Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Autobazary


Fusion

Recommended Posts

Mám pár dotázů k prodeji a nákupu auta v bazaru za hotové:

Mají prodejci (autobazar) ze zákona povinnou "záruční dobu" na auta? Co když se auto rozsype za rohem?

Někdo mě totíž říkal "prvních 7 dní tomu pořádně šlapej ať víš jestli něco není v pořádku".

Když auto prodám já bazaru tak oni to tam asi omrknou a pak přebírají veškerou zodpovědnost? (myslím výkup, ne komisi)

U 605 sem to při koupi nějak neřešil a Kaďour byl soukromě takže s bazarama skoro nemám zkušenost.

[upravil dne 15/4/2007 Fusion]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Většinou v těch bazarech s telefonama to mají taky v komisi a je tam třeba 2-7 dní záruky :myslim

pořádně si přečti kupní smlouvu popř. i podmínky!Třeba AAA se ze zaruky vymluvi tim žes auto viděl a byl seznamen s jeho stavem, oni to rozděluji na tři typystavu aut A,B,C stim že podle smlouvy jsou všechny C ,tedy stav odpovida staři vozu a je potřeba opravit(vyměnit) některé agregaty....

to znamená že při reklamaci ti řeknou ,co byste chtěl od ojeteho auta?Navic ,teda nevim jak jini ,aleoni s zakazniky uzaviraji kupni smlouvy podle Obchodního zákona místo občanskeho.Podle našich zakonu to tak dělat mužou ,ale oni vědí že když to s tebou uzavřou podle obchodniho tak pak nemaš takove prava,prostě jsi v nevyhodě kdybys tu smlouvu chtěl rušit,třebas z duvodu reklamace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Mám pár dotázů k prodeji a nákupu auta v bazaru za hotové:

Mají prodejci (autobazar) ze zákona povinnou "záruční dobu" na auta? Co když se auto rozsype za rohem?

Někdo mě totíž říkal "prvních 7 dní tomu pořádně šlapej ať víš jestli něco není v pořádku".

Když auto prodám já bazaru tak oni to tam asi omrknou a pak přebírají veškerou zodpovědnost? (myslím výkup, ne komisi)

U 605 sem to při koupi nějak neřešil a Kaďour byl soukromě takže s bazarama skoro nemám zkušenost.

[upravil dne 15/4/2007 Fusion]

záleží co máš ve smlouvě. Tam by mělo být uvedeno, kdo je majitelem vozu. Jestli ti to prodává přímo autobazar, nebo prodej zprostředkuje. Pak seznámení se stavem, kde řekneš, že si byl seznámen, měly by se vypsat podstatnější vady, pokud existují a ostatní, co nelze předvídat z tvé strany a neodpovídá běžnému opotřebení jsou "skryté vady", za které je odpovědnost ze zákona.

Pokud tedy kupuješ auto na ježdění a ne na díly.

Bohužel třeba smlouvy z AAA řeší spoustu jiných věcí, ale technický stav máš určen jako kategorii "my za nic nemůžem, je to šrot" Pak máš, že to dobře víš, a že ses to přesto rozhodl koupit.

dál pokud platíš auto hotově, mělo by být ve smlouvě výslovně uvedeno, kolik je kupní cena (to je samozřejmé) a kdy je splatná. Že tedy při podpisu smlouvy proti příjmovému dokladu. Také by tm mělo být uvedeno, že vozidlo se na tebe zavazují převést do x dnů od podpisu smlouvy a že vlastnické právo a tebe přechází zaplacením kupní ceny.

"věc" v tomto případě není nová, takže bez záruky a samozřejmostí je běžné opotřebení dpovídající době a povaze užití věci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Vector: díky za informace.

Každopádně bude lepší když to bude kupovat s bratrem abych měl alespoň svědka že?

Ne že bych se tak šíleně bál, ale lepší se připravit než pak litovat :super

Ten svědek by měl být v ideálním případě "nestranný" - což si nejsem jist, že bratr splňuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: Fusion

Vector: díky za informace.

Každopádně bude lepší když to bude kupovat s bratrem abych měl alespoň svědka že?

Ne že bych se tak šíleně bál, ale lepší se připravit než pak litovat :super

Ten svědek by měl být v ideálním případě "nestranný" - což si nejsem jist, že bratr splňuje.

Nad tím sem taky přemýšlel, možná sebou vemu ještě mechoša.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Autobazary maji myslim ze zakona pul roku. Kamos kupoval nedavno v eurocaru a ma to zaruku rok jako na novy vuz!! A to se myslim vyplati. Otazka je, jak se pak budou vymlouvat, ale kdyz jsem se ptal tak me ujistovali ze je podminky jsou uplne jako pri koupi noveho vozu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I na věci použité se kupodivu vztahuje dvouletá záruka, kterou lze po dohodě zkrátit na 1 rok. Reklamace se ale dle občanského práva nevztahuje na poškození, způsobené běžným opotřebením, což je právě to, čím budou bazarníci vždy argumentovat.

Jakákékoliv jiné záruční podmínky jsou nad rámec zákona, tudíž vymahatelné pouze v případě, že byly sjednány smluvně nebo veřejným příslibem.

viz http://business.center.cz/business/pravo/ochrana_spotrebitele/otazky-odpovedi.aspx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...