Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Kdy zapínat klimatizaci


Guest MMMMM

Recommended Posts

Tak se domnivam ze se zapnutou klimatizaci se motor o dost mensi vykon,vi nekdo o kolik. Kdy se ma klimaticace po startu zapinat? A kdyz ji u manualu 406 necham zaplou zapina mi az po nejake dobe po nastartovani nebo ji vzdy musim vypnout a znovu zapinat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kompresor klimatizace si bere tak zhruba 5 kW, takže to může být trochu poznat. Na spotřebě to dělá kolem 1 litru +/-.Pokud je klima zapnutá, běží hned od nastartování, není tam žádné zpoždění, je prostě připojená elektromagnetickou spojkou k řemenici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi prave neni jasne, protoze kdyz ji mam zapnutou a nastartuji tak cca za 1-3 vteriny neco v motoru sepne a kdyz klimu vypnu tak nesepne nic (musi to byt sepnuti klimy) Tak jsem myslel, ze je tam nejake zpozdeni. Jak moc vadi kdyz startuji se zapnutou klimou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem si u mého auta všimnul, tak klima se spustí po nastartování (předpokládám, že je to propojené s dobíjením). Starty s klimou nevadí, protože při samotném startu jsou odpojeny všechny spotřebiče, které nejsou důležité pro chod motoru.

Nárust spotřeby se zapnutou klimou je skoro neznatelný, ale snížený výkon je dost cítit. Na mých trasách je docela dost míst, které se bez klimy dají jet na vyšší rychl. stupeň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...