Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

otáčkoměr


Kamart

Recommended Posts

Čauvec, dej tady na fóru v HLEDÁNÍ najít třeba slovo "otáčkoměr" nebo něco podobnýho. Tohle téma se tu dost řešilo. A mrkni taky v tom hledání i na otáčkoměry třeba u P405, protože elektrický zapojení a i konstrukce budíku je "totožný".

Kdyby to nepomohlo, tak dej vědět a pořešíme to tu.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nevím co máš za motor, ale asi takhle:

Pokud máš nafťáka:

mrkni sem:

Jinak to čidlo je ze zadní strany na motoru zasunutý směrem k zubům setrvačníku.(místo kde vedou poloosy do převodovky, je tam taky snímání pro rychloměr)

Pokud máš benzín:

Tak pokud se nepletu a nekecám nesmysly, tak tam je to řešený tak, že se otáčky zjišťujou přímo z rozdělovače. Takže samostatně umístěný čidlo na otáčky tam není.

Pozor: U nafty i u benzínu je z přední strany motoru směrem k zubům setrváku umístěný čidlo stejný jako je u nafťáka pro otáčkoměr. Na obou motorech nejsou zapojený a jsou pro diagnostiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já mám 1.1 benzín...zitra se na to zkusim mrknout...myslel jsem že bude stačit zkontrolovat pojistky,pár jich sice bylo spálených ale otáčkoměr stejně nejede...díval jsem se do knihy,, jak na to,, ale tam jsem nic nenasel....

jo a jeste bych se chtel zeptat jestly se dá někde sehnat takové to zadní křídlo...většinou to maji Gti verze a jak se to přiděláva?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vopičí

Nic takovýho jsem nedělal. ale složitý to nebude, jde celkově o to propojit nebo natahat +-8 drátů.(+ k budíku, kostru k budíku, asi 3 dráty k čidlu a ještě možná něco)

Prosím tě a to čidlo na motoru najdu kde? Máš nějaké foto??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: Vopičí

Nic takovýho jsem nedělal. ale složitý to nebude, jde celkově o to propojit nebo natahat +-8 drátů.(+ k budíku, kostru k budíku, asi 3 dráty k čidlu a ještě možná něco)

Prosím tě a to čidlo na motoru najdu kde? Máš nějaké foto??

Mrkni na tenhle odkaz:

http://www.forum-auto.com/pole-technique/section12/sujet380688.htm

Vyndavali tady motor z 405D. Nevim jestli je to tvuj motor, ale na tomhle fotu v cervenym krouzku je to cidlo: http://www.vladovostranky.wz.cz/obrazkyy/img05153xo.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vinorak

Původně zaslal: Kamart

a na 205 1.1 ho najdu kde?pátral jsem pátral ...ale bez úspěchu:(

NO jestli ho hledáš na připojení otáčkoměru tak ti bude stačit ten drát 112 co vede z idučky:super

Přesně tak, u benzínu tam to čidlo není daný samostatně jako u nafty, ale je součástí rozdělovače (popř indukční cívky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...