Jump to content
Leitlik

Záběh motoru ???

Recommended Posts

Koupil jsem manželce novou "nákupní tašku" 207 1.4i. Je potřeba v dnešní době motor zajíždět ?? Jestli ano,tak poraďte jakým způsobem. Nebo na co má dávat větší pozor po určité kilometry. Předem díky za všechny vaše rady !!!:super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dnešní motory už moc zajíždět nepotřebují - prvních 5000 ať s tím jezdí opatrněji, ale občas je i v záběhu potřeba motor prohnat, aby nezlenivěl. Takže v podstatě s tím může jezdit od koupě normálně (samozřejmě žádný točky zastudena a podobné prasárny), přeju hodně spokojených kilometrů.

Share this post


Link to post
Share on other sites

presne jak pise Medved!!motor by se mel trochu prohanet i v zabehu!at neni linej a pokud tam je nejaka skryta vada,at se projevi driv!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud to budeš zajíždět "pomalejším" způsobem (žádně honění) tak budeš mít líp sednutý motor (menší spotřeba oleje, subjektivně bude trošku hůř půjde do otáček, méně bude motor reagovat na plyn).

Když to budeš vytáčet víš, více jak 3500 ot, bude motor víc pružnější, bude ochotnější při zrychlování. Tykové motory mívají lehounce větší spotřebu než motory zaběhnuté 1. způsobem. Ta spotřeba to není žádná tragedie, nelze srovnávat s motorama co už mají měkolik křížků na hřbetě za sebou.

Přikláním se k záběhu v režimu 1800 (2000) do 3500 a pak řadit. Nenechat ho při řazení moc tahat odspoda, proto těch řádově 3500, někdo jenom 3000 ot. Víc mu budou světčit delší cesty, ne do obchodu a z5 kdy se motor ani neohřeje.

Pokud máš motor 1. verze, kdy to majitel předsi jenom šetřil, dá se v pohodě tento "lenivý" motor rozběhnout, znamená to víc na něj šlapat, po zahřátí jít do 4500 - 5000 v kopcích. Motor se více zabrouusí a rozjede.

Říkají že tento režim u nového motoru dodržovat cirka prvních 5 000 km. Pak jezdit dle svých možností, i když se vzhledem k těm prvním 5000 km asi moc nezmění.

Zaběhával jsem takhle poslední motor, zdá se mi že je dostatečně pružný s výsledkem spotřeby oleje 0 (Castrol)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dík za vaše rady !!:super Zatím má najeto 56 km , tak se asi přikloním k těm 3500 ot/min. a řadit. Jak píše Ladis. Doufám,že to manželka dodrží !:D Ještě jednou dík.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×