Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 hlásí airbag fault


km406

Recommended Posts

pokoušel jsem se sundat páčku blinkru /překlapává vlevo/, ale po zjištění že je nutné demontovat volant /r.v.2002/ jsem to vzdal, je možné že jsem při tom povitáhl kabílek zastrčený do multiplexu zespodu, ale nevím zda je pro airbag, každopádně po smontování se mi začla objevovat hláška /airbag fault/, konektory pod sedačkou beze změny,

napadá mne, že odpověd bude řešit to vymazáním z řj, jaká je orientační cena, nebo lze snad odstranit jinak?

snažil jsem hledat v historii, ale stejný případ jsem nenalezl, děkuji za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už to mám, protože stále nezhasínala hláška, nedalo mi to a ještě jednou jsem to rezebral tak, jak jsem to měl před tím. Zjištění bylo, že jsem povytažený konektor vlevo pod páčkou na tempomat zastrčil tak špatně, že jsem ohnul kontakty uvnitř zástrčky :mad:, nyní již napraveno, takže thanks to P607Olda :super za info, že pokud je opravena chyba, tak hláška zmizí, jinak bych to asi znovu nerozebíral.

[upravil dne 10.4.2007 km406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic moc je ofšem to, že páčka blinkrů stále zlobí. Počkám s tím na někoho, kdo mi píchne se sundáním volantu a pak se pokusím upravit dle návodu popsaného ve fóru.

Taky mě tak trochu ....., že mě něco za jízdy vrže v pravých předních dveřích, měl jsem taky rozebráno, zjevně jako první, a na nic jsem nepřišel. Myslel jsem , že by to mohl být zámek, ale je dotažený, pak taky podobně skřípe okno při posunu? Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páčku blinkrů jsem dnes nechal vyměnit, nová stála 5100, je to Valeo, r.v. 2007. Jde znatelně ztuha. Později dám vědět, jestli to pomohlo.

Jedná se o 406 HDi combi, r.v.2003, brzy po koupi zlobila páčka blinkrů, výměna nepomohla, brzy se to opakovalo. Proto jsem kladl důraz, aby nynější výměna byla za jinou, vyrobenou po odstranění závady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, na jednu stranu zpráva dobrá, že by to mohlo konečně řešit tento problém, na stranu druhou celkem dost peněz :( Tak držím palce, ať to funguje.

Původně zaslal: P607Olda

Páčku blinkrů jsem dnes nechal vyměnit, nová stála 5100, je to Valeo, r.v. 2007. Jde znatelně ztuha. Později dám vědět, jestli to pomohlo.

Jedná se o 406 HDi combi, r.v.2003, brzy po koupi zlobila páčka blinkrů, výměna nepomohla, brzy se to opakovalo. Proto jsem kladl důraz, aby nynější výměna byla za jinou, vyrobenou po odstranění závady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Páčku blinkrů jsem dnes nechal vyměnit, nová stála 5100, je to Valeo, r.v. 2007. Jde znatelně ztuha. Později dám vědět, jestli to pomohlo.

Jedná se o 406 HDi combi, r.v.2003, brzy po koupi zlobila páčka blinkrů, výměna nepomohla, brzy se to opakovalo. Proto jsem kladl důraz, aby nynější výměna byla za jinou, vyrobenou po odstranění závady.

a nebola ta packa smerovky nahodou sucast celeho multiplexu??? pozeram ze to je novy model a tam sa daval uz multiplex a mne to vycislily v peugeote na 10500sk ked som chcel novu a ze aj tak sa tieto nove casom pokazia(odhad tak 60000km) tak som zvedavy :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: km406

Hmm, na jednu stranu zpráva dobrá, že by to mohlo konečně řešit tento problém, na stranu druhou celkem dost peněz :( Tak držím palce, ať to funguje.

Původně zaslal: P607Olda

Páčku blinkrů jsem dnes nechal vyměnit, nová stála 5100, je to Valeo, r.v. 2007. Jde znatelně ztuha. Později dám vědět, jestli to pomohlo.

Jedná se o 406 HDi combi, r.v.2003, brzy po koupi zlobila páčka blinkrů, výměna nepomohla, brzy se to opakovalo. Proto jsem kladl důraz, aby nynější výměna byla za jinou, vyrobenou po odstranění závady.

no ked chces opravit tu packu smerovky tak mam pre teba zlu spravu lebo mam tiez ten isty model a da sa to opravit len vymenou celeho toho multiplexu a ten bud kupis novy v peugeote(10500sk) alebo zozenies odniekal spod ruky nove ale podstatne lacnejsie(urcite nechod do jazdenych lebo za mesiac mozes cakat to iste co mas teraz...iba ak by ich niekto daval velmi lacno :D tak za 300sk ale to neda nikto :aut)... no a k tomu airbagu ak si zozenies packy tak to nieje moc zlozite dat dole ten airbag, v prvom rade odpojis baterku a potom das dole tie plasty okolo volantu a potom z laveho boku na volante je mala dierka a v nej je taky tvarovany tvrdy drot o ktory ked sa zapres napr. rovnym skrutkovacom tak ti airbag sam povyskoci a potom ho uz len opatrne vyberes a odcvaknes tie konektory co su v nom, este jedna vec ked to budes davat dole snaz sa aby si mal kolesa s volantom co najrovnejsie a ak mas na afte ESP tak to ani nerob uz vobec(myslim nerozoberaj ten volant)!!! to je asi vsetko vsak ak budes este daco nevediet tak kludne napis :super:papa

p.s. ka nahodou kupis ten multiplex tak on ma taku poistku aby si s tym nepotocil tak v ziadnom pripade s tym ani netoc!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kuboSE

Původně zaslal: km406

Hmm, na jednu stranu zpráva dobrá, že by to mohlo konečně řešit tento problém, na stranu druhou celkem dost peněz :( Tak držím palce, ať to funguje.

