Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pokles vykonu 2.0 HDi, váha vzduchu?


kenny456

Recommended Posts

Zdravim, mam 406 2.0 HDi r.v. 2000 81kW. Obcas se mi stavalo, ze nejdnou behem jizdy rapidne pokles vykon a auto jelo jakoby bez turba, proste vubec netahlo, pomohlo vzdy az kdyz sem zastavil a vypnul motor. Po nastartovani vse ok. Problem je v tom ze ted mi to zacalo delat prilis casto, da se rist ze skoro kazdou jizdu a kolikrat ani nepomohlo znovunastartovani motoru. Nevite sim by to mohlo byt? Kamos rikal ze by to mohla byt vaha vzduchu. Da se nejak vycistit pripadne opravit/vymenit, a kolik asi tak stoji? predem diky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vaha vzduchu podle me nema az tak velky vliv na vykon:(.Vycistit se da uz je i nekde zalozene tema ale moc to nepomuze nebo aspon ne na dlouho....Pokles vykonu je tady uz taky resen.....Zajed na diagnostiku a tam ti reknou co a jak.Pokud je spatna vaha tak to poznaji......Hodne zdaru:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduse prolez vsechny ty plastovy trubicky (maj na koncich gumovy hadicky ve tvaru L) vedou od posilovace brzd, pres vyrovnavaci nadobku (na posilovaci myslim ze jen u 80kW) k EGR ventilum a pak jeste na intercooler. Zkontroluj jestli nejsou nekde spuchrely ci nemaji jine viditelne defekty a potom natoc motor a u kazdeho ventylu zkus postupne privodni hadicku odpojit a zacpat jestli drzi podtlak. Pri sundavani pozor to nerozlames.

Me neco podobnyho delal posilovac brzd, ale to prestavalo i brzdit.

[upravil dne 17/4/07 buml]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Alekk

Jestli se Ti při snížení výkonu nerozsvítí kontrolka autodiagnostiky mohla by to dělat váha vzduchu, eger ventily....

Opravdu diagnostika by napověděla ale víc...

Zadna kontrolka se nerozsviti, proste to jen netahne tak jak ma. Dneska sem to trochu testoval a zjistil sem, ze kdyz vytocim motor tak do 3500ot, tak turbo najednou zapne a jede to jak ma. Ale normlane kdyz vse funguje jak ma tak zapina uz kolem 2000. Taky se mi dneska stalo, ze zapinalo chvili ihned, i treba pri 1000 otackach. fakt nevim co stim muze bejt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle by oparvdu mohla dělat váha, zkus jí vyčistit. Jinak turbo u 80kW HDi by mělo spínak kolem 1300 otáček, takže jak píšeš kolem 2000 tak už i to je špatně. U intercoleru je konektor se třemi dráty, když na dva z nich dáš měřák tak podle přidávání pedálu a otáček poznáš kdy začne plnit.

Návod na čištění váhy je tady:

http://www.xantiaclub.cz/view.php?nazevclanku=cisteni-vahy-vzduchu-u-xantia-hdi-110k&cisloclanku=2006070001

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarec , tak jak jsi vyřešil ten tvůj problem, mam asi podobnej jak ty.zitra vezu auto na čištení turba , udajně je to zanesene.prošel jsem asi pěti diag... a všechno ukazovalo zhruba na tuto chybu.jak to budu mít hotove tak se ozvu, jestli to bylo ono...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mande

zdarec , tak jak jsi vyřešil ten tvůj problem, mam asi podobnej jak ty.zitra vezu auto na čištení turba , udajně je to zanesene.prošel jsem asi pěti diag... a všechno ukazovalo zhruba na tuto chybu.jak to budu mít hotove tak se ozvu, jestli to bylo ono...

zatim sem to jeste neresil, jelikoz mi to docela prestalo blbnout a mam dost jinejch invenstic, takze pockam a uvidim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
Původně zaslal: kenny456

