Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Šíbr 406 starý model


Xonik

Recommended Posts

Poradil by mi někdo jak funguje el. šíbr v 406 ? Když jej zasouvám dozadu, tak je to ok. Normáloně ty kroucené lanka jdou přes ozubené kolečko navzájem proti sobě. To mi funguje, ale nevím jak funguje otevírání nahoru a dolů jako ventilačka. Občas se mi jedna strana zasekne a nejde zavřít. A nevím na jakém principu to je. Taky to tlačí ty lanka ? Děkuji za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice jsem ještě neměl duvod to podrobně rozebírat, ale i z těch obrázkú a fotek je jasný, že jak posuv okna po ližině pod střechu, tak vyklápění je ovládané pouze pohybem lanek.

Finta je v tom,že posuv okna je ovládán točením motorku do jedné strany, a vyklápění do druhé. Nulová poloha / zavřené okno/ motorku není na konci činné dráhy lanek, ale přibližně ve dvou třetinách. Vyklápění obstarává váhový mechanismus, když se čepem opře o pevný bod šasi okna. Pokud se ti seká jen jedna strana, vada bude určitě mechanická - koncovka lanka nebo velké tření ve vyklápěcím mechanismu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...