Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Technická kontrola :) Mám jí!!!


Dakaros

Recommended Posts

Původně zaslal: Leo

1. Do kdy platí technická zjistí policie na místě z knížky o emisích (emise musí být před technickou a je tam datum).

2. Hydraulické nastavování světel někde neberou jako závadu a někde jo (vlastní zkušenost s Favoritem). Většinou jim stačí zavolat a oni řeknou jak to berou.

3. Nemělo by to tak být, ale emise se často dělají tak, že tam technik dá lístek z jiného vozu (kterých má pro tento případ pár vyjetejch) a nic neřeší.

4. Řekl bych, že u brzd je hlavní, aby brzdily stejnoměrně a je jedno jakou silou na to technik šlape (hlavně, aby to dosáhlo potřebného brzdného účinku).

Obecně zastrčenější a nové technické, které potřebují zákazníky si jich také víc váží.

1. Emisní kartička je přílohou technického průkazu, a s sebou se tedy NEVOZÍ. Vozí se jen a pouze ORV (osvědčení o registraci vozidla, tzv. "malý techničák") a doklad o pov. ručení (o jeho existenci, nikoliv složenka o zaplacení. Platnost STK a ME se zjišťuje pouze z nálepek, a v případě pochybností dotazem přes vysílačku.

2. Nefunkční nastavování sklonu světel z místa řidiče, je-li jím vozidlo vybaveno, je zcela jasně závada typu B, a pokud to tak na některé STK neberou, jedná se jen o jejich libovůli a klidně by za to mohli být popotahováni.

3. bez komentáře

4. není jedno, jakou silou na to technik šlape, na brzdný účinek je nějaký předpis, a pokud se ho nepodaří dosáhnout, ta smůla a C - nezpůsobilé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím ale myslím si že je v zájmu každého z nás aby auto bylo po technické stránce v pořádku. Různé obcházení a vyvlíkávaní k řešení daného problému tedy závady nevede.Vím že je těžké se udržet nad vodou když nejsou many,ale situace jde vždy nějak řešit.Lidi si pujčují peníze na větší hovadiny a na důležité věci zapomínají. Chci tím říct že půjčka pár tisícovek ti může pomoci od daleko většího průseru- považ třeba že díky špatné funkci brzd někoho srazíš či nedobrzdíš a nabouráš rodinu s dětmi... atd.

Raději to ani nedomýšlím každý si udělá ůsudek o dalších následkách a problémech. A při tom šlo o investici pár tísícovek a trochu zodpovědnosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

1. Emisní kartička je přílohou technického průkazu, a s sebou se tedy NEVOZÍ. Vozí se jen a pouze ORV (osvědčení o registraci vozidla, tzv. "malý techničák") a doklad o pov. ručení (o jeho existenci, nikoliv složenka o zaplacení. Platnost STK a ME se zjišťuje pouze z nálepek, a v případě pochybností dotazem přes vysílačku.

2. Nefunkční nastavování sklonu světel z místa řidiče, je-li jím vozidlo vybaveno, je zcela jasně závada typu B, a pokud to tak na některé STK neberou, jedná se jen o jejich libovůli a klidně by za to mohli být popotahováni.

3. bez komentáře

4. není jedno, jakou silou na to technik šlape, na brzdný účinek je nějaký předpis, a pokud se ho nepodaří dosáhnout, ta smůla a C - nezpůsobilé.

Samozřejmě souhlasím s tím, že auto musí být za každých okolností v dobrém technickém stavu. Proto jsem si také vždy dělal technickou sám a ne přes různé „odborníky“.

ad 2.: U Favoritu byl problém, že i nové hydrokorektory po půl roce byly nefunkční (naštěstí jsem se je naučil opravovat a potom fungovaly jak mají).

ad 4.: Vždy mne zajímalo, jak technik pozná, že šlape na pedál hodně nebo málo? Že ho začne bolet noha? Podle mne je to subjektivní pocit. Co třeba auta bez posilovače brzd?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě zastavili v srpnu policajti a chtěli po mně kartičku od emisí, a když jsem řekl "myslíte kvůli technický?", tak mi řekl "ano, ale když o tom víte, tak je to v pořádku a hlavně nezapomentě si ji do konce měsíce vyřídit" a tim to haslo. Byl to prostě hodnej polda :cool: Jinak na STK (Bohdalec) mi řekl, že ten motor jsem si měl alespoň umýt od tý mastnoty a dál nic neřešil ;) Hodně moc záleží na lidech, jak se k tý prohlídce postaví. Pokud je to nějakej lempl, nechá projít i rozpadající se vrak na slickách :grr...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak technickou to prošlo v pohodě, pan technik mi řikal, že na to jak je auto starý je v dost dobrym stavu. Brzdy a nejdůležitější prvky jsou v pořádku, elektrika taky, geometrie taky. Jen mi říkal, že bych si měl koupit homologovaný třetí brzdové světlo (Přitom na obalu bylo Ečko) a měl bych opravit štelování světel!

Na emisích to dopadlo výborně, říkal mi tam, že ten laďák s širší koncovkou musí trochu klamat tu jeho sondu, pač byly fakt suprový!!!