Zdravim, mam 406 2.0 HDi r.v. 2000 81kW. Obcas se mi stavalo, ze nejdnou behem jizdy rapidne pokles vykon a auto jelo jakoby bez turba, proste vubec netahlo, pomohlo vzdy az kdyz sem zastavil a vypnul motor. Po nastartovani vse ok. Problem je v tom ze ted mi to zacalo delat prilis casto, da se rist ze skoro kazdou jizdu a kolikrat ani nepomohlo znovunastartovani motoru. Nevite sim by to mohlo byt? Kamos rikal ze by to mohla byt vaha vzduchu. Da se nejak vycistit pripadne opravit/vymenit, a kolik asi tak stoji? predem diky za radu

Mám stejné příznaky navíc se rozsvítí kontrolka diagnostiky motoru. Po ujetí nekolika km a protáhnutí motoru naplno zhasla kontrolka diag, ale teď je chyba znova ven.

Byl jsem na diag a závady tyto:

napájení pal. nízkotlak. čerpadla PAM

kontrola ERG elektroventilu PAM

absolutní tlak v potrubí PAM

přídavné topení 2 PAM

přídavný topení PAM

test dieslového tlaku PAM

No, je to všechno pěkné, ale mě nic neříkající. Co to znamená?? prosím pomoc help pomogitě ;):o:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau. Pokud ti nemuzou prijit na konkretni zavadu jako me, tak zkus tohle: nechej zkontrolovat tesnost podlakoveho ustroji. Oba ventily vzadu vlevo za motorem (EGR a ten druhy - ted nevim jak se jmenuje). Jinak se tam toho nema moc co posrat, pokud das plny plyn a jede to v poho, tak je turbo ok. Jeste je moznost ze to muze delat ridici mechanizmus turba, ale tomu nejak moc neverim. S timhle problemem litam po servisech rok a pul! Uz jsem vzdal vsechny servisy peugeot, protoze kdyz mi ve dvou servisech menily hadicky podtlaku a ja se pak podival a ta hadicka tam drzela jen silou vule a ufukovala si jak chtela, tak me to dost nasralo. Nestalo to majlant, ale predpokladal jsem ze kdyz mi reknou ze je to vymeneny, tak beru ze je to vymeneny a ne ze jednou to nebylo meneny vubec a podruhy tam daly hadicky vetsi. :grr

Myslim, ze pokud vymenis ty hadiky a oba ventily, tak bude po problemu.

EDIT: Jinak pekny pocteni je tady, urcite se mrkni!!

[upravil dne 18/7/07 f3Rd@]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Cau. Pokud ti nemuzou prijit na konkretni zavadu jako me, tak zkus tohle: nechej zkontrolovat tesnost podlakoveho ustroji. Oba ventily vzadu vlevo za motorem (EGR a ten druhy - ted nevim jak se jmenuje). Jinak se tam toho nema moc co posrat, pokud das plny plyn a jede to v poho, tak je turbo ok. Jeste je moznost ze to muze delat ridici mechanizmus turba, ale tomu nejak moc neverim. S timhle problemem litam po servisech rok a pul! Uz jsem vzdal vsechny servisy peugeot, protoze kdyz mi ve dvou servisech menily hadicky podtlaku a ja se pak podival a ta hadicka tam drzela jen silou vule a ufukovala si jak chtela, tak me to dost nasralo. Nestalo to majlant, ale predpokladal jsem ze kdyz mi reknou ze je to vymeneny, tak beru ze je to vymeneny a ne ze jednou to nebylo meneny vubec a podruhy tam daly hadicky vetsi. :grr

Myslim, ze pokud vymenis ty hadiky a oba ventily, tak bude po problemu.

EDIT: Jinak pekny pocteni je tady, urcite se mrkni!!

[upravil dne 18/7/07 f3Rd@]

zkontroluji hadičky, přezkouším ventily, ale hlavně všude nastříkam kontox na kontakty, vyčistím váhu vzduchu, podívám se i na palivové pod.čerpadlo no a pak nevím turbo ----:nevim

:bojim:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...