Jump to content
Sign in to follow this  
Xonik

Šíbr 406 starý model

Recommended Posts

Poradil by mi někdo jak funguje el. šíbr v 406 ? Když jej zasouvám dozadu, tak je to ok. Normáloně ty kroucené lanka jdou přes ozubené kolečko navzájem proti sobě. To mi funguje, ale nevím jak funguje otevírání nahoru a dolů jako ventilačka. Občas se mi jedna strana zasekne a nejde zavřít. A nevím na jakém principu to je. Taky to tlačí ty lanka ? Děkuji za každou radu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo, jo. Řešilo se to tam, ale tam je popis jen jak práě to zasouvání. A mě není jasné jak to je uděláné když se to otvírá jako ventilačka. Jestli to taky tlačí nějak ty bowdeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sice jsem ještě neměl duvod to podrobně rozebírat, ale i z těch obrázkú a fotek je jasný, že jak posuv okna po ližině pod střechu, tak vyklápění je ovládané pouze pohybem lanek.

Finta je v tom,že posuv okna je ovládán točením motorku do jedné strany, a vyklápění do druhé. Nulová poloha / zavřené okno/ motorku není na konci činné dráhy lanek, ale přibližně ve dvou třetinách. Vyklápění obstarává váhový mechanismus, když se čepem opře o pevný bod šasi okna. Pokud se ti seká jen jedna strana, vada bude určitě mechanická - koncovka lanka nebo velké tření ve vyklápěcím mechanismu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Díky moc BAGRe. Možníá fakt pomůže promazat to. Protože si myslím že kdyby byl ten plast ulomený, tak by to asi nejezdilo normálně do zadu a zpět. Ještě jednou děkuji za radu. Jak to zjistím, tak dám vědět.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×