Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna a kontrola baterie u HDI


toro

Recommended Posts

Máte zkušenosti, jak elegantně vyndat baterii z auta ke kontrole nebo zajistit její výměnu.Jaké dloubáčky a nástroje použít? Je potřeba zálohovat napětí na svorkách náhradním aku z důvodů možné ztráty dat, kodů.Zásuvka 12V je při vypnutém zapalování bez napětí, to konstatuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoducho len vypni zapalovanie, pockaj, nech BSI zaspi (zhasne na budikoch pocitadlo kilometrov) a bateriu v klude odpoj a rob si s nou cokolvek chces :)

Potom ju znovu pripoj a prepinacmi zobud BSI zapnutim tlmenych alebo dialkovych svetiel.

Akurat budes musiet znovu nastavit datum, cas a inicializovat okna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hnusoba

Jednoducho len vypni zapalovanie, pockaj, nech BSI zaspi (zhasne na budikoch pocitadlo kilometrov) a bateriu v klude odpoj a rob si s nou cokolvek chces :)

Potom ju znovu pripoj a prepinacmi zobud BSI zapnutim tlmenych alebo dialkovych svetiel.

Akurat budes musiet znovu nastavit datum, cas a inicializovat okna.

Jak se provádí inicializace oken?????? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inicializaciu treba urobit ak mas sekvencne stahovanie okien, mal si odpojenu bateriu a stahovanie/vytahovanie okna Ti ide skokom po par centimetroch. Vtedy staci vytiahnut okno celkom hore a podrzat chvilku zatvaranie okna, ked mas dobry sluch budes pocut aj cvaknutie relatka :) Potom idu okna uz bez problemov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hnusoba

Inicializaciu treba urobit ak mas sekvencne stahovanie okien, mal si odpojenu bateriu a stahovanie/vytahovanie okna Ti ide skokom po par centimetroch. Vtedy staci vytiahnut okno celkom hore a podrzat chvilku zatvaranie okna, ked mas dobry sluch budes pocut aj cvaknutie relatka :) Potom idu okna uz bez problemov.

Diky zase jsem o něco chytřejší..... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Zdravím,

Mám dotaz, jestli jste někdo řešil něco podobného??

Chci si dobít baterii, protože ranní starty jsou trochu \"unavené\" a při demontáži baterie jsem zjistil, že rychlosvorka na mínusovém kontaktu je celá obalená zelenošedivým prachem. Tak jsem ji opatrně uvolnil a ta se mi skoro rozpadla v ruce. Teda abych byl přesný, tak hlavní přezka a objímka jsou OK, ale ty manžetky které drží svorku upadly.

Vím, zdá se to jako prkotina, ale nechci nic zanedbat. Prosím teda o radu, jestli nemám svorku vyměnit a jestli se vůbec taková prodává, nebo jakou alternativu mohu použít??:myslim

Ta stará i po očištění správně netěsní, tak se bojim, aby mi to pak neprobíjelo.

Díky za rady:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...