Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba oleje 405??


Wasabi

Recommended Posts

To Maxim. No, já ten olej valastně nedolejvám. Je to spíš množství, který v motoru chybí, ale měním po 10k. Olej používám Shell 15w-40. Motor má nějakejch nalítáno 170k a to se zárukou. Auto je dovežený z Germánie. Byla k němu servisní knížka a předchozí majitel se o to fakt staral a je to na tom vidět. Nejšetrnější k motoru je pravidelná výměna oleje, nepřetěžování a citlyvý starty v zimě. To zřejmě věděl i předchozí majitel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hics: Já jsem ho dotáh z NL. Měl naběháno 90 000km ale nějak semi nezdál ten tacháč. Myslím že někdo sním musel něco dělat, protože 1. číslo ukazující sta tis. je pootočené nahoru. Takže ten muj brouček má možná už naje to víc. Ale spotřeba je Good 5,3l/100km na dálku a tojsem jel v zimě na ližovačku do ALP a měl jsem na střeše BOX na lyže.

MAXIM:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem vareka

Nazdárek:D

Když jsem u toho oleje mám 405 rok výroby 87, zatím olej drží, ale možná budu vypadat jako trotl(ale bylo nás víc):D

jak se tam leje olej:mad: nikde žádné víčko, snad jen ten\"cilindr\", ale normální silou s ním nelze hnout a nechci na pažoutovi páchat násilí(taky by se moh na...t:P) poooomoc:(:(:(

pudorysne asi uprostred motoroveho prostoru je nalevka na olej - ze zacatku mi sla taky spatne sundat, ale ted uz OK. Tahej ji k sobe a mirne ji otacej. Vetsinou je na ni nalepka Shell nebo OMV

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Georg: Já teda nevím jak vypadá motor u 405 z 87, ale u mé 405GLD je nálevka mezi naftovým čerpadlem a topením, dokonce s výčka nálevky kouká měrka s červenou plastovou hlavou. Pokud maš benzína tak bohužel nemohu sloužit. Poku jde o převod. olej tak se tam leje odvzdušňovacím plast šroubem umístěným pod baterií a v mém případě pod naft. filtrem. MAXIM:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To GEORG: Pokud si nejseš jist obsahem oleje v motoru a množstvím dalších náplní v autě(chladící kap., převodovka), tak na stránkách www.autobenex.cz je uveden mazací plán. Jsou zde uvedené všechny typy vozidel.

P.S. KDO MAŽE TEN JEDE:D:D

ČUS MAXIM:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zkusil natočit motor a sundat víko oleje. Fouká mi to:mad:. Ach jo. Už si dávám prachy na stranu a vyměním tam úplně všechno. Kroužky, gufera, těsnění pod hlavou, nechám si skouknout hlavu, zabrousit sedla ventilů, a tak dále. Když už, tak pořádně. Myslím si že bude lepší kddyž dám do kupy tento motor než si koupit jinej a bejt na tom možná ještě hůř. Asi to bude balík ale zase mi to potom vydrží. DOUFÁM :) Budu to dělat s kámošem má servis ale dělá Meďáky, tak to bude pro něj trochu jiný kafe. Jinak bych se chtěl zeptat jaký kroužky koupit aby něco vydržely protože kupovat originál je docela balík. 1683,- kč jeden píst. Jo a chci se zeptat jak to je jestli bude stačit sundat vanu, povolit ojnice a vysunout to nahoru? moc se mi nechce vytahovat motor. Díky za vaše názory.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To wasabi: Nečet sem to celý, ale kdo ti poradil, že když to trošku fouká výkem na olej, že je motor ve smrti? Vždy? se musej v klikový skříni vyrovnávat tlaky způsobený pohybem pístů! trošku to šňupe vždycky. Pokud to funí moc a je vidět světlej kouř, tak to je potom jiná, ale klasický \"dejchání\" má každej motor, tak se neplaš. Změř tlaky, přetěsni hlavu a ventily, dobruš sedla a takovouhle generálku si počkej na pozdějc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, záleží jak moc to funí, až ti změří tlaky, tak si budeš jist. Malinko to dejchá normálně. Před změřením tlaků to zkus postavit na nějakej kopeček, vypni motor a dej tam jedničku a nech to chvíli stát. uvidíš jestli ti to udrží nebo jestli se motor po chvíli \"převalí\", pak zas bude držet a pak se zas \"převalí\" - to je úplně první jednoduchá zkouška, kdy poznáš jestli je to celkem OK nebo totálně vprdeli. Já když jsem to postavil na kopec a dal tam jedničku, tak se to chovalo jako kdyby tam u \"normálního\" auta byla trojka, normálně to jelo pomalu dolu - zapečený kroužky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem jaroslavjir

To Georg: Já teda nevím jak vypadá motor u 405 z 87, ale u mé 405GLD je nálevka mezi naftovým čerpadlem a topením, dokonce s výčka nálevky kouká měrka s červenou plastovou hlavou. Pokud maš benzína tak bohužel nemohu sloužit. Poku jde o převod. olej tak se tam leje odvzdušňovacím plast šroubem umístěným pod baterií a v mém případě pod naft. filtrem. MAXIM:cool:

no, ja popisoval benzina. Takze se omlouvam vsem, co hledali podle meho navodu a nenasli. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...