Původně zaslal: P607Olda

Páčku blinkrů jsem dnes nechal vyměnit, nová stála 5100, je to Valeo, r.v. 2007. Jde znatelně ztuha. Později dám vědět, jestli to pomohlo.

Jedná se o 406 HDi combi, r.v.2003, brzy po koupi zlobila páčka blinkrů, výměna nepomohla, brzy se to opakovalo. Proto jsem kladl důraz, aby nynější výměna byla za jinou, vyrobenou po odstranění závady.

no ked chces opravit tu packu smerovky tak mam pre teba zlu spravu lebo mam tiez ten isty model a da sa to opravit len vymenou celeho toho multiplexu a ten bud kupis novy v peugeote(10500sk) alebo zozenies odniekal spod ruky nove ale podstatne lacnejsie(urcite nechod do jazdenych lebo za mesiac mozes cakat to iste co mas teraz...iba ak by ich niekto daval velmi lacno :D tak za 300sk ale to neda nikto :aut)... no a k tomu airbagu ak si zozenies packy tak to nieje moc zlozite dat dole ten airbag, v prvom rade odpojis baterku a potom das dole tie plasty okolo volantu a potom z laveho boku na volante je mala dierka a v nej je taky tvarovany tvrdy drot o ktory ked sa zapres napr. rovnym skrutkovacom tak ti airbag sam povyskoci a potom ho uz len opatrne vyberes a odcvaknes tie konektory co su v nom, este jedna vec ked to budes davat dole snaz sa aby si mal kolesa s volantom co najrovnejsie a ak mas na afte ESP tak to ani nerob uz vobec(myslim nerozoberaj ten volant)!!! to je asi vsetko vsak ak budes este daco nevediet tak kludne napis :super:papa

p.s. ka nahodou kupis ten multiplex tak on ma taku poistku aby si s tym nepotocil tak v ziadnom pripade s tym ani netoc!!!

Jasný, beru to, že řešením může být až letošní páčka, jak píše P607Olda. Tak už vydržím, jak dlouho to bude chodit, potom bych do ní šel taky. Ale dík za postup na sundání volantu. Na blinkr si zvykám /dočasné levné řešení :)/, ale nemůžu za boha přijít na to, co mám namazat f těch pravých dveřích. Pořád to při velkých nerovnostech skřípe, gumu kolem okna jsem měl venku, omyl, vzal silikonovým olejem, sklo omyté od nečitot i na spodní části co nevyjíždí, posuvná kolejnička ve dveřích, lanko, vše promazáno :( Když jsou dveře otevřené, je klid, ale blbě se s tím jezdí :mrk Auto nebylo bourané, dveře jsem evidentně rozdělával jako první.

[upravil dne 13.4.2007 km406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: km406

Původně zaslal: kuboSE

Původně zaslal: km406

Hmm, na jednu stranu zpráva dobrá, že by to mohlo konečně řešit tento problém, na stranu druhou celkem dost peněz :( Tak držím palce, ať to funguje.

Původně zaslal: P607Olda

Páčku blinkrů jsem dnes nechal vyměnit, nová stála 5100, je to Valeo, r.v. 2007. Jde znatelně ztuha. Později dám vědět, jestli to pomohlo.

Jedná se o 406 HDi combi, r.v.2003, brzy po koupi zlobila páčka blinkrů, výměna nepomohla, brzy se to opakovalo. Proto jsem kladl důraz, aby nynější výměna byla za jinou, vyrobenou po odstranění závady.

no ked chces opravit tu packu smerovky tak mam pre teba zlu spravu lebo mam tiez ten isty model a da sa to opravit len vymenou celeho toho multiplexu a ten bud kupis novy v peugeote(10500sk) alebo zozenies odniekal spod ruky nove ale podstatne lacnejsie(urcite nechod do jazdenych lebo za mesiac mozes cakat to iste co mas teraz...iba ak by ich niekto daval velmi lacno :D tak za 300sk ale to neda nikto :aut)... no a k tomu airbagu ak si zozenies packy tak to nieje moc zlozite dat dole ten airbag, v prvom rade odpojis baterku a potom das dole tie plasty okolo volantu a potom z laveho boku na volante je mala dierka a v nej je taky tvarovany tvrdy drot o ktory ked sa zapres napr. rovnym skrutkovacom tak ti airbag sam povyskoci a potom ho uz len opatrne vyberes a odcvaknes tie konektory co su v nom, este jedna vec ked to budes davat dole snaz sa aby si mal kolesa s volantom co najrovnejsie a ak mas na afte ESP tak to ani nerob uz vobec(myslim nerozoberaj ten volant)!!! to je asi vsetko vsak ak budes este daco nevediet tak kludne napis :super:papa

p.s. ka nahodou kupis ten multiplex tak on ma taku poistku aby si s tym nepotocil tak v ziadnom pripade s tym ani netoc!!!

