Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pískání čerpadla posilovače řízení


mand

Recommended Posts

Před rokem jsem si koupil novou 307 BREAK (1,6, 16V, 80 kW). Kromě závad, o kterých v servisu prohlásili, že to je normální (chybná indikace vadného ABS, rachtavý zvuk motoru při volnoběhu - a to nemám nafťák! - , vadné odemykání dveří zavazadlového prostoru atd. atd.), se od okamžiku koupě potýkám se závadou, která mně fakt drásá nervy: je to nepřestávající HVÍZDÁNÍ ČERPADLA POSILOVAČE ŘÍZENÍ. (Toto začnou dělat některá auta zhruba po 10 letech provozu.) Dle vyjádření servismana je to u peugeotů běžná záležitost, jiným to prý nevadí a na funkci to nemá negativní vliv. Mám si na to zvyknout. Hotovo. Protože jsem si ani po roce nezvykl a nemám možnost si nikde jinou 307 poslechnout, může mi někdo z vás sdělit vlastní zážitek s tímto pískáním? Zatím se mi podařilo zjistit, že 206 to nedělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To snad není ani pravda, že když si koupíš nové auto a to má nějaké závady, tak si na ně musíš zvykat?? To snad není ani pravda, co se to děje. Já nevím, co bych dělal na tvém místě. Asi bych jim tam auto nechal a chtěl jej opravit a nebo peníze nazpátek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže to dělá opravdu každá nová 307? HROZNÝ. Když mě v autosalonu lákali ke koupi, o všech "normálních" závadách, které auto jako nové má, mě dopředu vůbec neinformovali. Ale je fakt, že reklamuji vadné nové výrobky i u jiných značek v jiných odvětvích: Liebherr, Dyson, Fagor atd. Žijeme prostě v době nevídané nekvality. Jako za socíku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mozno troska od veci,ale mam okrem pazouna aj firemny r-kangoo 1.5 dci asi tak 4 mesiace.prve co mi vadilo na tom aute bol pisklavy zvuk od motora.samoska ze predajca nevedel vo co go.az som ho upozornil co to asi moze byt.tak zmizol asi na 3 minuty a potom prisiel povedat ze to nevadi a na funkciu to nema vpliv.[piskanie posil.riadenia].tak si zvykam a este to funguje...mam tam asi 9600km:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mand

Právě že to opravit chci, ale oni trvají na svém, že se nejedná o závadu, protože to nemá negativní vliv na funkci. Má ještě někdo PÍSKAJÍCÍ 307?

Na autě je přece spousta věcí, jejichž poškození nemá vliva na jeho funkci, ale třeba jen na pohodlí či komfort cestování, esteticky nepůsobí dobře, nebo jinak ruší při jízdě (třeba píská) a měli by to řešit. Připomíná mi to ty vibrace volantu, jak se probíraly i v televizi. Možná by nebylo od věci jim naznačit, že když jsi se před koupí u nich projížděl předváděcím vozidlem, tak to nepískalo. A s tím sis to taky kupoval, že nové auto bude shodných vlastností. Rozhodně bych se nenechal odbýt, pokud je to hvízdání opravdu silné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzial to servo je elektricke a je specificke ze moze takto piskat. Na vela novych 307-kach je tento piskot dost pocutelny. Musel by byt dobry garancny technik aby dokazal na nieco take uplatnit garanciu a vymenit to v ramci zaruky. A ani potom nemas istotu ze to piskanie nebude znovu rovnake alebo ze po case to zacne znovu piskat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co to všechno napsat na zastoupení Peugeot do Prahy? Tam by snad mohli poradit co s tím a jak to opravit, pokud je vozidlo v záruce a nebo napsat na ČOI, že se jedná o vadu, která sice nemá vliv na technický stav vozidla, ale má velký vliv na řidiče ohledně pískání, které narušuje plné soustředění se na jízdu.:myslim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hnusoba

Bohuzial to servo je elektricke a je specificke ze moze takto piskat. Na vela novych 307-kach je tento piskot dost pocutelny. Musel by byt dobry garancny technik aby dokazal na nieco take uplatnit garanciu a vymenit to v ramci zaruky. A ani potom nemas istotu ze to piskanie nebude znovu rovnake alebo ze po case to zacne znovu piskat...