Celkem jsem tam ztrávil 40minut, u emisí i na TK jsem byl u auta, skvělý lidi. Mám fakt radost jako bejk!!!:o:o:super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dakaros

Tak technickou to prošlo v pohodě, pan technik mi řikal, že na to jak je auto starý je v dost dobrym stavu. Brzdy a nejdůležitější prvky jsou v pořádku, elektrika taky, geometrie taky. Jen mi říkal, že bych si měl koupit homologovaný třetí brzdové světlo (Přitom na obalu bylo Ečko) a měl bych opravit štelování světel!

Na emisích to dopadlo výborně, říkal mi tam, že ten laďák s širší koncovkou musí trochu klamat tu jeho sondu, pač byly fakt suprový!!!

Celkem jsem tam ztrávil 40minut, u emisí i na TK jsem byl u auta, skvělý lidi. Mám fakt radost jako bejk!!!:o:o:super:super

Tak to gratuluji ! A tos byl v tom Motole?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Dakaros

Tak technickou to prošlo v pohodě, pan technik mi řikal, že na to jak je auto starý je v dost dobrym stavu. Brzdy a nejdůležitější prvky jsou v pořádku, elektrika taky, geometrie taky. Jen mi říkal, že bych si měl koupit homologovaný třetí brzdové světlo (Přitom na obalu bylo Ečko) a měl bych opravit štelování světel!

Na emisích to dopadlo výborně, říkal mi tam, že ten laďák s širší koncovkou musí trochu klamat tu jeho sondu, pač byly fakt suprový!!!

Celkem jsem tam ztrávil 40minut, u emisí i na TK jsem byl u auta, skvělý lidi. Mám fakt radost jako bejk!!!:o:o:super:super

Tak to gratuluji ! A tos byl v tom Motole?

BTW: ono to nekde delaji i tak ze u auta nejsi ? no ja bych tam nejel ... jednak nebudu stat venku jak kotot a cekat co z nich vyleze, a druhak chci videt co s tim delaji, kdyz uz tak aspon ze zvedavosti :)

Technicka me ceka taky, 28.4. mi konci platnost...to za bude kecu o rezatem spadku a mate rezaty vyfuk, motor od oleje a takove nesmysly :) co mu na to mam rict :) vzdycky reknu hmm :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zajímavý názory tady proběhly, nicméně já osobně jednoznačně zastávám názor, že každej by měl jít na poctivou STK uz jenom kvuli sobe a sve bezpecnosti i okoli a aby vubec vedel v cem vozi svuj zivot nebo pratel. nektere radoby auta co tady nekdo popisuje pro me spise vraky bych na silnici vubec a nepustil a v zivote bych do toho nesedl a nejel si s tim ani pro noviny.

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: upper9

zajímavý názory tady proběhly, nicméně já osobně jednoznačně zastávám názor, že každej by měl jít na poctivou STK uz jenom kvuli sobe a sve bezpecnosti i okoli a aby vubec vedel v cem vozi svuj zivot nebo pratel. nektere radoby auta co tady nekdo popisuje pro me spise vraky bych na silnici vubec a nepustil a v zivote bych do toho nesedl a nejel si s tim ani pro noviny.

:papa

To narážís na to moje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dakaros

Původně zaslal: upper9

zajímavý názory tady proběhly, nicméně já osobně jednoznačně zastávám názor, že každej by měl jít na poctivou STK uz jenom kvuli sobe a sve bezpecnosti i okoli a aby vubec vedel v cem vozi svuj zivot nebo pratel. nektere radoby auta co tady nekdo popisuje pro me spise vraky bych na silnici vubec a nepustil a v zivote bych do toho nesedl a nejel si s tim ani pro noviny.

:papa

To narážís na to moje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: upper9

Původně zaslal: Dakaros

Původně zaslal: upper9

zajímavý názory tady proběhly, nicméně já osobně jednoznačně zastávám názor, že každej by měl jít na poctivou STK uz jenom kvuli sobe a sve bezpecnosti i okoli a aby vubec vedel v cem vozi svuj zivot nebo pratel. nektere radoby auta co tady nekdo popisuje pro me spise vraky bych na silnici vubec a nepustil a v zivote bych do toho nesedl a nejel si s tim ani pro noviny.

:papa

To narážís na to moje?

nenarážím myslel jsem to jako obecne vis. znam spoustu typku co maji napr. kadeta GSIcko za 10,000,- a jezdi s tim kudlu jak svin a stk maji jen dobre zaplacenou ale fakticky by ji auto neprolezlo uz 5 let.

jinak tobe blahopreju k STK sam ted nejlip vis jak se ti hned lepe musi jezdit kdyz vis od odbornika ze mas auto v naprostem poradku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dakaros

Ne ne ne! V motole měly plno! Našel jsem jednu v řepích- www.stkrepy.cz tam jsem zavolal a byly moc príjemný a řekly ať přijedu kdykoliv do 17hodin.

Jj, to je nově otevřený STK, takže asi jak se tu psalo, jsou zatím hodný, protože potřebují rozšířit klientelu :D:D:D.

Ale paní kantýnská z areálu na ně nadávala, protože jí to nechtěli na fábku dát (ale měla v pr... brzdy).

Já tam byl s piškotem pře 14 dny a taky v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...