Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Olej pri svieckach + vyskakujuci VN kabel


dusang

Recommended Posts

Pri kontrole sviecok som si vsimol, ze mam nateceny olej zvrchu pri svieckach pri 1., 2. a 3. valci. Mam motor 1.6i - TU5JP. Najprv ma napadlo, ze tam ten olej natiekol cez tesnenie vika ventilov, ale to bolo suche. Ani gumove krytky VN kablov neboli zvrchu od oleja. Netusite, ako sa tam ten olej mohol dostat?

[upravil dne 15.4.07 dusang]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dusang

Původně zaslal: stalmik

no to teda nevim a ty svíčky byly dobře dotažený??

Ano, sviecky boli dobre dotiahnute. Nepouzil som sice momentovy kluc, ale boli dotiahnute s citom rukou.

Tak to je vážně zvláštní koukal sem asi půl hodiny do motoru odkud by se ti to tam mohlo dostat ale nepřišel jsemna nic.. A ty kovový těsnění pod svíčkou jsou ok? Jestli nejsou někde vymačkaný nebo tak potom by tomohlo taky utíkat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tesnenie pod hlavou asi bude prasknute pri vysokotlakom kanale oleja z bloku do hlavy (pri rozvodoch) - medzi blokom motora a hlavou mi odtial vyteka olej...

Inac, motor mi zerie olej - az 1 l na 1.000 km :roll

Takto http://www.gaya.sk/~dgenda/sviecky/sviecky1.jpg a takto http://www.gaya.sk/~dgenda/sviecky/sviecky2.jpg vyzerali sviecky po 30.000 km, co boli v motore (fotene pred tromi mesiacmi). Ocistil som ich a dal naspat do motora. Mam BOSCH SUPER FR7KDC a myslim, ze maju predpisanu vymenu po 60.000 km, tak som ich tam este nechal. Tento rok si chcem dat vymenit gufierka na ventiloch, aby sa znizila spotreba oleja (teda aspon dufam), takze nove sviecky tam budem davat az potom.

Takto http://www.gaya.sk/~dgenda/sviecky/sviecka3.jpg vyzerala sviecka zo 4. valca dnes (nabehal som cca. 4.000 km od poslednej kontroly sviecok pred tromi mesiacmi).

Na fotke "sviecky1.jpg" vidno, ze dve sviecky maju uplne zaolejovany zavit (tak isto, ako na fotke "sviecka3.jpg"). Je teda mozne, ze sa mi olej pretlacil hore ku svieckam cez zavit sviecky? :myslim

Posledne tri dni sa mi stava, ze mi vyskoci VN kabel zo sviecky, co je na 4.-tom valci (pri rozvodoch). Motorom potom za jazdy strasne trha a ledva udrzi volnobeh. Neviete, cim to moze byt? Zeby opotrebovane pliesky vo vnutri koncovky na kabli? Motor ma nabehane 184.000 km a VN kable este neboli menene...

[upravil dne 15.4.07 dusang]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...