Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P405-plast na spojkovém lanku


Mišak

Recommended Posts

Mam problem praskl my plastový nastavec u spojkoveho lanka.provizorně sem to opravil, ale chci se zeptat jak se to ma spravně dělat abych se z výměnou nemusel jebat 2 hodiny?Co mam demontovat nebo kde co povolit abych se tam lepe dostal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic neodmontovavat ... chce to chytit grif ... :nevim Nejdřív nech nasadit znovu lakno (v případě, e Ti vypadlo, jako se to stalo mně), potom nasaď ten bazmek (včetně tý kovový západky) na háček na spojkovym pedálu a pak to nech jenom cvaknout...

Hlavně si to provizorium brzo vyměň, nebo Ti to prdne znovu (nový stojí u Benexu cca 50,- a u Peugeotu asi 300,-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom plastu praskl ten začatek takže sem to provrtal a dal tam drat, fungovat to funguje ale je to provizorka.Jinak dneska sem byl v kely a tam my řekli že jedině peugeot a davat za kus plastu 250kč hmmm moc se my do toho nechce:nevim.Ale jako je tam místa akorat na prst a to ještě od zkur*eně chudeho japonce:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest dtyrkas

Tak tohle jsem uz absolvoval, poridil jsem novy a jeste jeden nahradni, kdyby neco, vozim ho v kasliku.

Co potrebujes: zrucnost a plochy klesticky, nebo kombinacky, pak dva klice na povoleni hridele pedalu a hooooodne dobre nervy.

Nejlepsi je uplne odstranit brzdu a spojku z te hridele, uz si nepamatuju, jestli musis odsroubovat i brzdu od tahla posilovace, ale asi jo.

Spojkovy pedal je do toho bazmeku jen zahaknuty. Spojkove lanko konci kuzelem, ktery je nasunuty do dirky v tom plastu a zajisteny je svorkou zvnejsku. Tu svorku jen rozevres klestickama a za bazmek zatahnes a je venku.

No a montaz je opak demontaze, akorat dostat tam tu svorku je celkem umeni, aspon pro mne. ;)

[upravil dne 20/4/2007 dtyrkas]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mišak

Na tom plastu praskl ten začatek takže sem to provrtal a dal tam drat, fungovat to funguje ale je to provizorka.Jinak dneska sem byl v kely a tam my řekli že jedině peugeot a davat za kus plastu 250kč hmmm moc se my do toho nechce:nevim.Ale jako je tam místa akorat na prst a to ještě od zkur*eně chudeho japonce:D

U kelly to nemaj ... z druhovýroby to maj jedine v AUTOBENEXu a u nich to vyjde myslim na 52,- Kč a to se opravdu vyplatí do toho vrazit, než abys zůstal někde viset ...:myslim:papa

Jinak k nandavání: dá se to udělat i zapomoci dvou drátků, nebo, že vršek přivážeš provázkem a pak se to tam protahuje, jako přes kladku ...

Jinak, jak píše dtykras - taky mam nahradni ... je to jistota!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sem dnes byl v AutoBenexu v Ostravě a odchazel sem velmy sklaman:( Pry nic takoveho nemají jedině skusit pežot a to říkal že my možná budou tlačit celé lanko i s plastíkem.Tak nevím jestli je to u vas jinak.Myslíte že by byl někdo tak ochotný koupil to u vas a pak my to poslal třeba poštou vyšlo by mě to pořad líp než od pežotu.

Předem děkuji za ochotu:super

[upravil dne 25/4/07 Mišak]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten borec prolezl všechno a řekl že nic:nevim Tak oprava byla tam moje holka bo ja do Ostravy jezdím akorat o vykendu a říkala že prolezl všechny katalogy ale pravě v počítač!Takže mě asi nemine naštěva a budu jim muset ukazat kde hledat:D

[upravil dne 25/4/07 Mišak]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest dtyrkas

Ja myslim, ze jsi minimalne ty dve stovky projel, za ktery ten bazmek koupis v peuegeotu. Samozrejme samotnej, bez lanka. :mrk

Cislo nahradniho dilu je 212817 .

[upravil dne 26/4/2007 dtyrkas]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akorát ti to objednací číslo zřejmě bude poněkud na ho.no, neb to je objednací číslo orig. dílu Peugeot, a ne číslo z katalogu dodavatele Benexu... takže s tímhle číslem si to můžeš koupit za těch 250 u Peugeota, ale v Benexu na tom zřejmě budeš furt stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest dtyrkas

Presne tak, je to cislo origos dilu.

BTW setkal jsem se nedavno s tim, ze cislo dilu z katalogu na internetu (stuartmcguire) nesedelo s Peugeotem. Proste se pod tim cislem skryvala uplne jina soucastka na uplne jine auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...