Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tlaky motoru Mi16


Bohouš

Recommended Posts

Hmmmm bohužel je to měřené určitě dobře - neměřil jsem to totiž já, ale můj servisman.

Řikal, že nový motor by měl mít cca 11 a raději mě asi neřikal co by stálo přiblížení se k těmto tlakům, protože už tak jsem mu tam nechal mašli za spojku, tlumiče, brzdy, náplně atd....:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej to vůbec nežere a nekouří. Jen se dost rychle hřeje olej......na ten olej mě bylo porazeno ať tam naleju xeramic, že to je jedina srágora, která jakž takž trochu funguje a trochu ulehčí tření v motoru.

Jinak k těm tlakům - nemá to na něco zásadní vliv, že ten motor má takovéhle tlaky ???

Oddie - 30 :nevim Tak to se snad raději pokusím sehnat motor v lepším stavu a nechám si ho přehodit. I když tam samozřejmě nikdy nevím co a jak.

MPavel - do toho auta jsem teď za cca půl roku dal mnohem větší částku a ten motor je poslední co není \"zgenerálkováno\".

[upravil dne 26/3/2007 Bohouš]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohousi mam takovy divny pocit s tiho tveho auta a servisaka , mel by ti sam navrhnout co dal a nejdrive bych resil ten motor a potom dalsi veci kolem .

Maly tlak muze byt zapricineny mnoha vecma , jen zalezi kolik do motoru chces investovat a jestli se ti to vyplati s tvym poctem najetych kilometru , nezapomen ze po generalce se musi cely motor opet zajizdet a najet nejake potrebne KM nez s nim zacnes jezdit na plny plyn , udava se az 10t KM a to nelepe delsi cesty (a na spotrebu benzinu ta generalka nebude mit velky vliv) .

Niske tlaky byl u me jeden z duvodu proc jsem si radeji poridil jinou 405 4x4 .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

barenst - servisák je v poho, i když takhle to možná nevypadá. Jenom má moře práce a udělá mě vždy co si řeknu. Auto u něj bylo teď né kvůli motoru, ale hlavně kvůli spojce co jsem utrhl na zimním klouzání (+ další věci). To měření tlaků jsem chtěl jen bokem k tomu, protože jinak by cena byla dalších 30 a opravdu se mě naráz nechce dávat skoro 60 za opravu i když se mě zatím quatro líbí.....musím to dávkovat postupně. Navíc ten motor jezdí a to velice slušně. Nečoudí nežere olej, ale prostě mám pocit, že by mohl jet lépe. Spotřeba se odvíjí od mé pravé nohy - to už jsem zjistil :mrk

Já s tím autem najedu tak cca 20 tisíc ročně - spíš méně. Mám to spíše jako koníčka.

Pokud ty nízké tlaky motoru nevadí, tak to ještě chvíli vydrží a pak se uvidí.....každopádně díky za rekaci :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rebik + Mpavel - startuje na drc a olej opravdu nežere, mezi výměnama nic nedolévám, ale měním olej po 10.000 km., nekouří........jen ten hřející se olej. Uvidíme co s tím udělá ten xeramic - aspoň pro ten pocit.

Jinak v bráchově quatru ten motor ve 4500 otáčkách pěkně zabere, kdežto ten můj nic - má stejnej tah od začátku do konce. Zase je pravda, že brácha má do těch 4500 mrtvolu. Alespoň mě to tak přijde, ale možná si to jen namlouvám :D:D

Koneckonců nemůžu chtít zázraky od 15 let starý čtyřkolky :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co si pamatuju tlaky u mojeho mazlika když jsem to nechával kontrolovat kdysi dávno je to už 4roky tak byli kolem 10-10.5 ale je to už 4roky...

Ale jak řikám je to 4roky.... ale olej nepapá docela to i jede.... startuje... takže to neřeším. :xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešit či neřešit motor je holt otázka. Když nežere olej a nedělá problémy, tak to řešit nemusíš, ale zeptej se třeba Jehlixe, jak se choval ten jeho motor před a po generálce u Vašendy... myslím, že v tom přeci jen malinko rozdíl bude ;) Je to jen otázka toho, zda ti ten rozdíl stojí za těch 30tis nebo ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi16 ma 10,4 normalni kompresi, pokud mas 8-9 je vse ok bud v klidu moje bejvala 205 mela komprese 6-7 a furt to bylo letadlo GO jsem si delal sam a vysla me na 10tis, rozdil tam byl ale kdyz si to nedokazes udelat sam prd na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...