Jump to content
Sign in to follow this  
TMiky

lanko spojky 205GTi

Recommended Posts

Taky máte problémy s prodlužujícím se lankem od pedálu spojky? Vždycky to utahuju utahuju utahuju až jednou praskne. Během 3 let jsem už lanka od pedálu spojky měnil 3x.:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vážně? Spojka je na tom autě to jdiný na co jsem za celou dobu provoz nemusel šáhnout :) ale pro informovanost, kolik stojí lanko spojky a jak je to složitý to vyměnit dejme tomu někde na cestě?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nové lanko spojky stojí pár stovek, a výměna je pěkný opruz. Není to nijak těžké a dá se to dělat i na cestě, ale není k těm pedálům vidět, leze se k nim krkolomně, a tutově budeš celo dobu velmi sprostě nadávat :)

Ad to praskající lanko - máš tam orig. tlačnou tyčku, na vypínací páce spojky? Tahle tyčka se při prasknutí lanka ráda ztratí, a když tam pak nějaký koumes dá v nouzi místo té tyčky např. šroub a netrefí délku, spojka hůř chodí a lanko je náchylnější na prasknutí.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest jbubik

jednou za rok menit lanko muze byt dobra prevence ;)

me prasklo u 309 po 14 letech pri seslapnuti pedalu na krizovatce ... dobry prekvapko. Oddelilo se uplne na konci u ty vypinaci paky a ta vystrelila zbytek lanka s matkou a podlozkou dopredu a prolitlo to chladicem, ktery okamzite vytekl. Tu tycku co pise oddie jsem nastesti nasel (tenkrat jsem ale netusil co to muze byt)

Lanko jsem menil sam, priblizne tak jak tu bylo popsano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vzhledem k mé praxi s výměnou se mi to už takový opruz nezdá, lanko seženeš od 500 do 1.000. Naposledy jsem ho kupoval za 697,-. Před tím snad za 870,-. Jednou prasklo u pedálu, podruhý u seřizovací matky. Jo a místo tý tyčky mám ekvivalentně dlouhý forichtung z tvrdýho plastu, ten se zatím nehnul. Spíš se mi zdá, že se to lanko postupně natahuje, jak během roku x-krát sešlápnu spojku.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×