Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Gulove capy riadenia


MareC3k

Recommended Posts

Zdravim, chcem sa s vami podelit o moje skusenosti s vymenou gulovych capov na riadeni. Cca 9 mesiacov dozadu som vymenil gulovy cap na pravej strane za novy zn. "optimal" :(

skoda ze som nedal dole tu gumenu manzetu a nepozrel do vnutra.. vysvetlim neskor.

o 2 tyzdne neskor som vymenil aj lavy cap za novy rovnakej znacky, ale na tomto som dal dole tu gumenu manzetu a pozrel som do vnutra... ani gram vazeliny, trelo to uplne na sucho, tak som tam dal grafitovu vazelinu, poskladal som ho a zalozil do auta.

Teraz po cca 9 mesiacoch od vymeny som ich kontroloval. Ten pravy, ktory som nemazal nicim mal volu do stran asi 3mm!! bol zrely na vymenu. Cap na lavej strane bol ako novy, ziadne opotrebenie, ziadna vola.

Zohnal som od znameho novy cap, ktory mal pripraveny pre svojho peugeota (dnes v nedelu) zn. "moog" samozrejme som dal dole manzetu ale tento uz mal v sebe trocha vazeliny od vyroby, takze som len doplnil viac a nahodil do auta.

Takze odporucam vsetkym pri vymene najprv skontrolovat ci je v novom dostatok vazeliny a az tak vymenit... Ja som sa spoliehal na vyrobcu a po 9 mesiacoch a cca 15tkm sa odporucal do vecnych lovist :(

Otazka: aka vazelina je vhodnejsia na gulovy cap? grafitova, alebo lithiova (castrol lmx, zelena na loziska) ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...