Jasný, beru to, že řešením může být až letošní páčka, jak píše P607Olda. Tak už vydržím, jak dlouho to bude chodit, potom bych do ní šel taky. Ale dík za postup na sundání volantu. Na blinkr si zvykám /dočasné levné řešení :)/, ale nemůžu za boha přijít na to, co mám namazat f těch pravých dveřích. Pořád to při velkých nerovnostech skřípe, gumu kolem okna jsem měl venku, omyl, vzal silikonovým olejem, sklo omyté od nečitot i na spodní části co nevyjíždí, posuvná kolejnička ve dveřích, lanko, vše promazáno :( Když jsou dveře otevřené, je klid, ale blbě se s tím jezdí :mrk Auto nebylo bourané, dveře jsem evidentně rozdělával jako první.

18/04/2007

Když už jsem to vrzání do tohoto vlákna k air bagu zamotal, tak bych to rád uzavřel.

Vrzání dveří je pryč :) Když jsem měl z auta vyhozený čalounění už po 4., promazaný vše co šlo, počínaje gumama kolem oken, konče lankama a pojezdy skel ve dveřích, zbylo mi řešit dotažení dveří k dorazu na sloupku. No a na 3.pokus jsem trefil tu správnou polohu, kdy jdou dveře dovřít, ale nic nevrže. Je sice poznat, že je třeba do nich nepatrně víc strčit při zavírání, ale to ticho:aut...to mě tak nepopsatelně chybělo, nebo spíš mě to vrzání tak strašně pííííp. Teď ten auťák aspoň chvíli budu všude chválit :potlesk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
Původně zaslal: P607Olda

Páčku blinkrů jsem dnes nechal vyměnit, nová stála 5100, je to Valeo, r.v. 2007. Jde znatelně ztuha. Později dám vědět, jestli to pomohlo.

Jedná se o 406 HDi combi, r.v.2003, brzy po koupi zlobila páčka blinkrů, výměna nepomohla, brzy se to opakovalo. Proto jsem kladl důraz, aby nynější výměna byla za jinou, vyrobenou po odstranění závady.

Aktuálně: páčka funguje dobře, ujeto asi 20 000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já to opravil , sice jsem u toho malem porodil ale je to docela na pohodu. sundáš airbag ,volant ,pak vycvakneš to plastovekolečko uprostřed , ma kolem sebe pružinu , ta musi taky ven, jde to lehce dvěma plochyma šroubovakama proti sobě. Pak vycvakneš plastove kolečko ,ma tři packy ,trošku nasili ale jde to , jen bacha pod tim je namotany kabel od airbagu , je ruzně stočeny a poskladany ,snaž se si to uloženi co nejvic zapamatovat, z druhe strany toho kolečka je po obvodu 2x takova hranka s najezdy , ja ji nepatrně seřizl lamacim nožem aby ten najezd na pačku blinkru nebyl tak agresivni. pak to poskladaš zpatky a vyzkoušiš. ja to rozebral asi 4x než jsem to seřizl na spranou tlouštku ale facha to jak ma . jo a byl to novy MUX na 307. jo a bacha když jsem to řezal tak jsem nechtěně nařizl i kablik od airbagu , docela mě to pak natrapilo ale už vše ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kuboSE

v prvom rade odpojis baterku a potom das dole tie plasty okolo volantu a potom z laveho boku na volante je mala dierka a v nej je taky tvarovany tvrdy drot o ktory ked sa zapres napr. rovnym skrutkovacom tak ti airbag sam povyskoci a potom ho uz len opatrne vyberes a odcvaknes tie konektory co su v nom, este jedna vec ked to budes davat dole snaz sa aby si mal kolesa s volantom co najrovnejsie a ak mas na afte ESP tak to ani nerob uz vobec(myslim nerozoberaj ten volant)!!! to je asi vsetko vsak ak budes este daco nevediet tak kludne napis :super:papa

p.s. ka nahodou kupis ten multiplex tak on ma taku poistku aby si s tym nepotocil tak v ziadnom pripade s tym ani netoc!!!

Nevim, nevim, ale ta dirka na volantu je zespoda, strka se tam plochy sroubovak z pohledu nauzko, nejdriv povoli spodek a po silnejsim zatlaceni do stredu volantu povoli i vrsek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...

Trochu to tu oživým. Hlasí mi to občas chybu airbagu. Je to nepravidelně, třeba týden je klid a pak zase 3 dny hlásí... Poradí někdo jaký konektor pod sedačkou je na airbag? Je jich tam plno, tak na který se mám zaměřit. Foto v příloze.

Díky

post-50620-14109638011566_thumb.jpg

post-50620-14109638012029_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...