Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pro cyklošílence - nová kniha (šokantní)


Medvěd

Recommended Posts

Tak se mi včera dostala do ruky tato kniha

http://www.cykloknihy.cz/shop/media/normalpic/KSNK_300px.jpg

1. dubna 1980 vyjeli dva mladí Francouzi na kolech na cestu kolem světa, která, jak si mysleli, měla trvat asi tři roky. Dobrodružství se ve skutečnosti protáhlo na čtrnáct let. Za tu dobu ujeli více než

150 000 kilometrů a projeli 66 zemí pěti kontinentů.

Francoise, 21 let – studentka bytové architektury a Claude, 25 let – ortoped-protetik se rozhodli opustit všechno, aby poznali svět vlastníma očima. Po 13 měsících cestování a ujetí 20 000 km uzavřeli v pákistánském Karáčí sňatek. Mimořádné však bylo hlavně to, že se jim během cesty narodila dcerka Manon, s níž pokračovali v putování od jejich šesti týdnů věku až do šesti let, kdy musela do školy.

Françoise a Claude se zapsali do velké rodiny spisovatelů – cestovatelů. Do popředí u nich vystupuje lidský rozměr této mimořádné cesty, na které kromě krajin poznávali lidi a jejich kultury. Kniha je ódou na život a přátelství mezi lidmi.

Mám velice rád cestopisy a takhle "praštěné" lidi velice obdivuji - už se těším, až se pustím do čtení

[upravil dne 1/5/2007 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je pěkný, ovšem netuším jestli se pásly kolem silnice, nebo z čeho žily.

Já taky hodně rád četl cestopisy, hlavně námořní, James Cook. To mělo nádech obrovského dobrodružství, dálek a romantyky.

Na kolech jezdím rád, ale do tohodle bych nešel i s dýchyvičnou 205 ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...