Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Klimatizace


Guest venca777

Recommended Posts

Nazdarek draci,

mam takovej problem, asi pred 5 dny, kdyz jsem zapnul klimu, tak se ozvalo rachoceni, jako by se neco roztacelo a otrasalo se i auto. Asi po hodine jsem ji zapnul znova a nic. Ted kdyz ji zapnu tak slysim jen chvilku rachoceni a pak to bezi normalne. Nevi nekdo cim by to mohlo být. :myslim :myslim

Jeste jeden dotaz, jak cesto se doplnuje napln o olej do klimatizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: RomanNR

...nefim....no myslim ze sahara nie je priamo spojena s klimatizaciou.....ved ta je na chladici....musi to byt nieco iba v ramci klimatizacneho systemu.....

Sahara je na chladiči, ale nezapomeň že tam je taky chladič klimatizace, takže se s klimou zapne i sahara, a to hned;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Nechcem zakladat nove tema tak pisem podobny problem... :(

Koncom leta 2006 mi uz klima takmer nechladila, bolo asi malo chladiva tak som to uz nechal tak ze to dam spravit teraz na jar. No teraz po zapnuti klimi vydava zvuk ako stara ruska chladnicka ked zacina chladit po dlhsej odstavke.... :nevim

Cim to moze byt? mal niekto podobny problem?... P406/2000/HDI/automaticka klima

dakujem za odpovede....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mel kdysi 306-ku 1.9TD s klimou, a zazil sem tyhle veci :

- jednou se vysypalo lozisko v kompresoru klimy, projevovalo se to tak, ze kdyz sem zapnul klimu, tak sem slysl proste drhnuti-rachtani ... zacalo to na danici a ja si myslel, ze mi drhne kotouc na pravym kole, vubec me nenapadlo, ze by to mohlo souviset s klimou, takze sem s tim jel k prvnimu sjezdu (cca 5 km), pak mi borec v servisu rika, ze kdybych s tim nejel, tak by stacilo vymenit jen lozisko, takhle musel jit celej kompresor (novej stoji cca 15 tis, nechal sem tam dat starej z vrakace bez zaruky)

- co se tyce sahary (vetraku na chladic), tak ten se opravdu spina zaroven se zapnutim klimy, na 306-ce sem mel jednou problem s elektroinstalaci a sahara bezala furt, nekdy se stalo, ze kdyz auto bezelo na volnobeh, tak se znceho nic totalne rozvibrivovalo neco v motoru po tom, co sem zapnul svetla + vyhrejvani zadniho skla ... az z toho vybrovala cela kastle ! - bylo to tim, ze sahara bere asi 30-40 A (uz nevim presne kolik u 306-ky), coz je sakra velkej proud, kdyz se k tomu prida vyhrejvani skla + svetla + nevim co jeste, tak dostava pekne zabrat i alternator ... vibriace prestaly jakmile sem pridal plyn - vyssi otacky => vic elektriky ...

- osobne doporucuju se podivat poradne na ten kompresor, lozisko v nem bude za 100-ku + novy naplnenny, jestli se ti ale lozisko vysype, tak ti spony zasvini celej kompresor a ten je pak na vodpis ...

hribe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...