Jump to content

olej z motoru


Windi
 Share

Recommended Posts

Nevim jak moc máš filtr od oleje, ale pokud máš GRD, tak bys měl mít jako vzduch. filtr takovou molitanovou vložku. Ta když se dává nová, tak by se měla potřít olejem, aby chytala prach. Takže pokud ho nemáš uplně nasáklej olejem, tak je to v pohodě.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A kolik se ti ho ztrácí, toho oleje? Kolik doléváš na 1000km nebo mezi výměnami? Dělá to ještě jiné problémy, jako že třeba motor netáhne, nebo že se rychle zasíraj svíčky? Když sundáš za běhu motoru víčko na hlavě, fouká to odsud jak z vysavače, či dokonce lítá olej? Jestli ne, tak bych to vůbec neřešil.

Jinak generálka se podle mě vůbec nevyplatí, maximálně tak kroužky...

Link to comment
Share on other sites

ztrácení oleje by se mělo jít odstranit pouze výměnou těsnících gufer na ventilech,dela se to bez demontáže hlavy válců a za odpoledne je to hotovy-pístní krožky se musí měnit jen málokdy!(u pežotiku jsou gufera ventilů dost častá závada zvláště po delším odstavení motoru bez provozu těsnění ztvrdne nepruží)

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem počítal kolik se stratilo toho oleje a vyšlo mě že jsem na 3000 km doplnil 3l. To mě teda docela šokovalo a tak jsem začal prohlížet motor jestli to někde meteče z nějaké prasklé hadice. Nic jsem nenašel ale bylo mě divné že je pěkě namaštěný motor okolo olejového filtru a okolo snímače tlaku oleje. Z víčka od oleje to sad vůbec nefoukalo, šel od tam tud jenom takovej slaboučkej obláček páry a olej odtud vůbec nelítal. Tak jsem to celé umyl, doplnil znova olej a jel jsem to projet. Motor táhne pěkně. Roztáhnul jsem ho jen lehce na 140km/hod, ujel asi 10 km a znova jsem šel kontrolovat motor a okolo snímače tlaku oleje to muselo lejt jako blázen, protože žebrování na motoru jsem měl plný oleje. Cesta kudy to teče byla jasně vidět od toho snímače. Tak že to budu muset nějak přetěsnit, ale ještě nevím jak a budu měřit znova.

Link to comment
Share on other sites

Tak já dneska odpoledne vyměním to těsnění a když to nepomůže tak koupím to čidlo celé, no a uvidím. V každém případě ale díky za radu. Ještě mě ale napadlo, jestli se vyplatí přidat do oleje nějaká ta směs, která ten motor trochu utěsní. Slyšel jsem, že to motoru neuškodí a může mu to jenom pomoct.

Link to comment
Share on other sites

Já jsem odpůrce všech takovejhlech sraček a přípravků na utěsňování a podobně. Pokud je motor (převodovka, chladič....) v pořádku, tak žádný takový svinstva nepotřebuje. A pokud někde fest teče, tak je třeba to opravit. Tyhle srágory považuju akorát tak za past na prachy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Apropo: chtěl bych na své 205 zprovoznit měření tlaku a teploty oleje.

Teploměr je na vaně, že?? Ale tlakoměr je kde?

Je to ten bazmek přesně nad Oilfiltrem nebo ten, co je kousek doprava a má větší průměr?

Motor XU5M 1.6 (jinak též BDY)

Předem díky za radu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...