Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

smyka spojka


p407

Recommended Posts

Na P407 mam uz druhu spojku (prva vymenena v zaruke), teraz cca 100 tis km a problem so smykajucou spojkou je tu opat..auto je uz zo zaruky:(..nechapem, lebo jazdim hlavne dialnice a velmi kludne..na predchadzajucich autach vydrzala spojka cca 200tis..cim to moze byt? poznate niekto, kde robia repliky?orig. stoji totiz cca 15 litrov.dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Mám stejnou zkušenost - tedy zatím jen s tou výměnou v záruce (po 36.000). Nepozoroval jsem problémy při rozjíždění, ale až při akceleraci při zařazené rychlosti. Doufám, že nebudu mít další průběh jako ty a nebudu jí muset měnit ve 100.000 :-((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spojka je problemom snad u vsetkych HDi, p407 predpokladam, ze mas tiez diesel. Na svojej 406 som prave vymenil spojku po 118000 km. Nesmykala pri rozjazde, ale pri akceleracii na 4+5 prevod. stupen. Kamarat kupil 407 136000 km a taktiez vymena ( u neho tie km mohli byt aj stocene). Asi tie spojkove sady poddimenzovali, inak si to neviem vysvetlit. Ale po problemoch so 406 s tym uz mali nieco urobit. Ale biznis je biznis a aj servisi musia z niecoho zit.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možno by stálo za úvahu porovnať si lamelu napríklad z benzínového 2,0 16V. Mala by mať o 5 mm väčší priemer. Je určená pre výkonnejší motor.

Prípadne podľa prítlačného kotúča pozrieť či má ešte rezervu na ploche a nechať si nalepiť širšie obloženie.

Posledné čo ma napadá je skúsiť zistiť akú spojku dávajú tuningové firmy. Po prečipovaní by to muselo kĺzať temer stále.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: nanux

Původně zaslal: drsnej márvin

Tak to sem si právě otřel pot na čele :D:super

Mno tak to já ne, pač mám takovej dojem, že mi to dělá to samé, co tobě a mám 2.0 :roll

Kým to len vrže problém nie je. Robia to vraj pružiny na zotrvačníku žiadna funčná vada. Akonáhle to začne prešmykovať je zle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Another One - to vrzání je fakt takové pružinové. Ozve se sem tam a i přes puštěné rádio ho narozdíl od motoru slyším v kabině, tak si rázem připadnu jak v žebřiňáku :( a ne v kočáru :mad:

nanux - když spojka prokluzuje, tak to prostě poznáš. Je to jak je to popsané výš, prostě motor točí víc než auto jede :( a to jepak průůůůser.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se někdo dívá, že ho ten pazvuk zaujme, tak už sem se naučil kroutit hlavou, vyvracet oči nahoru hlavy :roll (jako že to néééni možnýýý) a ukazovat palcem směrem za sebe, pokud je na koho.

Prostě jedno z technologických řešení problému. Máš to na koho svést :myslim - ano :cool: - není co řešit :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vy mě děsíte, mam 2.0 hdi, 75000, a spojku číslo 3. Doteď jsem věřil, že jsem měl 2 x smůlu ale vypadá to, že je to běžné. Odchází mi pravidelně po 30000 km. Auto mám po záruce, ale pokud to takhle bude pokračovat, tak jedna spojka vydrží na rok provozu, to by ale měla být samostatná záruka na tu vyměněnou spojku??? ... platit se mi to fakt nechce... máte někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: drsnej márvin

Když se někdo dívá, že ho ten pazvuk zaujme, tak už sem se naučil kroutit hlavou, vyvracet oči nahoru hlavy :roll (jako že to néééni možnýýý) a ukazovat palcem směrem za sebe, pokud je na koho.

Jasný, to je dobrý řešení :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno tak s tím ti asi moc neporadím pane, to jsem ještě nedělal... Nicméně taky přemýšlím o tom, že bych z vnitřní strany dal nějakou hustší síťku, abych náhodou nepřišel o chladič, když si kluci kopou před barákem :D V service boxu máš nějaké schéma předku, na to jsi se díval?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...