Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Venkovní čidlo teploty


Vlastyk

Recommended Posts

Zdravím,měl bych dotaz,v příspěvcích jsem našel řešení na nefunkční venkovní čidlo teploty nahrazuje se termistorem NTC k2k,byl jsem ho koupit ale řekli,že toto značení už neni že je jiné ale potřebujou vědět jestli je ten termistor pozitivní nebo negativní,může mi to někdo napsast.Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladman

ten termistor jde použít i když nemám žádné čidlo a ani přípravu na připojení? Určitě bych si chtěl nechat do budoucna zprovoznit měření venkovní teploty a to čidlo stojí nové asi 700,- Kč.

no hlavne na to musis mit displej, kterej to umi zobrazit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: Ladman

ten termistor jde použít i když nemám žádné čidlo a ani přípravu na připojení? Určitě bych si chtěl nechat do budoucna zprovoznit měření venkovní teploty a to čidlo stojí nové asi 700,- Kč.

no hlavne na to musis mit displej, kterej to umi zobrazit

Už jsem tady na fóru o tom psal. Všechny tři existující displeje u nových modelů mohou ukazovat teplotu, viz manuál k novému modelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to se hezky řekne, ale ani v HS auto se na to necítí. Přijímací technik mne předem varoval, že to nikdy nedělali. Ne že bych to tam za ty peníze chtěl dávat, ale byl jsem tam pro nějaké díly, tak jsem se jen zkusil zeptat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

kdyby ses spojil se mnou či spolu s OK406 tak není problém u něho v garáži.Dáme si kafe pokec pokoukáš na koně a mrknem se na co je třeba jen to je v Týně.Ale holt se musí někomu chtít.Taky jsem si zprovoznil palubní PC a nejen sobě i parťákovi.Pokud se spojí síly tak se udělá hodně.Ale vem já dělám v nepřetržitém provozu a OK406 je nyníé bez práce ,ale pokud se domluvíme není co řešit

já jsem pro změnu na mateřskej s dvojčatama, takže o zábavu mám postaráno a pouze ve volných chvilkách se dostanu ke compu. Zjistil jsem, že OK 406 znám osobně, dělali jsme donedávna u stejné firmy. Od nového roku mi chtěli sáhnout na plat, ale nedal jsem jim příležitost a odešel sám. Doufám, že se někdy domluvíme a dáme pokec, případně i kouknem na ten teploměr anebo i krokáč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

koupil jsem jej v obchodě,řekl jsem že chci termistor 2K2 a že je to místo čidla na měření teploty a hned věděl co chci stál mne asi 19 kč

[upravil dne 5.4.2007 komisar]

prosim tebe, v kterým obchodě si to kupoval? Na Palačáku v Nový ulici?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

jo přesně tak byl jsem na poliklinice tak jsem tam skočil do obchodu a koupil si 2 ks

http://www.kontakt-cb.cz/

ještě tady kde jsem našel pokud by ukazoval rozdíl

Cidlo externi teploty

Cus,

musim se pochlubit, uz mi slape to externi cidlo teploty.

Koupil jsem NTC termisor 2k2 a v excelu jsem pocital ruzne varianty dopocital na 22k paralelne a 860 seriove a hodil to tam. Podle toho co jsem doma zkoumal vcera odpoledne, tak rozdil mezi rucnim teplomerem a v aute pri 14st nebyl zadnej, rano mi za okny teplomer ukazoval -1, auto -2, ale jak jsem kousek ujel tak naskocilo -1. Jsem spokojenej! Oprava za 15Kc.

[upravil dne 7.4.2007 komisar]

[upravil dne 7.4.2007 komisar]

Ty si měnil jen to čidlo anebo si to dělal i komplet s elektrikou od displeje až po čidlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ladman: přijeď a podíváme se na to, co a jak. Jinak ten termistor můžeš koupit v Budějovicích a nebo 50m od garáže je obchůdek (soused) s elektrosoučástkami. Tak není problém. A jak již psal Komisar, tak se to může udělat u mě v garáži. Vejde se tam asi pět aut. A můžeme dělat i v noční době. Je tam dost světla. A pokud Komisar může, tak přijede. Inu "Pežoťáci k sobě".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prpáčte, že sa opýtam možno trochu sprosto ale dávali ste dolu zrkadlo alebo ten zadný kryt speťáka ? :myslim

No že by som kukol na to aj ja či tam vôbec čosi mám lebo v lete keď chcem zprevádzkovať "pp" tak by som bol celkom rád keby mi to tam ukazovalo. Díky vopred za odpovede. čau :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

Původně zaslal: Ladman

to komisar: Ty si měnil jen to čidlo anebo si to dělal i komplet s elektrikou od displeje až po čidlo? A co ty odpory, jsou tam potřeba?

odpory jsem zatím nedával snad časem jak to bude ukazovat,ale někde se tu o nich píše i hodnota,kabely jsem tahal už dříve loni

jak moc je to náročný? Nejtěžší je asi to dostat přes dveře, ne? Jak si to cca dělal dlouho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dal i ty odpory a ukazuje to přesně co ukáže měřák za teplotu ta je na display,co se týče toho zrcátka zkoušel jsem to od skla ho vycvaknout,ale nedařilo se tak jsem oddělal zadní plast ale pod ním je jen pár mylých otvorů přes které jsem teda ten drátek vycvak,co jsem koukal u tebe Komisar ty tam máš krásnej přístup ale u mýho je to plný bude to asi rokem výroby.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...