Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Divný alarm


Aluška

Recommended Posts

Tak s přicházejícím letním počasím, se mi opět dějí s alarmem divné věci, jako loni. Když stojí auto dlouho na sluníčku, tak ho pak nemůžu otevřít dálkovým ovladačem, klíčem ho otevřu, ale pak budím dojem zloděje, protože auto křičí na celou ulici :D , dokud alarm nevypnu tajným tlačítkem. Jinak to nejde ani nastartovat, nejspíš kvůli imobilizéru :myslim . Takže pak normálně nastartuji a odjedu a pak zase vše třeba 3 dny funguje, jak má. Musí to mít na 99% něco společného s teplem, protože za zimu se mi to nestalo ani jednou a sotva je kolem 25°C , tak už to zase zlobí.

Vůbec netuším, co by s tím mohlo býti, takže pokud někdo poradí, tak budu moc ráda. Ale neradtě mi, ať stojím ve stínu :D :D . Byla jsem s tím aji v servisu, na nic nedošli a nemůžu jim tam auto 14dní nechat, aby mně věřili, že si nevymýšlím :( .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejlepsi by bylo sehnat nejakeho autoelektrikare nebo elektronika, ktery by se na to podival. Je mozne, ze je KO nektera soucastka a funguje jen v nizsich teplotach, konkretne tady to vypada na ten "dalkovy" obvod.

Druhym ovladacem to dela to same? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco podobného mi dělala dálka na staré feldě, na nějaký čas pomohlo vyměnit baterku v dálkovém ovladači, ale ne na dlouho, pak to fungovalo pouze u předního skla i s novou baterii a nakonec jsem ji prodal ať si to vyřeší někdo jiný :D Takže bohužel neporadím, i když bych rád. Každopádně, po zkušenosti, přeji pevné nervy :papa

Jinak, asi máš špatný model ja mám se 106 jinou zkušenost ;)

[upravil dne 24/4/07 žažo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám docela obavu, že to nebude ta orig. dálka, ale nějaký dobastl, když je to s alarmem. každopádně neznámá zapojení, pokud začnou dělat takovéhle problémy, řeším pouze tak, že to z auta kompletně vytrhám, a dám si tam vlastní, pořádně namotnovaný alarm. Je to sice drahá a pracná varianta, ale mnohem jistěší než úmorné hledání takhle náhodné chybky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to právě mám namontováno nové, tedy už je to dva roky, co jsem koupila auto, není to tedy originál alarm, ale dělali mi to normálně v servisu a taky mě to tenkrát přišlo na nějaký 4000 Kč.

Druhým ovladačem je to to stejné....

[upravil dne 24/4/07 Aluška]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: žažo

Něco podobného mi dělala dálka na staré feldě, na nějaký čas pomohlo vyměnit baterku v dálkovém ovladači, ale ne na dlouho, pak to fungovalo pouze u předního skla i s novou baterii a nakonec jsem ji prodal ať si to vyřeší někdo jiný :D Takže bohužel neporadím, i když bych rád. Každopádně, po zkušenosti, přeji pevné nervy :papa

Jinak, asi máš špatný model ja mám se 106 jinou zkušenost ;)

[upravil dne 24/4/07 žažo]

Tak mému mazlíku se asi pro změnu líbí nižší teploty :D:aut .

Baterkou to nebude, protože pak to funguje po nějaké době zase normálně, musí být něco s tím přijímačem, protože můžu běhat kolem auta pořád dokola a žádná reakce :( .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Původně zaslal: mirec.dk.406

skús sa pozrieť na príjmač DO vo vnútri auta čo je pri spätnom zrkadle hore pod strechou či tam nie je niečo uvoľnené a teplom sa to náhodou môže zoskratovať

Přijímač ani na zrcátku nemám, mám ho trochu jinde a peče na něho slunko, to je pravda :( .

