Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pneu Dunlop SP Sport 01


lukash

Recommended Posts

Původně zaslal: komisar

každý preferuje jinou značku jest-li se budu rozmýšlet mezi 2 pneu které jsou dobré tak to vezmu dle ceny pokud je mezi nimi rozdíl 1000Kč.Každýmu sedí něco jiné,já pokud jezdím většinou ve městě tak stačí levnější varianta pokud budu denně jezdit 1oo km dálkové trasy tak bych volil třeba dražší.

Me o cenu ani tak nejde, jako spis o to jestli se rychle nesjizdeji, jak se chovaji na mokru, jestli nejsou hlucne atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hodně jsem četl recenze apod. a nejlepe vychází micheliny primacy hp anebo continentaly (ted nevim presne typ... druha nebo treti generace urcite pneu)... dunlopky pry nejsou zas tak super... ptal jsem se v K&K a PIRELLKY už vůbec (sp9000) ze se prej rychle sjizdeji... Bridgestony jsou pry dost hlučné... Ale tisíc lidí tisíc názorů, těžko říct. Já mám zkušenosti s těma michelinama primacy... a zatím nepociťuji nějaké vážné nedostatky... Jsou tiché a sedí dobře jak za mokra tak za sucha,ale ta cena :(

Já bych volil asi michelin nebo continental

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam uz ctvrty auto a na kazde jsem porizoval stejnou znacku UNIROYAL. je to nemecka zn. vyrabejici se pod Continentalem. ted mam uz druhou sezonu typ Rainsport 1 :

http://www.e-pneu.cz/hledej_pneu.php?s=205&sr=55&r=16&ry=&v=uniroyal&tp=o&se=l&id=un_rainsport1&ce=&u=&ra=n&po=v

a jsem nadmiru spokojenej jsou to gumy delany hlavne namokro a na vode opravdu drzi jak pribity. navic maji velkou vydrz na ujete km a to najezdim 20.000 km rocne a auto moc nesetrim :) a co je take pro me dulezite ze jsou absolutne tiche. taky jsme zkousel jednou goodyeary a hucely vic jak zimni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem četl celkem obsáhlý článek kde vysvětlovali složení směsí jednotlivých pneumatik a závěr byl ten že drahé značkové pneu super sedí a sjíždějí se nejrychleji, zatímco levné pneu sedí o něco hůře ale na druhou stranu vydrží dlouho. Je to prý dáno poměrem siliky ve směsy (dříve se dávali saze ale ty už dnes nejsou aktuální).

Měj se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim kazdej ma jinej nazor na pneu, ted nevim letni protoze sem trochu mimo obraz ale zkusim se podivat, kazdopadne jezdim na goodyear eagle, coz sem se i divil ze minulej rok v testech dopadly na 1miste, spolu myslim s dunlopama ale ted si nejsem jistej a tenhle rok tam ani nejsou :D:aut kazdopadne ty testy se lisej i rozmerem takze dejme tomu195/55/15 muzou bejt na 1 miste ale ve vetsim rozmeru na miste treba az 5 takze jeste na to pozor jinak co sem koukal tak v letosnim testu vyhraly : Ale bral bych to s rezervou ja sem si vybyral treba pneu tak ze sem zadal testy a ty pneu miho rozmeru co vyhraly nekolikrat sem si koupil :D

Testovaná pneumatika:

Doporučení Sucho Mokro Hlučnost Valivý odpor Opotřebení

Pirelli P7

*** 2,1 1,9 2,4 2,5 1,8

Bridgestone Touranza ER 300

*** 1,5 2,0 2,6 2,5 2,3

Continental PremiumContact 2

*** 1,6 2,1 2,3 2,7 2,3

Uniroyal Rallye 550

*** 1,9 2,1 2,2 2,5 2,7

Vredestein Sportrac 3

*** 2,0 2,1 3,3 2,5 2,4

Dunlop SP Sport Fastresponse

** 1,8 2,1 2,9 2,5 3,0

Michelin Primacy HP

** 1,6 2,5 2,3 2,5 1,3

Fulda Carat Progresso

** 2,7 2,6 2,6 2,5 0,6

Hankook Ventus Prime K105

** 1,9 2,1 2,3 2,5 3,2

Goodyear Excellence

** 1,7 2,9 2,3 2,7 2,7

Firestone Firehawk TZ200 FS

** 2,1 2,5 2,4 2,7 2,7

Kumho Ecsta SPT

** 2,0 3,1 2,3 2,5 2,0

Nokian NRVi

** 3,5 2,3 2,3 2,5 2,6

Avon ZV 3

** 2,5 2,6 2,5 2,7 3,5

Nankang ULTRA SPORT NS-2

* 3,1 3,6 2,5 2,5 2,6

Marangoni Vanto

* 2,7 3,7 2,9 2,5 3,0

Falken Ziex ZE 512

- 2,4 5,3 2,1 2,5 3,4

Vysvětlivky:

*** - Obzvláště doporučujeme

** - Doporučujeme

* - Doporučujeme s výhradami

- - Nedoporučujeme

Hodnocení od 1(velmi dobré) do 5 (nedostatečné).

Zdroj::super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mas tak, kdyz ches aby dyl vydrzeli, tak budou tvrdsi a tim padem nizssi prilnavost a kdyz chces vyssi prilnavost, tak budou mekci a min vydrzi... ;) Idealni je vybrat nevo mezi tim... Taky zalezi jak moc jezdis... pokud najedes rocne 5000 km, tak vem mekci, a pkud 30 000 km, tak radeji tvrdsi. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jezdil převážně na Michelínách,sem,tam na Pirellkách. Trefil jsem na levnou sadu těch Dunlopek SP Sport 01 díky tomu,že měnili zboží ve skladu. Vyšlo to asi na 2100 kč ks. No, mám je druhou sezonu a zatím nevidím žádný úbytek vzorku.Tak uvidíme jak se ukážou. Na jízdní vlastnosti už vpohodě,ale než se zajedou asi 1500 km, tak bacha.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

To mas tak, kdyz ches aby dyl vydrzeli, tak budou tvrdsi a tim padem nizssi prilnavost a kdyz chces vyssi prilnavost, tak budou mekci a min vydrzi... ;) Idealni je vybrat nevo mezi tim... Taky zalezi jak moc jezdis... pokud najedes rocne 5000 km, tak vem mekci, a pkud 30 000 km, tak radeji tvrdsi. :super

Diky, a jak poznam na netu ze je ta pneu mekci / tvrdsi? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vám jenom to že sem na autě měl během 90tkm jen Micheliny.

Ze začátku co byli původně na autě při koupi letní Michelin Energy 195*65/15, chvíli potom šly dozadu MXV4 205*65/15 a od předminule zime tj. prosinec 05 tam sou zimní Michelin MX něco 225*60/15.

Ne že bych byl jedině pro Micheliny akorát MXV4 sem dostal darem protože prý nešly vyvážit a zimní MX sem dostal zadarmo \"na dojetí\".

Takže během 5 let sem utrácel jenom za výměny.

K těm Dunlopům sem nenapsal kladnej pohled a to ten, že fakt výborně sedí.

Akorát mě připadně že čím víc jsou sjetý, tím rychleji se pak ještě sjíždí.

Na Mercedesu se zadohrabem určitě dýl než sezónu nevydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, na ty Pirellky sem slyšel už mockrát, že se rychle sjíždí. Osobně ale potvrdit zatím nemůžu. Pokud de o ty Micheliny Primacy, ty sou prej zrovna na 307 jako dělaný. Eliminují/snižují případný vibrace při 130 km/h, mají daleko vyšší výdrž (což je zvlášť na 307, kde se pneu přece jen sjíždí občas o něco rychleji, velký plus), a jízdní vlastnosti má taky výborný. Až budu kupovat nový letní, pudu asi do nich. Ty info mám (bohužel) jen z druhé ruky, ale zato jsou ode všech konzistentní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...