Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Otáčkoměr místo hodin


Maverick

Recommended Posts

Tak jsem se dneska konečně dokopal k tomu, abych vyměnil žárovky v palubce ve svojí 405 GL. Když už jsem měl tu palubku venku, rozhodl jsem se pro malý pokus. Jelikož Mi16 mám v rozebraném stavu, vzal jsem z ní palubku a vrazil do GL a věřte nevěřte ona tam funguje. Otáčkoměr ukazuje, dokonce funguje i teploměr oleje (či co je zač). Jediný co nefajčí je ukazatel hladiny oleje. Ten se sice po otečení klíčku rozsvítí, ale rafička se nehne. No hned zítra jedu na vrakáč pro palubku s otáčkoměrem, jelikož představa Mi16 s hodinama místo otáčkoměr (který stejně v Mi nefungujou) mě moc nenadchla. Jo a taky jsem ještě zkusil zaměnit páčky pro zapínání stěračů (Mi má variabilní časování) a to taky chodí. Ještě chvilku a z GL bude SRi:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Co že to nefunguje v Mi (nějak jsem to nevytušil z toho příspěvku)? Jinak to množství fungovat nebude, dokud nedodáš do vany čidlo hladiny oleje, ale s tím bych se asi nedělal (je to hóóódně informativní). Jinak good luck! :super

No když jsem do Mi vrazil palubku z GL nefungují tam ty rafičkový hodiny na místě otáčkoměru. Ale to je stejně buřt. Ta palubka tam nezůstane.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu jsem se sek. Ukazatel teploty oleje taky nefunguje. Včera v garáži to vypadalo schopně. Rafička se zvedla odedna na nulu, takže jsem se domníval že bude funkčí (autí bylo studený), jenže dneska jsem s tim stál v koloně a rafička se ani nehla. No co, hlavně že jde ukazatel teploty chl. kapaliny, benzínu a otáčkoměr kvůli kterýmu jsem tam tu palubku dával.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sektor

Mám GL new model (ta kulatá palubka) .... věci z Mi mi tam asi nepůjdou có ? Mám tam hodiny - ale místo 1000Kč za předělávku s otáčkoměrem radši budu sledovat čas, než ručičku jak lítá sem a tam podle sešlápnutí plynu :-D

Já mám taky GL novej model, a shodou oklností je tam palubka právě z Mi16 (taky novej model pochopitelně). Nevim kde nakupuješ díly, ale já koupil pěknou přístrojovku za 600 a přehozený to bylo za cca 10minut.:super Není to nic těžkýho. Jen jestli to budeš zkoušet, a budeš to dělat poprvé (vyndavání palubky), tak přeji příjemnou zábavu s trefováním se palubky při vracení na bovdem tachometru.:D Já to poprvé skládal snad 3 hodiny.:aut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
Původně zaslal: Sektor

Škoda že jsi z prahy ... ta výměna by se šikla :o)

Jinaq : Kdybys věděl o té přístrojovce s otáčkoměrem kolem 600Kč, beru hned :)

Poptej se po vrakáčích. Určitě jí nekde splašíš za pár šupů. 405 je přeci jen už starý auto a na vrakáčích jich je hafec.:super
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...