Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problém s koly speedline na 309/1,9D


Sandokan

Recommended Posts

Ahoj,koupil jsem si kola original peugeot speedline s pneumatikami 195/50/15 a našrouboval jsem na svou starou 309/1,9D.Auto lépe sedí,ale mám problém při brždění při vyšší rychlosti třeba stahnout rychlost ze 130km/h na 90km/h se auto strašně rostřepe-sedáky,volant prostě vše.Podotknu že při nízkých rychlostech tenhle nešvar neregistruji.Před tím jsem měl zimní kola 165/70/13 a tam se nic takového nedělo.Kamarád měl 306 na které jsme kola taky zkoušeli a dělalo mu to taky,ale ne tak moc.Brzdy mám nově udělané-vše original peugeot.Vím že kola na takové auto asi nepatří,ale líp to celé vypadá i na tak starém autě:-).Ptal jsem se i v pneuservisu a nikdo neví proč to dělá.Kola jsou samozřejmě vyvážené a dofouklé plynem.Trochu jsem i zaexperimentoval a při vyšších rychlostech jsem jemně zkoušel zatahnout ruční brzdu a začalo to třepání,tudíž se domnívám že to má na sarosti zadní část podvozku.Se zimními vše ok.Díky za rady.

[upravil dne 21.4.2007 Sandokan]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne kola jsem vyvažoval zvlášť.Prostě se zimníma plecháčema naprosto standardní stav,žádné třepání při brždění,prostě nic.Právě že taky nemůžu na nic přijít a ani nikdo ze známých neví proč to dělá:nevim.Jak říkám to třepání je jen při brždění,při normální jízdě at pomalu,nebo rychle je to naprosto v pořádku.Jako třeba u 150km/h trochu pozoruji třepání,ale vzhledem k věku auta to je v toleranci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono to zase tak docela zvěrstvo neni, protože na 309 jseou sice předepsaný 14, nebo snad i někde 13 palcovky, ale speedliny 15 se na 309 ofiko dávali - konkrétně na GTičko... a asi bych je nechal znovu vyvážit ... když to dělá i na jiných autech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne bouli na pneumatice nikde nemám,spotřeba vzrostla o litr až litr a půl.Takže mimo město tak 6,5-7/100.Zkusím ještě jiný pneuservis,ale nevím:(.Jo na 309 GTI to dávali jenže tam byly zesílené přední ramena,takové dvojité,jenže na dieslu je takové jednoduché a s takovýma kolama se o dost dřív vybouchají silenbloky a nedej bože kulový čep,to je pak na nové rameno:(.Ale neřeším to,páč na vrakáči za 500Kč seženeš komplet rameno:roker.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, ale jak dlouho to rameno z vrakáče vydrží, že ?

Ale za 500 Kč se z vrakáče opravdu vyplatí, zvlášť, když tak rády odcházejí.

Jasně, 1.9 D není žádný trhač asfaltu, ale 195 mm je trochu víc než 165 mm (valivý odpor), 195/50/R15 má o něco větší obvod (2,5 %) - takže spotřebu bych hledal třeba taky v tomhle.

No, a další důvod, proč ti to mlátí může být v ET těch Speedline, v celkovém stavu tvé přední nápravy apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám kotouče KO,mám udělané nové brzdy,vše mám original peugeot,brzdy mám udělané v lednu,takže nové.Jo a nápravu předni,vlastně ramena mám v pohodě,to mě kamoš kontroloval.Já myslím že kdyby byla ta náprava v ři.i.tak to by aj mlátilo na hrbech atd,jenže to je v klidu po najetí na hrby,teda kromě povolnější palubovky:D.Tlumiče jsou tam snad original z 92roku,ale tak snad ty by to neměli dělat:nevim.Právě že nikdo neví čím to je:bojim.Zkusím ještě jiný pneuservis at to vyváží,ale moc tomu nedávám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sandokan

Ahoj,koupil jsem si kola original peugeot speedline s pneumatikami 195/50/15 a našrouboval jsem na svou starou 309/1,9D.Auto lépe sedí,ale mám problém při brždění při vyšší rychlosti třeba stahnout rychlost ze 130km/h na 90km/h se auto strašně rostřepe-sedáky,volant prostě vše.Podotknu že při nízkých rychlostech tenhle nešvar neregistruji.Před tím jsem měl zimní kola 165/70/13 a tam se nic takového nedělo.Kamarád měl 306 na které jsme kola taky zkoušeli a dělalo mu to taky,ale ne tak moc.Brzdy mám nově udělané-vše original peugeot.Vím že kola na takové auto asi nepatří,ale líp to celé vypadá i na tak starém autě:-).Ptal jsem se i v pneuservisu a nikdo neví proč to dělá.Kola jsou samozřejmě vyvážené a dofouklé plynem.Trochu jsem i zaexperimentoval a při vyšších rychlostech jsem jemně zkoušel zatahnout ruční brzdu a začalo to třepání,tudíž se domnívám že to má na sarosti zadní část podvozku.Se zimními vše ok.Díky za rady.

[upravil dne 21.4.2007 Sandokan]

Tlumiče a taky uložení zadní nápravy. Geometriri si dělal jak ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadní nápravu mám asi 2 roky předělanou.Nějak mi odešla a začala vrzat jaksvina,tak mi ji repasovali v servisu a navrtali tam maznice.Geometrii to si už nevpomenu kdy byla dělaná,to fakt už nevím.Jinak ta zadní náprava je u všech starých pežotů na ko..t.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sandokan

Zadní nápravu mám asi 2 roky předělanou.Nějak mi odešla a začala vrzat jaksvina,tak mi ji repasovali v servisu a navrtali tam maznice.Geometrii to si už nevpomenu kdy byla dělaná,to fakt už nevím.Jinak ta zadní náprava je u všech starých pežotů na ko..t.

tak to sjeď na požádné geometrii a koukni na uložení nápravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 70 procent je to neco s ulozenim napravy!!!! Nevim jak u 309 ale u 306 to dela zadni krizovej nataceci silentblok. Taky to muze bejt ten mensi silentblok. Delalo mi to taky..Kazdopadne mi to slo od zadu...Zatahnu rucni brzdu a BRUTAL..chci jeste podotknout ze na 185/60 r14 to nedelalo ale na 195/50 r15 jo. Pokud si si jisty, ze kola nejsou krivy, gumy v poradku,mas serizeny brzdy na zadni naprave, tak zksus prehodit silentbloky......:D TOhle jsem resil prez rok:xvul

[upravil dne 25/4/07 Georginek]

PS>na geometrii sice muzes ale je to na prd protoze s tim stejne nejde nic delat......Zadni napravy jsou bohuzel napevno...do psi prdele:grr

[upravil dne 25/4/07 Georginek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...