Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spojka


mares

Recommended Posts

ak je to ložisko na spojke treba rychlo vymenit.Ja som mal tiež niečo podobne - servismani mi povedali ,že to musi vydržat ešte par tisic km. Vydržalo tak 500km a odišla cela spojka .Tedy stačilo vymenit ložisko za 1000sk.A cena celej spojki + robota a ine...............

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: telesystem

ak je to ložisko na spojke treba rychlo vymenit.Ja som mal tiež niečo podobne - servismani mi povedali ,že to musi vydržat ešte par tisic km. Vydržalo tak 500km a odišla cela spojka .Tedy stačilo vymenit ložisko za 1000sk.A cena celej spojki + robota a ine...............

V kolika najetých km se ti to projevilo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Súhlas, bude to ložisko. Mne to robilo ešte voľakedy na Favorite (a teda hučalo to dosť a pri zošlapnutí spojky nič). Tiež som s tým dosť dlho váhal a keď mi to potom robili, tak už to nebolo len ložisko ale spojka pekne rozprasená. Ale záleží ako hlasno ti to hučí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, co se tady uvádí je špatný náhled na věc a chaos bez znalosti.Spojkové ložiško může hučet jen, když je sešlápnutá spojka. Ty to popisuješ opačně. Tobě se hluk sníží po sešlápnutí spojky, tedy po odpojení převodovky, nebo snad ne? Pokud budeš mít olej v převodovce teplejší, hluk bude zřetelnější a naopak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 let později...

Jen tak pod čarou... ale pokud si už měníte olej, tak tam lejte alespoň to, co tam patří- original nebo ekvivalentní náhradu. Univerzal převodové oleje do převodovek nejsou většinou dobré do "moderních" automobilových převodovek. Problémy se synchronama, tuhé/špatné řazení apod. způsobí nový olej nesprávné specifikace. Pro 307 manuální převodovky 5q by mělo být ekvivalentní originální náplní např. Castrol Transaxle SAE 75W90 API GL-4+ . nebo dnešní náhrada Totalu Transmission BV- Total Transmission Gear 8 75W-80 API GL-4+.

Vše specifikace API GL-4+ (nesprávně uváděné GL5 v příručce Jak na to !!!) nebo PSA PEUGEOT CITROEN B71 2330

Uváděné množství náplně: 2l

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...