[upravil dne 24/4/07 Aluška]

No tak pokud se nepletu, tak prijmac NESMI byt na slunicku... cela elektronika je odladena treba do 60°C a potom se muze stat tohle. Pocitam s tim, ze mas radiovy dalkac (tj odemyka z kapsy), takze prijmac musi byt schovany nekde daaleko od slunicka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: Aluška

Původně zaslal: mirec.dk.406

skús sa pozrieť na príjmač DO vo vnútri auta čo je pri spätnom zrkadle hore pod strechou či tam nie je niečo uvoľnené a teplom sa to náhodou môže zoskratovať

Přijímač ani na zrcátku nemám, mám ho trochu jinde a peče na něho slunko, to je pravda :( .

[upravil dne 24/4/07 Aluška]

No tak pokud se nepletu, tak prijmac NESMI byt na slunicku... cela elektronika je odladena treba do 60°C a potom se muze stat tohle. Pocitam s tim, ze mas radiovy dalkac (tj odemyka z kapsy), takze prijmac musi byt schovany nekde daaleko od slunicka...

To ale platí pouze pro řídící jednotku, popř. připojený centrál!!!! Ale jak chceš třeba v létě uchránit čidlo před sluncem nebo vyšší teplotou???? To prostě nejde, protože pokud se nechceš řídit tím, že budeš jezdit ráno a večer, tak z mé zkušenosti je jedno, kde zaparkuješ, ale pokud je venku 30°C tak mám v autě na padnutí:mad::mad:

A myslím, že oddie má pravdu, já jsem si s alarmem užil své, zkoušel jsem to do poslední chvíle vyřešit, pak mě došla trpělivost a šlo to kopmlet ven i s drátama:D Namontoval jsem si nový, hlavně pořádně, žádná fušeřina co tam byla předtím a bez problémů:super:super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Escaper

Aluška: jak vypada ten prijmac? Muzes sem hodit fotecku? Podle me bude problem jenom v te prijmaci casti protoze jestli to jde vypnout tlacitkem tak ridici elektronika je v pohode.

Ráda bych to vyfotila, ale jak má ten přijímač vypadat?? :myslim a kde ho hledat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Původně zaslal: Escaper

Aluška: jak vypada ten prijmac? Muzes sem hodit fotecku? Podle me bude problem jenom v te prijmaci casti protoze jestli to jde vypnout tlacitkem tak ridici elektronika je v pohode.

Ráda bych to vyfotila, ale jak má ten přijímač vypadat?? :myslim a kde ho hledat?

To ani nehledej, ta rada je nesmyslná. Žádná "přijímací část" samostatně není, ty alarmy co se takto montují mají vše v jedné krabičce, která je namontovaná někde pod palubkou. Spíš zkus dohledat, co to je za alarm (značka, typ), pokud od toho máš nějaké papíry. Třeba na Jablotron bývala záruka 5 let při montáži v jejich smluvním servisu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Papíry od toho žádné nemám, montovali mi to tam rovnou s výměnou olejů, rozvoďáku atd., mám od toho akorát fakturu a tam typ napsaný není. Bude to někde napsáno v autě na té krabičce, kdybych ji našla??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Může být a nemusí. A co říkali tam, kde to montovali?

Myslíš na tu chybu, co mi to dělá?? Oni v tom žádnej problém nenašli :( , takže ani reklamaci by mi nejspíš neuznali, protože když to stojí u nich v servisu, tak je to bez problémů.

[upravil dne 24/4/07 Aluška]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

Supersonic: jake cidlo? pokud je to radiovy alarm, tak jedine cidlo je kousek anteny... nemluvim o IR dalkaci :myslim

Samozřejmě, že nemluvíme o IR, mluvíme o radiodálce, ale ne všechny alarmy jsou nabouchané v jedné krabici:P Viz. příklad, tady je anténa zvlášť a neměla by se někde daleko utopit pod přístrojovkou:bojim

[upravil dne 25.4.07 Supersonic]

post-0-14109595541794_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...