Jump to content
Sign in to follow this  
Paolo65

Nejde nastartovat 405 GL benzin

Recommended Posts

Zdravím vás a prosím o radu.Máme 405 GL benzin a mám problém s nastartováním.Lépe řečeno nejde vůbec nastartovat.Po otoční klíčku ,, startování,,nevidává to vůbec žádný zvuk ,jako točení starteru atd.Jedná se mně jak poznám že mně odešla baterka nebo startér.Baterku jsem dobil ale z jednoho čánku při nabíjení nebylo patrné ,,bublání,,.Nemám možnost proměřit baterku.Kdyby odešel jeden článek v baterii tak by nešlo nastartovat?? Jinak třeba světla svítí a ani při pokusu o nastartování nezhasnou jen se ztlumí.Moc děkuji za radu a snad můj dotaz nevyvolal mnoho usměvů nad mojim vysvětlováním.:)Jde mně o to abych zbytečně nekupoval novou baterii když by to byl starter nebo něco jiného.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeden článek má cca nabity cca 2-2,2 V,,chtělo by to bud od někoho pujčit tu baterku a nebo si sehnat kamoše a startovací kabely,protože s 10 Volty.....(Přesto se mi zda že by to alespoň mělo škitnout-brečet-kor když ji hned vytehneš z nabíječky..)....:papa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baterkou to nebude.. I kdyby byla hodně slabá, tak startér by se snad tročku točil.. Kdyby už byla těsně před srmti a vybitá, tak by mi minimálně cvakalo relátko od startéru.. Prvně bych zkontroloval přívod proudu do startéru, případně bych ho sepnul "natvrdo", ať víš, jestli je startér OK. Na startéru jsou dvě matky, ke kterým vede hrubý napájeci kabel.. Zapni zapalování a klíčem nebo škroubovákem ty dvě matky propoj, měl by se točit..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mal som tiež ten problém sto ráz to naštartovalo a potom ani cuknúť, ale vyriešil som to tak že som si urobil pomocný spínač pod palubovku kde spojíš cievku na štartovaní cez spínač a na baterku. Normálne si to najprv vyskúšaj ručne kľúč do polohy štartovanie, vyraď rýchlosť otvor kapotu a spoj kúskom drôtu na štartéri cievku s plusom kontakt ktorý ide z baterky musí ti to chytiť , ja som to takto mal a funguje to bez problémov, čo som sa pýtal chalanov je tam nejaká čudná ochrana nikdo nevie aká ale to funguje keď to takto prepojíš bez problémov, ten spínač musí byť pružinový čo nesmie držať proste pritlačíš ako na štart a potom sa musí sám vypnúť také dačo ako na zvonček na dvere, odpíš či pomohlo.Mne to slúžilo takto 5 rokov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mirec.dk.406: Na takový tlačítko (startování z traktora) jsem měl udělanýho Trabiho a taky to fungovalo suprově :D No a potom se po mně začala opičit Honda S2000, Renaulty a další automobilky :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, priznam se ze obcas mam stejny problem, je vadny starter, jeste jsem se nedostal k vymene, ackoli ho uz mam, ale vzdycky me pomuze kladivko, lehke pobouchani na starter, zepredu na ten drzak, staci jedna - dve rany, a zasekle tocive se uvolni, a startuje. Jinak dela mi to to, ze pri otoceni klicku kontrolky pohasnou, jakoby to startovalo, ale nic, ani cvak nic proste, pak dve rany kladivkem, a normalne to chytne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Přesně tako se mně to projevuje jak mně napsal Berkoff.Při otočením klíčku mně také pohasnou kontrolky a nic.Tak to bude asi starter.Nevíte kolik new starter stojí ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Všem ještě jednou děkuji za názory,postřehy k danému problému.Tak nakonec to byla baterka.Už měla svou životnost za sebou,po přijetí do prodejny s akumulátorama mně bylo zděleno že na ní není co měřit že je z roku 2000 a k tomu jen 44 Ah.:rollTak jsem koupil 55Ah a po namontování na první otočení klíčku to naskočilo.Ještě jednou díky za rady.:super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Měl jsem občas podobný problém .... chyba byla v uhlíkách, resp. jeden z nich byl nalomený ... oprava vyšla na 14Kč + nasadit (v garáži samozřejmě).

Jinak mi vždycky pomohlo vzít klíč na kola a poklepat (né velkou silou) na startér kousek od toho zlomu ve kterém lítaj ty uhlíky. Paxem vždycky v pohodě nastartoval :) Ale samozřejmě jde o individuální případ ... nicméně jsem takhle pomohl rozjet i Peugeot 206 rv.98 od kámošky ze školy :-D Ale spíše haluz ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×