodavaj jako stresni system, myslim isotec se to menuje. je to polyuretanova pena na ni z obou stran alu folie a primo v tom zalita pozinkovana stresni lat. je to drahy, ale zase misto nekolika praci proste jen tohle a na to tasky. jo a samo osobe je to vodotesny.

clanek o isotec

Hmm, vypadá to zajímavě a funkčně, ale zřejmě to bude cenově jinde než klasický systém s vatou a latěmi :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave405

Hmm, vypadá to zajímavě a funkčně, ale zřejmě to bude cenově jinde než klasický systém s vatou a latěmi :myslim

nekde ten cenik mam z forarchu, ale nemuzu ho najit, pri slusnym tepelny izolaci to bylo kolem snad 9tistovek za metr. na tomhle usetris hlavne za praci, protoze za jeden den mas celou strechu nepromokavou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já myslel spíš něco takového http://www.polydek.cz/index.php?p=structure , ale těch systémů a taky výrobců je opravdu hodně a skoro na každém veletrhu se setkáváme s něčím novým.

Jinak na stránku něčeho ohledně dřevostaveb se můžete mrknout na projekt, kterej jsme připravili letos a pár domků už stojí. http://www.dekhome.cz/ Celý systém funguje tak, že si vybereš domek ( pokud bys měl už projekt na klasický dům, tak ho přepracujeme do formy pro dřevostavbu ), probereme detaily a může to vypuknout. Staráme se v podstatě o dodávku materiálů atd., stavbu provádí parta tesařů, kterou Ti jsme schopni sehnat, nebo si je seženeš sám, nebo to budeš stavět sám, my děláme ( nebo Tvůj projektant ) stavební dozor a je to. Možná to zní jako reklama, ale nevím, jak jinak bych to napsal a nechce se mi opisovat to ze stránek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...
Původně zaslal: f3Rd@

Původně zaslal: Dave405

Hadra: Na tu stavbu bych se jel rád podívat, ale mám to z ruky, jsem z Karviné, jedině si udělat výlet :nevim

To zavěšení linky bych neřešil, je mnoho způsobů jak to řešit. Větší dilema mám z toho, jak barák vytápět a jak ventilovat vzduch. Jde mi hlavně o to, postavit barák levně, ale přitom funkčně. Líbilo by se mi podlahové vytápění, ale jak zjišťuju, je to dost složité a hlavně drahé co se týče použitých materiálů a pokud se neco podělá, tak si nedovedu představit, že bych rozebíral podlahu. V tomhle mi přijde klasické topení s plynovým kotlem o dost jednodušší. Přemýšlel jsem to ještě třeba doplnit krbem, ale nevím no. A ještě větší problém vidím ve ventilaci vzduchu, páč u vnitřního zateplení je to nutné řešit a do akuperačních jednotek zatím vůbec nevidím.

Jinak pro informaci, zajímám se pouze o menší domky - bungalovy kolem 90-100m2.

Dřevostavba mě nějak nepřesvědčila, ale můžeš o tom něco napsat..

Podlahove topeni je drahe? A na tom jsi byl kde? Shodou okolnosti, segra ted stavi barak a maji tam podlahovku a naklady na \"material\" jsou na tu mistnost stejne jako kdyby jsi tam mel radiator. Ty trubky nejsou nijak drahe. Jedine co je tam navic je max. ta, no jak to nazvad cetrala? rozvadec? kde mas ventily a nastavujes ktery pokoj budes vytapet. Jinak kotel jak kotel, tam je to prast jak uhod. Takze nebat se toho a hura do podlahovky. Akorat budes asi zacinat driv topit, protoze te budou studet nohy :P

K ceně radiátorů je třeba připočítat cenu podlahové plochy, kterou zaberou, a pak to vychází (alespoň při ceně pozemků v okolí Prahy a současných cenách novostaveb) dráž než podlahovka - o omezení dispozic nábytku ani nemluvě!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

Mno...bydlí od loňských vánoc a tak nějak si nestěžuje. Je fakt, že jsem u něj mockrát nebyl, ale vychytal tu rekuperačku a je spokojenej. Pokud by ses chtěl na něco zeptat, tak bych Ti poslal mail přímo na něho...

jo, to by bylo fajn. Sice mě od toho dost lidí zrazuje, ale než to zamítnu, tak bych chtěl vědět proč:)

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...