Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Z ČR do Nizozemí?


Recommended Posts

Do holadska jezdivam za znamyme docela casto na ceste je nejhorsi jen usek mezi prahou a hranicemi s nemeckem jinak vsude dalnice , proto jsme zacali jezdit pres Polsko z Ostravy je to i kratsi . V Holadsku se jezdi velice dobre , jen po meste si davej bacha na cyklisty jezdi na cervenou a maji prevazne vzdy prednost (neco jako u nas tramvaje ty taky jen zvoji a nebrzdi) . Me osobne chvili trvalo nez jsem se zacal v zemi bez kopcu (tedy bez orientacnich bodu) orientovat , vsechno me tam pripadalo stejne .

Benzin je tam sice trochu drahsi ale loni tam byl nastejne urovni jako ve Francii.

Z Ostravy do Amstrdamu se to zvladnou v klidu kolem 10 hodin , jednou jsme to jeli i za mene nez 8 (s 206 SW 1,4i :D).

Kam tam presne jedes?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: barenst

Do holadska jezdivam za znamyme docela casto na ceste je nejhorsi jen usek mezi prahou a hranicemi s nemeckem jinak vsude dalnice , proto jsme zacali jezdit pres Polsko z Ostravy je to i kratsi . V Holadsku se jezdi velice dobre , jen po meste si davej bacha na cyklisty jezdi na cervenou a maji prevazne vzdy prednost (neco jako u nas tramvaje ty taky jen zvoji a nebrzdi) . Me osobne chvili trvalo nez jsem se zacal v zemi bez kopcu (tedy bez orientacnich bodu) orientovat , vsechno me tam pripadalo stejne .

Benzin je tam sice trochu drahsi ale loni tam byl nastejne urovni jako ve Francii.

Z Ostravy do Amstrdamu se to zvladnou v klidu kolem 10 hodin , jednou jsme to jeli i za mene nez 8 (s 206 SW 1,4i :D).

Kam tam presne jedes?

Jedu do Nieuwegeinu u Utrechtu,tam bydlí sestra.Ale pak bych chtěl jet na výlet např. do Haagu aj. Ta trasa přes Polsko je zajímavá. Ani mě původně nenapadla,musím to ještě promyslet. Díky za info:super

Jinak nevíš,kde bych mohl trasu naplánovat?Mapy.cz ani Supermapy s tím nehnou.:myslim

[upravil dne 26/3/07 Zdeny]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: barenst

Benzin je tam sice trochu drahsi ale loni tam byl nastejne urovni jako ve Francii.

No, já nevím, jaký máš s tím zkušenosti ty, ale normálně je v Holandsku (teda v celým Nizozemsku :D) benzín extrémně drahej a s Francií je naprosto nesrovnatelnej, pač rozdíl dělá tak min. 20-25 centů na litr. V době, kdy byl ve Francii za 1,20, tak tam stál 1,45. Což je teda pálka!! :o

Jinak pravda, ny cyklisty bacha, a to i na chodníku, ňák se jim to tam vymklo. Co jim neuhne, to porazí. :grr

Pokud de o ten Michelin, ten má fakt nejlepčí itineráře. Jezdím podle nich taky. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

Do Holandu jezdím celkem pravidelně služebně ... a pokud nejedeš kamionem tak jedině přes Rozvadov ... ta tzv. \"severní cesta\" mě osobně nevyhovuje a je delší. Na plánování jsem ještě kdysi zkoušel map24.com - tak na to zkuste mrknout. No a jak už psal barenst - nejhorší je úsek Praha - Plzeň - Rozvadov - a pár dalších kiláků za hranicama ... až tuším nějak po Wurzburg ... Tak dobrou a čistou cestu ... dokáže se to zasekat bez zjevného důvodu a stojíš několik hodin, ani nevíš proč ... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Globe

No a jak už psal barenst - nejhorší je úsek Praha - Plzeň - Rozvadov - a pár dalších kiláků za hranicama ... až tuším nějak po Wurzburg ...

