Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kolísání otáček u motoru 1.8 16V 81 kW


Ladman

Recommended Posts

Původně zaslal: MPavel

Není to tak líný, ale jak zde řikají všichni, coupé musí být s 6 hrnkem a mají pravdu. Jenže já se bál provozních nákladů tak jsem od toho ustoupil. Dvoulitr jede hezky a 180km/h se s tím dá jezdit velice pohodlně durch, kopec nekopec. Bohužel jsem to takto prohnal v německu a odešel mi kat, který už byl před tím načaty od špatných vstřiků takže motoru se teď do otáček moc nechce. Další věc, která je potřeba vyměnit. :(

Škoda jen, že benzinová 2.2 16V se začala dodávat do coupé později. To je asi nejlepší kompromis mezi provozními náklady a výkonem motoru. Jel jsem s tímto motorem v sedanu a super. Jela výborně, hnala se do otáček jak divá. Ten motor mi opravdu seděl.

PS: Teď jsem mluvil s dvorním mechanikem a za 14 dní se vymění ta spojka za novou. Snad to bude fungovat tak jak má.

Tak na se podívej tady na katalyzátory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: MPavel

Není to tak líný, ale jak zde řikají všichni, coupé musí být s 6 hrnkem a mají pravdu. Jenže já se bál provozních nákladů tak jsem od toho ustoupil. Dvoulitr jede hezky a 180km/h se s tím dá jezdit velice pohodlně durch, kopec nekopec. Bohužel jsem to takto prohnal v německu a odešel mi kat, který už byl před tím načaty od špatných vstřiků takže motoru se teď do otáček moc nechce. Další věc, která je potřeba vyměnit. :(

Škoda jen, že benzinová 2.2 16V se začala dodávat do coupé později. To je asi nejlepší kompromis mezi provozními náklady a výkonem motoru. Jel jsem s tímto motorem v sedanu a super. Jela výborně, hnala se do otáček jak divá. Ten motor mi opravdu seděl.

PS: Teď jsem mluvil s dvorním mechanikem a za 14 dní se vymění ta spojka za novou. Snad to bude fungovat tak jak má.

Tak na se podívej tady na katalyzátory.

Díky :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Měl jsem problémy s vysokým volnoběhem dal jsem novej krokáč a čidlo klepání a vše bylo OK. Otáčky se drželi na 900ot/min. Teď mi to začalo dělat to že při jízdě když vyřadím tak mi to drží 1100ot./min když to prošlápnu na neutrál za jízdy tak mi otáčky spadnou na 900ot/min. Nebo když jedu vyřadím otáčky jsou na 1100ot/min a zastavím tak sami padnou na 900ot/min.

1,8 16v XU7JP4

A teď se mi zdá že mám vysipanej kat. něco tam drnčí. Může to byt tím katem?

[upravil dne 27.12.2007 čakom]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...

Zdravím.. nedávno jsem dostal podobný problém... na volnoběh otáčky trochu kolísají ( nekdy za jízdy při vyšlápnutí spojky to málem zdechne) .. to byl přisuzoval asi volnoběžnému ventilu (krokáč jak říkáte) .. a další věc je že když auto beží na volnoběh tak se mi zdá jakoby chvílema vynechával jeden válec (pokaždé to tak trochu zacuká a změní zvuk motoru) ale za jízdy to jede normálně... a další věc zdá se mi ze docela vzrosla spotreba (typoval bych asi o 2 litry) to by mohlo být způsobeno čím? (MIL nesvítí) díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Nezkoušel jsi diagnostiku? Ono to může dělat více věcí jednak zapalovací rampa, nějaké to čidlo teploty co dodává data pro řj motoru, svíčky, pokud vzrostla spotřeba tipuji na lambda sondu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na xantušce po loňském výletu mimo vozovku mi kolísali otáčky,nedržel volnoběh,prostě celý rok zlobila!! Když jsem dostal padáka v arbajtu,tak jsem se do toho pustil-vyčistil klapku,krokáč,prostříkl kontaktolem všechny spoje a pak jsem našel pod sání jeden rozpojen.Vcelku jsem nedokázal spojit,tak jsem trochu povolil sání )spíše to rozebral,a zapojil ,asi konektor čidla nasávaného vzdu či jak se ten bazmek nazývá, a najednou je vše OK-volnoběh drží i když je asi trochu vyšší, totéž i při vyšších otáčkach.

Äkorát při dálkové jízdě cca po 3,5 hod.jízdy se volnoběh zvyšoval až na 2500ot/min,motor byl dost horkej,ale ne na sepnutí sahary.To jsem akorát parkoval na obídek.po cca hodině jdu do autí a vše OK.Na zpáteční cestě o 3 dny později totéž,akorát že otáčky nešli tak vysoko a teplota dle budíku byla také nižší,ale vždy když volnoběh začal stoupat ke 1200 a výš,začal změnil jsem styl,aby se motor více chladil a volnoběh snad jen jednou překročil 15O0ot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Hoj všem. Jak tu koukám tak se otážky na 406kach hodně řěší. Momentálně s tím mám také problém. Vyměnil jsem krokáč, svíčky,snímač klapky, MAP senzor, vzduchovy a palivový filtr a furt mám ten samý problém a to že při zahřátém motoru je při volnoběhu cítit ( auto se zatřese) chvění motoru a kolísají otáčky (600-800ot.) a OBČAS při jízdě spadnou otáčky při vyřazení na nějakých 300 a pak hned se vrátí zpět na klasické otáčky a nebo to ještě chvilku houpe než se to ustálí a nebo v tom horším případě to rovnou chcípne :-( Dělá to strašně nepravidelně. Dva dny to nechcípe a běží to jak hodinky a pak to den zlobí. To chvění motoru a nepravidelný volnoběh je furt, jen to chcípání a rapidní pokles otáček je občasný. Kdyby někdo vědel na co se ješte podívat byl bych moc vděčný. Diagnostika je jinak čistá. P406 1.8 8V 66kW XU7JB  LFX

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...