Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Venkovní čidlo teploty


Vlastyk

Recommended Posts

Guest Blackstar407

Ale stale sme sa nedostali k tomu ci je u modeloch ktore neukazuju teplotu kebel uz natiahnuty pozeral to uz niekto?? Ak nieje kolkozilovy kabel to ma byt a kde sa ma zapojit priamo na display alebo do BSI???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Nebudu zakládat nové téma. Pročetl jsem to, ve dveřích po zrcátko kabely jsou. Od dveří po konektor pod popelníkem nejsou. Ale ani za konektorem po displej žádné kabely navíc nepokračují. Tz. že do konektoru jich přijde 6, a z konektoru jích 6 pokračuje. Tudíž jsem asi v pr.... že?

Edit. V BSI jsem našel konektor co jde na displej, jsou na něm neobsazené 3 konektory, ale nevíte kam by ten teploměr přijít natáhnout? Do displeje vede 8 drátků, tak by to mohlo být v poho. A z BSI do dveří to natáhnu, jen přijít kam to zapojit. CO jsem našel schémata, tak jsou tam jiné čísla drátů. než jsou na autě. Nedaří se mi najít schéma pod DAM 9000. Mám jen výš:grr

[upravil dne 3.1.13 13:54 od Opl405]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím všetkých pežotákov som tu nový ale vaše forum čítam už asi mesiac.Nestačím sa divit že existuju takí nadšenci a kutili.Ja som si myslel že auto má slúžit človeku ale už mením názor,z niektorých príspevkov čo tí ludia dorobili na svojich mazloch a kolko tomu venujú času-klobúk dole:) no teraz k tematu včera som zohnal termistor do vonkajšieho čidla teploty pridal som tie odpory akurat jeden nebol 860 ohmový ale 820 - šlape to:D,dík za radu keby niekto chcel termistor ešte jeden mám inak sú v Trenčíne-MB elektronik :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže teploměr tu asi člověk nevyřeší, ještě mě napadlo co mají známý 406, tak se mrknout na jejich BSI, a kam kabely vedou. A teď mám jiný dotaz. Po zapojení Bčkového displeje mi po překročení 120km/h pípá protivnej zvuk z palubky. Přestane to až člověk jede pod 120. Víte kde se to dá v diag vypnout? Hledal jsem docela dlouho, a bezvýsledně. Když dám Ačkový displej, tak to nedělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Tak já využiju starého tématu. Mám starý model, rok 1998 Break, teploměr ukazuje někdy špatně až klidně o 15 stupňů víc, někdy jde ale úplně přesně. Napřed šel blbě jen občas, teď už je spíš výjimka, že je to dobrý. Rozebral jsem zrcátko a hýbal s drátky od čidla a nic se nedělo...když jsem vyndal displej, sundal a zase nandal několikrát konektor a taky různě hýbal s dráty a všechno možný, ani se to nehlo..tak nevím, kde je chyba..snad někde v konektoru ve dveřích nebo kde? Když hýbu dráty v průchodce mezi otevřenými dveřmi a kastlí, opět žádná změna. Přitom je prostě zvláštní, že to někdy ukazuje dobře, jindy ne. Včera večer tam bylo správně 7 stupňů, dnes večer je tam 20 stupňů, přitom teplota venku podle rtuťového teploměru je pořád kolem těch 7 stupňů stejně jako včera večer...nějaké rady? Mám verzi na fotce, není to přímo moje přístrojovka, ale půjčil jsem si fotku z netu - přesně takhle to mám já:

 

post-34040-0-16914600-1460317498_thumb.j

 

 

 

Akorát teď koukám, že tohle je verze auta s řízením na pravé straně - ale to je pro názornost toho, jaký tam mám displej teploty, teď úplně jedno :-)

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak čidlo jsem za 200,- vydoloval originál ze 406 na vrakáči a teploměr s ním funguje perfektně - díky :-)

 

 

No a protože jsem si vzal z toho auta i displej, který mi byl nakonec k ničemu, využil jsem ho do druhé 406 bez teploměru tak, že jsem vyndal vnitřek, nechal jen schránku, do té jsem schoval voltmetr a celý to tam nacvaknul místo toho malého kastlíku...to kdyby někdo hledal návod na elegantně vypadající voltmetr :-)

 

 

post-34040-0-15999000-1462222499_thumb.j

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...