A to už prečo?? :o Ten úsek je naopak, aspoň co de o kvalitu dálnice, především pak Plzeň-Rozvadov, to nejlepčí, co tě potká, minimálně na nizozemský hranice. Německý dálnice sou totiž kapitola sama pro sebe. :bojim Rozdíl je markantní především při jízdě potmě. :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Původně zaslal: Globe

No a jak už psal barenst - nejhorší je úsek Praha - Plzeň - Rozvadov - a pár dalších kiláků za hranicama ... až tuším nějak po Wurzburg ...

A to už prečo?? :o Ten úsek je naopak, aspoň co de o kvalitu dálnice, především pak Plzeň-Rozvadov, to nejlepčí, co tě potká, minimálně na nizozemský hranice. Německý dálnice sou totiž kapitola sama pro sebe. :bojim Rozdíl je markantní především při jízdě potmě. :nevim

No jo, no jo ... chtěl jsem tam dopsat, že teď už je to asi lepší - po tom co tam konečně otevřeli ten tunel ... ale pak jsem to nějak opoměl ... ale nevím teda co máš proti německým dálnicím. Krom toho, že na tebe nervózně blikají borci v Audinách a Bavorácích ať jim uhneš při rychlostech převyšujících 200 km/h, a že se to pak dokáže ucpat jakmile jsou k dispozici méně než tři pruhy ... tak bych většího problému neviděl ... :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, na německých dálnicích mi vadí \"jen\" tohle:

1. Velice špatnej povrch. Rozbitej a špatně odvádí vodu. Týká se to hlavně západní části němemcka při hranicích s Francií a tahu z Basileje na Karlsruhe a dál na sever. Díry, vyjetý hluboký koleje,...

2. Abence čerpacích stanic a vůbec odpočivadel. Jednou sem takle jel 120 km, bez toho, že bych si měl kde odskočit. V autě sem už za volantem tancoval, ale nebylo mně to nic platný. :D

3. Mizerný nájezdy. Zaprvé sou extrémně krátký, takže člověk nenabere rychlost a zařazovat se tak do šóry kamionů může být velice nebezpečný. Zadruhé, nevím kterej duševní impotent to vymýšlel, to udělají vždycky tak, že je sjezd a nájezd současně a to dokonce tak, že nejdřív je nájezd a pak hned sjezd, takže se vždycky proplítají rovně jedoucí auta s autama najíždějícíma, mezi kterýma kličkují auta, který chcou zase sjet.

4. Velice špatný osvětlení a značení odrazkama. Téměř neexistuje. Pokud jede člověk v noci v levým pruhu (qůli takřka nepřetržité koloně kamionů ani jinde nemůže), tak vůbec nic nevidí, jelikož je totálně osvětlenej protijedoucíma autama a nemůže se zachytit o nějaký odrazky. Přejezd Rozvadova je pak balzám na duši (nebo naopak francouzských hranic). Oodrazkovaný nejen svodidla, ale i středovej pruh. :super

5. Nebezpečný sjezdy z dálnice do velice ostré a táhlé zatáčky, bez toho, že by tam bylo jakýkoliv označení nutné nižší rychlosti.

6. A konečně logika týkající se rychlostních limitů a počtu pruhů. Kde je velká hustota provozu, především v okolí velkých měst, mají většinou jen dva pruhy. V místech, kde skoro nikdo nejezdí, sou pak pruhy tři. Pokud sou tři pruhy, je tam téměř standarně automaticky omezení rychlosti na 120, či dokonce 100 km/h, jamkile jsou zase dva, rychlostní limit zmizí. :myslim

Že mají v současné době asi nejhorší dálnice v Evropě, uznávají sami Němci. Na dobrý dálnice se teď jezdí do východního Německa. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Zdeny

Původně zaslal: barenst

Do holadska jezdivam za znamyme docela casto na ceste je nejhorsi jen usek mezi prahou a hranicemi s nemeckem jinak vsude dalnice , proto jsme zacali jezdit pres Polsko z Ostravy je to i kratsi . V Holadsku se jezdi velice dobre , jen po meste si davej bacha na cyklisty jezdi na cervenou a maji prevazne vzdy prednost (neco jako u nas tramvaje ty taky jen zvoji a nebrzdi) . Me osobne chvili trvalo nez jsem se zacal v zemi bez kopcu (tedy bez orientacnich bodu) orientovat , vsechno me tam pripadalo stejne .

