Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

306 - zápach benzínu v kabině - vyřešeno


Garfield

Recommended Posts

Tak zkouším, jestli už někdo něco podobného neřešil... Zápach benzínu v kabině.

Objevil se zničeho nic, jakmile teď v dubnu začalo být teplo. Když se jede, je to v pohodě, zvlášť když se otevřou okna. Ale běda, jak se zastaví - v kabině je okamžitě smradu hafo. Smradu z čerstvého benzinu, nikoli spáleného. Jde to z větracích mřížek v palubce, a čím rychleji ventilátor, tím víc smradu.

Zvedl jsem haubnu a pilně jsem očuchával motor, ale tam to kupodivu nesmrdí! Ale stačí vytáhnout hlavu z motoru a přejít tři kroky směrem ke kabině, a odtamtud to tedy páchne... V nádrži je benzínu tak čtvrtina, a v tomhle stavu to začalo, čiliž přelití nádrže u pumpy vylučuji.

Huf, nenapadá někoho něco? Díky...

[upravil dne 16/5/07 Garfield]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Garfield

Původně zaslal: orgacek

A co čerpadlo pod zadní sedačkou? Zpuchřelá hadička:myslim

Díky za tip! Někdo něco dalšího, milí spolubojovníci?

Ted tu někdo řešil zápach benzinu v 406, byla to hadička odvětrání nádrže, u 406 vede do předního podběhu k el mag. ventilu, nebude to u 306 řešený podobně. To téma je zde - - Poslední příspěvek;)

[upravil dne 24/4/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě už se dvakrát stalo (podruhé zrovna teď nedávno), že mi prosakoval benzín kolem hadičky na tý vstřikovací rampě, pokaždé jsem šel také po čuchu, protože to smrdělo přes ventilaci do kabiny. Je možný, že ti to jenom trošku rosí kolem tý hadičky a stačí se to hned odpařit a potom ani nepoznáš kde to teče. Vyměnil jsem hadičky a sponky a je to v pohodě.

post-0-14109595540937_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak. U hadičky, do vede do vstřikovací rampy sucho a bez zápachu. Stejně tak obě hadičky (výpliv benzínu i odvzdušnění) na čerpadle pod zadní sedačkou suché a nesmrdí.

Takže zřejmě zbývá jen to, že je to na cestě palivové hadice (skrz celé auto) mezi čerpadlem a vstřikovací rampou. Nebo odvzdušňovací hadička.

Čili příští týden auto na hever, oddělat kryty podběhů, prý i svěsit zadní nápravu... Kurnik šopa. Bez servisu se neobejdu. :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná blbej dotaz ale kontrolovals to s běžícím motorem? Jinak to rychle vyprchá.

Edit: a u 306 sem na to přišel tak že sem sem nechal jet motor a těma hadičkama sem hýbal, ona totíž netekla pořád, jen jak se to blbě pohlo.

[upravil dne 25/4/2007 Fusion]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tipoval bych to na uhlikovej filtr v pravem prednim podbehu, to aktivni uhli, ktere ma absorbovat benzinove pary je asi vyzile a uz tak dobre neabsorbuje, popr. je nefunkcni elektromagneticky ventil, ktery je na hadicce z toho uhlikovyho filtru do sani. Ten filtr ma odvetravaci hadici, ze ktere to dokaze pekne smrdet a jelikoz je to cele umistene presne pod nasavacim otvorem vzduchu do kabiny, pri stani v kolone pri horku to vetrak nasava do kabiny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Možná blbej dotaz ale kontrolovals to s běžícím motorem? Jinak to rychle vyprchá.

Edit: a u 306 sem na to přišel tak že sem sem nechal jet motor a těma hadičkama sem hýbal, ona totíž netekla pořád, jen jak se to blbě pohlo.

[upravil dne 25/4/2007 Fusion]

Ne ne, žádnej dotaz není blbej, když se něco zkoumá, naopak často "blbé" dotazy vedou k výsledkům :D

Ale kontroloval jsem to samozřejmě s běžícím motorem a za všechny hadičky jsem tahal, to jo - člověk to asi dělá automaticky. Bohužel žádná, kterou jsem hýbal, nerosila ani nezačala smrdět benzínem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

tipoval bych to na uhlikovej filtr v pravem prednim podbehu, to aktivni uhli, ktere ma absorbovat benzinove pary je asi vyzile a uz tak dobre neabsorbuje, popr. je nefunkcni elektromagneticky ventil, ktery je na hadicce z toho uhlikovyho filtru do sani. Ten filtr ma odvetravaci hadici, ze ktere to dokaze pekne smrdet a jelikoz je to cele umistene presne pod nasavacim otvorem vzduchu do kabiny, pri stani v kolone pri horku to vetrak nasava do kabiny

