Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Klic na kola


Vvitty

Recommended Posts

Rezerva je od toho, by byla funkční a ne by byla hezká.

Kontrolní otázka - Co byste radši ?

1) Krásnou rezervu, neorezlou, bez vytlačenýho koše, ale bez vzduchu.

nebo

2) Orezlou otlačenou rezervu, ve které je alespoň nějaký vzduch?

P.S:: Na zimu stačí mechanismus prostříkat WDčkem a pak při kontrole jednou za 3 měsíce ji pootočit. Stejně, kdyby se píchlo, kupujete novou gumu. A nepamatuji se, že by se nosilo, že 100% vzorek patří pod kufr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten zarezlý závit na rezervě ( na spouštění) mám už za sebou na 405:D:D:D Ale je fakt že to nebyl žádný med:mad:

Je ale fakt, že sám to nedáš, jeden musí ležet pod autem a držet ten hák se závitem a druhý točit nahoře klíčem. Jak se to vyšroubuje je vyhráno vytáhne se to přes kufr vyčistí promaže a je jak nový:cool::cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem vix

Rezerva je od toho, by byla funkční a ne by byla hezká.

Kontrolní otázka - Co byste radši ?

1) Krásnou rezervu, neorezlou, bez vytlačenýho koše, ale bez vzduchu.

nebo

2) Orezlou otlačenou rezervu, ve které je alespoň nějaký vzduch?

Mě by fakt stačila čistá rezerva bez vzduchu. Stejně mám v kufru šlapací pumpičku pro tyhle případy. :D Je fakt, že rezerva zavěšená pod autem ušetří výrobní náklady (není nutné pod auto navařovat tu vypouklinu pro rezervu, stačí jen pár háků) a taky se ušetří váha, ale imho to prostě za to nestojí.

btw: když jsem poprvé tu rezervu u 405tky vytáh, tak byla orezlá a bez vzduchu... na tuhle možnosti jsi zapoměl :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Impact :

Ne nezapomněl : ale vyhláška praví, že v povinné výbavě (nebo jak se to říká) má být náhradní kolo nafouknuté alespoň na nejvyšší tlak, jaký je v automobilu použit. V mém případě je to 220 kPa. Ono je fajn vozit pumpičku, ale to už bych do své 205 nic nedal. Navíc, třeba na takové dálnici - třeba D1 - můžeš, by? nezaviněně způsobit dopravní nehodu (lidi holt čumí, co se děje a pak jsou sirotci - a ty máš spoluúčast). Takže se ptám, proč ještě víc dráždit policajty. Rezerva má být dle předpisů nafouklá. A basta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vix & all: ja bych radeji cistou rezervu se vzduchem a v kufru:

1. mista neubude, ulozeno je to na stejnem miste, akorat okapotovane, naopak pribude uprostred pneu misto treba na vercajk nebo lekarnicku (OK, na tu spis ne, ta ma byt hned po ruce, aspon dle vyhlasky)

2. nemusim lezt pod auto a neuspinim se uz od rezervy (staci potom od vymenovaneho kola)

3. ani tam tolik netrpi guma ani rafek

4. ani neponicim ten kos, pokud se trochu posune a zapre se o vyfuk (tohle mi udelali v pneuservisu v Mecholupech :mad: )

S pravidelnou udrzbou souhlasim, ale tohle provedeni je teda mizerne.

[Editován dne 20/8/03 Dydzej]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petr605: omlouvám se doufám že to nepíšu pozdě Na spreji je napsáno mechanix CHOICE je to od firmy Pure Solve: penetrační mazivo s grafitem uvolňuje zapečené a zkorodované součásti v několika sekundách :o opravdu to funguje :cool:

[Editován dne 25/8/03 Stefan]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Stefan: Diky za tip. Napisu si to. Ale vyresil jsem to i bez toho. Fotrik prinesl zazracnou tekutinu a za nekolik minut to s pouzitim mirneho nasili bylo rozhybano. Slozeni tekutiny je hrozne tajny, ale ja ho zverejnim: je to smes benzinu a vyjeteho oleje z dvestepetky. Nevim, jestli to je zarucenej recept, ale u me zafungoval. Asi to nebylo zase tak zarezly. Az budu menit olej v sestsetpetce, tak tu smes zkusim vyrobit i z neho a dam vedet, jestli to funguje i s nim:D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...