Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Spínač volnoběhu 405


Maverick

Recommended Posts

Zdar pánové. Chtěl jsem se zeptat, jestli náhodou netušíte, kde má Mi16 spínaš volnoběhu. Stále mi kolísá volnobě a když jsem si dělal diagnózu vyblikávání hodilo mi to chybu 21 (potenciometr škrticí klapky/spínač volnoběhu) Tu Škrticí klapku jsem vyměni včetně poťáku, ale problém stále přetrvává.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem koukal po netu tak ke kódu 21 je napsáno toto: Throttle position sensor (voltage high and low respectively) a tady na klubu je ke kódu napsáno toto: Snímač polohy škrtící klapky / spínač volnoběhu. viz ZDE A kolísá to jak studený tak i když je to ohřátý. Jo a co jsem zjitil dneska kolísá to i když třeba držim plyn na 2000ot.:o Už fakt nevim co s tim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U SRI je spínač volnoběhu určitě u škrtící klapky a je sepnutý, když se nešlape na plyn. Měříl jsem to a moje zjištění je, že jsou v tom "potenciometru škrtící klapky" jen 2 spínače. Jeden spíná, když je pedál uvolněný, druhý se sepne téměř na plný plyn. Nevím ale jestli bych tam měl nějaký měnící se odpor naměřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: eljan

U SRI je spínač volnoběhu určitě u škrtící klapky a je sepnutý, když se nešlape na plyn. Měříl jsem to a moje zjištění je, že jsou v tom "potenciometru škrtící klapky" jen 2 spínače. Jeden spíná, když je pedál uvolněný, druhý se sepne téměř na plný plyn. Nevím ale jestli bych tam měl nějaký měnící se odpor naměřit.

Nemůžeš naměřit žádný odpor. Jsou tam opravdu jen dva spínače. Potenciometr či váha vzduchu je pozice 1 na obrázku. A u motoru DKZ je pro volnoběh řízení přídavného vzduchu s bimetalem na což je pozice 16C. Snad si to ještě pamatuju :-)

post-0-14109595552545_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se ktomu dneska konečně dostal. Znovu jsem prozkoumal celou škrticí klapku s tímto výsledkem:

Na škrtišce jsou 3 svorkovnice. Jedna je k potenciometru škrticí klapky (funkční i obpor se mění bez skoků) Druhá k váze vzduchu (doufám že to skutečně váha vzduchu je) a třetí vypadá na nějaký tepelný čidlo.

post-0-1410959560419_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...