Cožeeee? 306-ka 1.6 XR z roku 1993 má někde nějakej UHLÍKOVEJ FILTR PRO KABINU? A já o něm nevím? Není-li to nějakej Ferryhumor, přiblížil bys mi prosím jeho polohu? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj neni to pro kabinu, je to dle ekologickych predpisu, aby se benzinove pary vznikajici v nadrzi zadrzovaly v tomhle uhlikovym filtru a pri nastartovani si pak ridici jednotka ve vhodnou chvili otevre elektroventil a ty naabsorbovane pary z toho filtru se nasajou do sani a spali v motoru. To aktivni uhli ma 100% omezenou zivotnost, takze kdyz pak absrobuje hur, ty pary pres nej projdou odvetravaci trubkou ven.

Jinak najdes ho v pravem prednim podbehu, prichyceny na prepazce mezi podbehem a kabinou. Je treba sundat zadni cast plastoveho podbehu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Checht. Nebo jako teď v únoru na zimním klouzání Marcel 505 :D

Kdo to neví - Marcel připravil soutěžní úkol spočívající v tom, že na svém autě v motorovém prostoru rozdělal pár věcí (tu něco vyndal, tu odpojil, tu přehodil...) a úkolem soutěžících bylo přijít na to, co je špatně.

No a pointa - jedna nejmenovaná ženská soutěžní dvojice, jejíž technické znalosti všichni podceňovali, Marcelovi našla mnohem více závad, než kolik jich narafičil...

[upravil dne 26/4/07 Garfield]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Garfield

Tak jsem dneska šátral tam, co říkal Ferry, ale nic jako filtr jsem nenašátral. Budu se muset zítra na Křivoklátě kouknout Vviťťákovi do auta, jestli jsem jenom slepej nebo jestli moje auto tuhle součástku postrádá...

Nebo můžeme kouknout u mě, rád bych taky věděl jestli se výše zmiňovaná věc nachází v mém voze :)

Mám taky 1.6XR, akorát r.v.98.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Driver

Původně zaslal: Garfield

Tak jsem dneska šátral tam, co říkal Ferry, ale nic jako filtr jsem nenašátral. Budu se muset zítra na Křivoklátě kouknout Vviťťákovi do auta, jestli jsem jenom slepej nebo jestli moje auto tuhle součástku postrádá...

Nebo můžeme kouknout u mě, rád bych taky věděl jestli se výše zmiňovaná věc nachází v mém voze :)

Mám taky 1.6XR, akorát r.v.98.

Ferry je hodnej coolega - právě mi mailem poslal nákres (z kagalogu ND), jak ona součástka vypadá. Popsal bych to jako - no, nejspíš jako náprsní placatku na chlast... Takže budeme hledat.

[upravil dne 27/4/07 Garfield]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak problém zápachu se vyřešil pomocí funkce Peugeot self-repair, jak tu o tom psal myslím Komisař. A to ve chvíli, kdy jsem natankoval plnou nádrž. Zřejmě to mělo souvislost s odvzdušněním a nějaká přiucpaná hadička se možná odecpala... Prostě od natankování to smrdět přestalo. (A od té doby už jsem tankoval dvakrát, problém se neobnovil).

Ovšem větší prča byla s tím uhlíkovým filtrem. Dle Ferryho návodu a poslaného obrázku jsme nad tím na Křivoklátě hloubali a hledali, kde ten filtr je - viď, Drivere, Řebíku a ostatní... Nic jsme nenašli. Uzavřeli jsme s tím, že moje ani Driverova 306 nic takového nemá.

Z tohoto omylu mě vyvedl až sám velký seňor Valdemaro de Vašendo, který mi předmětnou součástku - nikoli zrovna malou - ukázal. Zde je jediný malý omyl Ferryho, díky kterému jsme všichni šátrali u PP kola v zadní části pod krytem podběhu. Ono je to v PŘEDNÍ části pod krytem podběhu. Nejlíp je ten uhlíkový filtr vidět a dá se na něj sáhnout, když se vyndá blinkr. Taky už vím, kde je onen ventil, který nasbírané benzínové páry, jak psal Ferry, hodí hadičkou do sání - ten je v motorovém prostoru.

Takže zatím vyřešeno, a navíc se už ví, kde ten zatracený uhlíkfiltr je!

[upravil dne 16/5/07 Garfield]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...