Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

"Vrzání-pískání" spojky


MichalKozel

Recommended Posts

Mám 206, r.v.2003. Už několik týdnů se mi ozývá při sešlápnutí a uvolnění spojky (při pohybu pedálu) zvuk podobný dření gumy o kov, jako nějaký tesnění. Je to stejné při zapnutém i vypnutém motoru. Prostě kdykoli se hýbe pedál, ozývá se divné drhnutí.

Netušíte někdo, co by to mohlo být?

Moc díky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To samý dělalo bráchovi na 206 (1.1 r.v. 2005) taky hodně dlouho. Až teď mu to odstranily na garančce. Ani nevím jestli mu vůbec řekli čím to bylo. Předtím jsme to zkoušeli odstranit promazáváním lanka a všeho možnýho, ale nepomohlo to. On ti k tomu taky něco napíše až si to tu přečte ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spojkový ložisko, alespoň se mi povedlo zjistit, tak když je špatný, tak to píská při sešlápnutém pedálu a běžícím motoru. Tohle je i při vypnutým motoru a jakýmkoli pohybu pedálu, už třeba i v polovině délky možného běhu.

Jinak, když se spojka nehýbe (tím myslím pedál), tak to při běžícím motoru nevydává žádný zvuk, ať je sešlápnutá nebo ne, tak nevím, zda spojkové ložisko??

[upravil dne 1.4.2007 MichalKozel]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aceman206

Jo jo to mě dělalo také, a v Peugeotu mě promazali lanko u převodovky a už to nedělá.

Tak by jeste nebyla tak hrozná závada (pokud je to opravdu ono :).

Ještě bych mel přesto otázečku? Dá se s tím bez jezdit nebo je to potřeba nechat promazat hned?

[upravil dne 1.4.2007 MichalKozel]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MichalKozel

Původně zaslal: Aceman206

Jo jo to mě dělalo také, a v Peugeotu mě promazali lanko u převodovky a už to nedělá.

Tak by jeste nebyla tak hrozná závada (pokud je to opravdu ono :).

Ještě bych mel přesto otázečku? Dá se s tím bez jezdit nebo je to potřeba nechat promazat hned?

[upravil dne 1.4.2007 MichalKozel]

Aceman206 s tím jezdil hodně dlouho, jediný nepříjemný efekt je to vrzání při sešlápnutí spojky, od tý doby co mu to opravili už si nevrzne.... ta spojka :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...