Dnes má elektrické servo každé nové auto, nejel Peugeot, a že by všechna pískala, tak to teda neééé:bojim:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elektricke servo piska, to je normalne, zalezi vsak ako velmi ! Akurat vcera a dnes som zopar novych 307-iek pozeral len kvoli tomu. Na HDi motoroch to nebolo takmer vobec pocutelne kedze hlucnost motora bola silnejsia no napriklad pri benzinovej 1.4 - ke je piskot pocutelny a to je cisto nove auto...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě, mám tichý benzínový motor, ale kvůli nepříjemnému pískání nemůžu ani na chvíli vypnout klimatizaci a rádio (a i přes tuto zvukovou kulisu je pískání stále slyšet). Auto jsem koupil ve Federalcars, ale ono je to vlastně jedno, protože z příspěvků vyplývá, že nechota odstranit tuto závadu pramení z neochoty samotného Peugeotu uznat ji v rámci záruky. Kdybych u nového auta souhlasil s tím, že si opravu i s dílem zaplatím ze svého, možná by mi vyhověli, ale jak bylo předchozím přispěvatelem zmíněno, výsledek za drahé peníze by byl stejně nejistý - nejspíš se nejedná o vadný díl, ale o vadnou konstrukci, a Peugeot tak vlastně nemá, čím by tento díl nahradil. Pokud jde o komunikaci s českým zastoupením Peugeotu, i moderátor Televizních novin Pavel Dumbrovský, který vlastní 307 SW, si stěžuje na arogantní chování vedení firmy a nezájem o zákazníka (viz článek na http://auto.idnes.cz/pavel-dumbrovsky-se-ceskym-autum-vyhyba-fff-/auto_osoby.asp?c=A070223_121435_auto_osoby_fdv). Z toho plyne ponaučení: auto zn. PEUGEOT nikdy více a nakupovat jen tam, kde zákazník je opravu považován za zákazníka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mand

No právě, mám tichý benzínový motor, ale kvůli nepříjemnému pískání nemůžu ani na chvíli vypnout klimatizaci a rádio (a i přes tuto zvukovou kulisu je pískání stále slyšet). Auto jsem koupil ve Federalcars, ale ono je to vlastně jedno, protože z příspěvků vyplývá, že nechota odstranit tuto závadu pramení z neochoty samotného Peugeotu uznat ji v rámci záruky. Kdybych u nového auta souhlasil s tím, že si opravu i s dílem zaplatím ze svého, možná by mi vyhověli, ale jak bylo předchozím přispěvatelem zmíněno, výsledek za drahé peníze by byl stejně nejistý - nejspíš se nejedná o vadný díl, ale o vadnou konstrukci, a Peugeot tak vlastně nemá, čím by tento díl nahradil. Pokud jde o komunikaci s českým zastoupením Peugeotu, i moderátor Televizních novin Pavel Dumbrovský, který vlastní 307 SW, si stěžuje na arogantní chování vedení firmy a nezájem o zákazníka (viz článek na http://auto.idnes.cz/pavel-dumbrovsky-se-ceskym-autum-vyhyba-fff-/auto_osoby.asp?c=A070223_121435_auto_osoby_fdv). Z toho plyne ponaučení: auto zn. PEUGEOT nikdy více a nakupovat jen tam, kde zákazník je opravu považován za zákazníka.

Kedze neviem ako velmi Ti to servo piska tak na Tvojom mieste by som vyskusal viac podobnych 307-iek ako sa spravaju...Porovnat to a podla toho sa zariadit.

Neviem preco kazdy tolko ociernuje Peugeot ale ja mam pri velmi dobre skusenosti s uplatnovanim zaruky ak sa skutocne jedna o chybu nezapricinenu samotnym vodicom. Neviem, mozno je to v Cesku ine a mozno len zalezi na pristupe a ochote ludi v servise...Co takto zmenit servis?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, běž do jiného servisu, nebo ať ti v tom tvém předvedou pár dalších nových 307, jak to hlasitě píská. Určitě bych to nevzdával, pokud je to opravdu hlasité, jak teď píšeš. Ostatně už od začátku to chápu tak, že je to slyšet až příliš moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...