Benzin je tam sice trochu drahsi ale loni tam byl nastejne urovni jako ve Francii.

Z Ostravy do Amstrdamu se to zvladnou v klidu kolem 10 hodin , jednou jsme to jeli i za mene nez 8 (s 206 SW 1,4i :D).

Kam tam presne jedes?

Jedu do Nieuwegeinu u Utrechtu,tam bydlí sestra.Ale pak bych chtěl jet na výlet např. do Haagu aj. Ta trasa přes Polsko je zajímavá. Ani mě původně nenapadla,musím to ještě promyslet. Díky za info:super

Jinak nevíš,kde bych mohl trasu naplánovat?Mapy.cz ani Supermapy s tím nehnou.:myslim

[upravil dne 26/3/07 Zdeny]

Do Nizozemí jsem jezdil tří roky Maastricht - Brno x Ostrava, cestu přes Polsko nedoporučuji, jel jsem ji dvakrát a vždycky nadával jako špaček. Doporučuji Rozvadov - Wurzburg /bacha je tam blbý sjezd - tuším 56 - když ho mineš tak jedeš až do Regensburgu/ Frankfurt - Kolín - je tam dost tříproudých úseků, ale fakt je že kolem K. a Fr. bývají zácpy.Dá se jezdit spodem - tuším kolem Heidelbergu /nemám po ruce mapu/ to je 2 proudá cesta, ale nebývají tam zácpy. V Německu mě nezměřili ani jednou, v Holandsku 3x, maminu 2x - takže bacha. Ti cyklisti jsou fakt běs - nejhoší je to na kruháčích a že těch tam je (hlavně bacha na vyjíždění z něj, cyklisti mají souběžný kruháč a ty jim při vyjíždění musíš dát přednost a ONI TO VĚDÍ a proto nebrzdí )- takový černoch v noci na neosvětleném, to je zážitek na celý života hlavně ONI VĚDÍ že mají přednost a podle toho se chovají. Jinak ale řidiči jsou velmi slušní a ohleduplní. Jo a jestli máš nějak extra \"vytůněné\" auto předním spojlerem tak bacha na \"dremply\" - hrb před a na konci každé obce, před přechodama atak - neber je rychleji než 30kou.

[upravil dne 27/3/07 lamancha]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cyklisti v NL jsou kapitola sama pro sebe, ale maji bezva cyklostezky..jednou se mi \"zadařilo\", dodnes netuším, jak se mi to povedlo, že si tak odbočím na křižovatce a jedu si jedu a najednou zjistím, ze jedu podél dálnice a brázdím Land Roverem cyklostezku..sjet jsem mohl až v příští obci:D:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tommy306

cyklisti v NL jsou kapitola sama pro sebe, ale maji bezva cyklostezky..jednou se mi \"zadařilo\", dodnes netuším, jak se mi to povedlo, že si tak odbočím na křižovatce a jedu si jedu a najednou zjistím, ze jedu podél dálnice a brázdím Land Roverem cyklostezku..sjet jsem mohl až v příští obci:D:aut

Tak to bych se zpotil až na pr....:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty hrby jsou v holandsku fakt silene , proste uprostred cesty hrb , tak pozor na nej !!

Ja jezdim Polsko rad , dalnice se ted uz hodne zlepsila , oproti tomu co tam bylo pred 10lety ,jezdil jsem 406kou a to nekdy opravdu skakalo nedalo se jet vic jak 80 nebo potom vice nez 120 :) ,ale ted co mam C5 to ani nepoznam :myslim

[upravil dne 28/3/07 barenst]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...