Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tlaky motoru Mi16


Bohouš

Recommended Posts

Původně zaslal: PP205

Mi16 ma 10,4 normalni kompresi, pokud mas 8-9 je vse ok bud v klidu moje bejvala 205 mela komprese 6-7 a furt to bylo letadlo GO jsem si delal sam a vysla me na 10tis, rozdil tam byl ale kdyz si to nedokazes udelat sam prd na to.

No. Tak ono by především chtělo neplést si pojmy s dojmy, a nezaměňovat kompresní TLAK s kompresním POMĚREM, že. Jako kdyby to tu na fóru nebylo vysvětleno už několikrát :(

10,4 je právě kompresní POMĚR - tedy správně psáno 10,4:1 - a je to konstrukční záležitost, která se v průběhu životnosti motoru NEMĚNÍ, je to poměr objemu válce + spalovacího prostoru, při poloze pístu v dolní úvrati, vůči objemu spalovacího prostoru, a ten z principu zůstává stále stejný.

Naproti tomu kompresní TLAK je skutečně naměřeným tlakem, na rozdíl od kompresního poměru má tedy i jednotky, a mimo kompresního poměru závisí na řadě dalších věcí, a především těsnosti motoru (tedy i opotřebení). Ta hodnota kompresního tlaku u nového motoru zpravidla není v materiálech udávána, nicméně se dá pro některé motory najít, a z toho přibližně ten kompresní tlak odvodit. Pro ilustraci např. motor ve Felicii, s kompresním POMĚREM 9,7:1, má udávaný kompresní tlak u nového motoru 1,1 - 1,5MPa (tedy 11 - 15 \"atmosfér\" ), a mez opotřebení 0,9MPa. Vzhledem k tomu, že motor Mi16 má kompresní poměr vyšší, tak asi velmi těžko bude mít kompresní tlaky nižší - takže nový bude mít alespoň 1,2MPa, a tu mez opotřebení bych osobně bral také jako 0,9MPa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bohouš

Ještě něco - tahle srágora tomu už určitě neublíží, že ???

http://www.xeramic.com/

Do mého pažouta Xeramic dávali od najetých 150tis km, když jsem měl motor rozebraný v 260tis, tak šálky vypadaly velice slušně, je na nich ještě ta původní šedá vrstva téměř na celém povrchu.. Válce jsou taky velice zachovalé bez hrany.. Jenže nevím, jak vypadá motor po 260tis km bez Xeramicu.. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mičko ma v papírech psaný benzín s minimálnim oktanovýn číslem 95... takže na 98 nebo 100potkanů od OMV nebo Shell to jede o hooodně líp... na 98občas jezdím taky a je to rozdíl... :D :D :D

2Bohouš: a nejezdil původní majitel jen na N98 a víc? třeba si na to ten motor zvyknul..... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak popravdě řečeno jsem do toho nikdy "lepší" benzín nenalil - sem tam normál 95 od Shell, ale tim to haslo. Spíš vzhledem k té spotřebě to byl takovej ten benzínek od Makra, Tesca apod.... protože dle všemožných diskuzí v těch benzínech není rozdíl :aut

A Mi16 motor má doporučeno jezdit na 98 Natural viz. např. - http://www.mi16.nl/techspec.htm

Na co jezdil původní majitel nevím, ale ten měl to auto chvilku a předtím jezdilo od výroby u nějakého francouzského páprdy co si ho koupil nové :roll:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jestli má v předpisu 98okt, tak se moc nedivím, že ti při šlapání na krk hodně hřeje :) to bude fakt tím detonačním spalováním, ten motor si s tím zřejmě moc neporadí. Tak holt budeš muset tankovat ten "lepší" 98okt benzín, a nebo zkus ten xylen ;)

[upravil dne 3/30/07 oddie]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pata - no tak mě to zatím jelo na všechno :roker

Oddie - taky to tak vidím, nehledě na to, že pocitově to jede líp. Detonační spalování mě případně vysvětlíš na Džbánu ;) Teď jdu najít ten xylen.........xylen nebo xeramic aspoň něco od X do toho naleju :roker:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...