Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Citit klimu


Rafko

Recommended Posts

jj odpovedel sis sam, vymenil filtr a nechat klimu vydesinfikovat, bud se na to prodavaji spreje, nebo to delaj firmy, zkus dat vyhledavat, nekdo tu zkousel nejaky pripravek co se prodava v lekarne a mel s nim uspech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

jj odpovedel sis sam, vymenil filtr a nechat klimu vydesinfikovat, bud se na to prodavaji spreje, nebo to delaj firmy, zkus dat vyhledavat, nekdo tu zkousel nejaky pripravek co se prodava v lekarne a mel s nim uspech

Před pár týdny jsem také řešil desinfekci. Napřed jsem koupil ten přípravek z lékárny se jménem „Milton“, ale podle mne to nebude to pravé. Sice by to na 100% vydensinfikoval, ale mám trochu obavy s tím, že reaguje s kovem (je to na bázi Sava). Zkusmo jsem si trochu nalil na čisté železo a po chvíli se objevila rez. Ti co to použili, tak to chválí, ale bojím se, aby brzo nemuseli měnit zoxidované výparníky klimatizace (a to není levná záležitost). Nakonec jsem koupil pěnu od Motipu (pěna má výhodu, že se dostane všude a nic jiného než pěnu bych už asi nepoužíval) a nastříkal to podle návodu hadičkou přes vrtuli ventilátoru na výparník až šla pěna ven a zbytkem očistil chladič klimatizace na předku auta.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl to tento sprej:

http://www.zeleneudoli.cz/motip-cistic-klimatizace/d-56027/

Koupil jsem ho v auto-moto obchodě po slevách asi za 270,-. Návod byl napsán na spreji. Nevím jak moc je účinný, protože jsem to použil spíše preventivně a před aplikací to moc nesmrdělo. Ten Cilm Pur od Valea vypadá lépe, ale nevím zda je to pěna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po zime som zapol klímu /manualna/ a po zapnutí mi akoby spoza tlačitiek na stredovej konzole šiel divný zvuk, akoby tam niečo škrelo. Po chvíli /5 sec./ sa škripot znížil, ale aj tak ho trochu počuť. Mám dojem že už mám slabo natlakovanú klímu, môže to byť aj tým??? A klíma už takmer nechladí.

Hlavne ma zaujíma ten škripot či to môže spôsobovať tlak v klíme.

Dík.... :o:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem slyšel, tak pokud je v okruhu málo chladiva nebo je malý tlak, tak to za přístrojovkou jakoby syčí. Klima by měla mít ochranu, že při kritickém nedostatku všeho odpojí kompresor. Rozhodně bych být tebou nechal změřit množství a tlak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Včera som bol navštíviť novootvorenú predajňu FORSTINGER v Žiline a v akcii mali plnenie klimatizácie. Tak som ju dal naplniť a problém je vyriešený....

Cena:

plnenie klímy 399,-

chladivo cca 200,-

filter 570,-

------------------------

spolu 1169,-

:roker:roker:roker:roker:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: matony

Včera som bol navštíviť novootvorenú predajňu FORSTINGER v Žiline a v akcii mali plnenie klimatizácie. Tak som ju dal naplniť a problém je vyriešený....

Cena:

plnenie klímy 399,-

chladivo cca 200,-

filter 570,-

------------------------

spolu 1169,-

:roker:roker:roker:roker:roker

Super tak to je dobra cena ....:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám po vypnutí klímy taky jak v sauně. Psali jste to má pod vozem odkapávat Nikde mi nic nekape. Kde najdu tu dirku,nebo hadičku pod 406 kupéčkem? Desinfikovat se chystám taky. Mohli byste mi upřesnit ten návod? Uvádíte víc možností a teď nevím jak to bude nejlíp. Filtr mám nový. Hlavně najít tu hadičku na odkap. Pišta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Měl bych ještě jeden dotaz (hloupej):

Koupil jsem si v Auto Kelly dezinfekci klimatizace Valeo Clim Pur a tak nějak váhám kam s ní.

Z toho návodu nejsem moc moudrej, chápu, že se ta hadička musí strčit do vstupního otvoru ventilace, ale nevím přesně co tím chtěl básník říci u 406ky - a nechce se mi to jen tak vystříkat do luftu aniž by to něco vyčistilo.

Proto se chci pro jistotu zeptat, kam mám teda tu hadičku strčit? :myslim

Díky za odpověď

dira.jpg

origo.jpg

preklad.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: VIP3R

Měl bych ještě jeden dotaz (hloupej):

Koupil jsem si v Auto Kelly dezinfekci klimatizace Valeo Clim Pur a tak nějak váhám kam s ní.

Z toho návodu nejsem moc moudrej, chápu, že se ta hadička musí strčit do vstupního otvoru ventilace, ale nevím přesně co tím chtěl básník říci u 406ky - a nechce se mi to jen tak vystříkat do luftu aniž by to něco vyčistilo.

Proto se chci pro jistotu zeptat, kam mám teda tu hadičku strčit? :myslim

Díky za odpověď

Jak zapneš ventilátor na maximum, tak se Ti začne točit, takže to nikam strkat nemůžeš. Normálně to stříkni tou hadičkou do toho ventilátoru a proud vzduchu to dopraví na potřebné místo. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...