Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Špatný ventil na turbem 406 2.0 HDI


Guest PŘEMA

Recommended Posts

Čau chlapi mám asi špatný ventil na turbem u 406 2.0 HDI 80 kW a ani nevím na co tam vlastně je? Je celý pochcaný od oleje. Nevíte někdo na co tam vlastně je a kolik stojí?

Dík za odpověd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Který díl přesně myslíš? Mně například kape olej z takové plastové součástky připojené na horní hadici od mezichladiče stlačeného vzduchu. Je umístěn kousek nad motorem na pravé straně a olej kape do malé prohlubni v motoru a když to přeteče, tak teče dolů k olejové vaně. Tak pokud je to to stejné, tak mi v servisu řekli, že je to normální a zatím se s tím nemusí nic dělat (jinak to stejné mi řekli i když měnili olej prolínající mezichladič stlačeného vzduchu).

Potom jsou tři jakési regulátory tlaku vzadu za motorem upevněné na stěně mezi motorem a kabinou. Ty jsou taky trochu mastné, ale olej z nich přímo nekape. Asi to chce vysledovat jak moc toho oleje uniká a třeba to ještě vydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Leo

Který díl přesně myslíš? Mně například kape olej z takové plastové součástky připojené na horní hadici od mezichladiče stlačeného vzduchu. Je umístěn kousek nad motorem na pravé straně a olej kape do malé prohlubni v motoru a když to přeteče, tak teče dolů k olejové vaně. Tak pokud je to to stejné, tak mi v servisu řekli, že je to normální a zatím se s tím nemusí nic dělat (jinak to stejné mi řekli i když měnili olej prolínající mezichladič stlačeného vzduchu).

Potom jsou tři jakési regulátory tlaku vzadu za motorem upevněné na stěně mezi motorem a kabinou. Ty jsou taky trochu mastné, ale olej z nich přímo nekape. Asi to chce vysledovat jak moc toho oleje uniká a třeba to ještě vydrží.

Je to přímo nad výfukovým potrubím a je to přímo spojeno s hadicí do mezichladiče,je kousek za plastovým krytem motoru v vzadu,jako kdyby v ose s nalevacím otvorem na olej. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to vyfotil. Olej kape z toho, co je v kroužku, ale nevím zda je to to co myslíš. Asi až nebudu mít co dělat, tak se to pokusím sehnat a vyměnit (pokud to nepůjde nějak rozebrat a utěsnit). Momentálně je to u mne hlavní zdroj znečištění motoru od oleje.

Dej vědět, jak jsi pokročil.

post-0-14109595560435_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Leo

Tak jsem to vyfotil. Olej kape z toho, co je v kroužku, ale nevím zda je to to co myslíš. Asi až nebudu mít co dělat, tak se to pokusím sehnat a vyměnit (pokud to nepůjde nějak rozebrat a utěsnit). Momentálně je to u mne hlavní zdroj znečištění motoru od oleje.

Dej vědět, jak jsi pokročil.

Dík za odpověd ale já myslím ten ventil nebo klapka přímo nad turbem nad výfukovým potrubím u stěny ke kabině.:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...