Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jaký olej do převodovky?


misze

Recommended Posts

Prosím o radu,

chtěl bych preventivně vyměnit olej v převodovce a nevím jaká značka popř. označení oleje je nejvhodnější pro můj vůz.

Na internetu jsem si našel několik doporučených olejů pro vozidla peugeot 406 HDi např. OMV Gear Oil SLY 75W90, Total Transmission BV 75W80, CASTROL EP 80 W, jenomže mě zaskočilo různé označení. Proto prosím o radu popř. Vaše zkušenosti. Nerad bych špatným výběrem oddělal převodovku.

Mám peugeot 406 HDi 80 kW r.v.2000 najeto 130000 km.

Předem děkuji za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest venca777

V manuálu píšou buď ESSO GEAR OIL BV 75W-80W nebo TOTAL TRANSMISSION BV 75W-80W(vejde se tam asi 1,9l). Slyšel jsem, že se tam máj dávat tyhle, že když se tam dá jiný nekvalitní tak odchazej převodovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info.

Můžete mě ještě poradit, kde bych ho v Brně sehnal?

Projel jen všechny pumpy ESSA i ostatní a nikde jsem ho nesehnal, a v peugeotu mi ho nabízely jen na objednávku.

Hledal jsem i na netu, ale kromě drahých Valvoline a Castrolu jsem žádný ESSO, MOBIL popř. TOTAL nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: misze

Díky za info.

Můžete mě ještě poradit, kde bych ho v Brně sehnal?

Projel jen všechny pumpy ESSA i ostatní a nikde jsem ho nesehnal, a v peugeotu mi ho nabízely jen na objednávku.

Hledal jsem i na netu, ale kromě drahých Valvoline a Castrolu jsem žádný ESSO, MOBIL popř. TOTAL nenašel.

V Brně kupuji oleje pouze tady (hlavně TOTAL):

http://www.oleje.cz

Pokud jde o ESSO, které jsem použil do převodovky, tak zkus kontaktovat někoho z této stránky (v Brně jich je několik):

http://www.esso.cz/stanice_mazi_01.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím, jaký je olej předepsán pro převodovky HDI, ale pro klasické staré atmosférické diesely je předepsán 75W-80W API GL5

Takže zjistit, jakou potřebuješ specifikaci oleje a tu tam nalít. A co se týče značky : Pokud dodržíš specifikaci, tak, jak by řekl Jára Cimrman : Nemůžeš šlápnout vedle. :super

75-80W .. viskozní třída

API - American Petroleum Institut

GL - výkonostní třída

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...