Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej do Peugeot 406 2.0 16v r.v.2002


Luba

Recommended Posts

Původně zaslal: Ladman

myslím doporučené polosyntetické oleje. Výrobce dále doporučuje od obou firem ještě plnou syntetiku, ale to je myslím do tohoto vozu zbytečné. Při pravidelné výměně po 10 000 km je polosyntetika dostačující.

Já tam mám plnou syntetiku longlife. Výměna po 30 tisících je pohodlnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ajdamek

Původně zaslal: Ladman

myslím doporučené polosyntetické oleje. Výrobce dále doporučuje od obou firem ještě plnou syntetiku, ale to je myslím do tohoto vozu zbytečné. Při pravidelné výměně po 10 000 km je polosyntetika dostačující.

Já tam mám plnou syntetiku longlife. Výměna po 30 tisících je pohodlnější.

Ale v konečném součtu to vyjde dráž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mila_S

Já si myslím, že když se tam leje 10W40, tak je úplně jedno jaká značka. To že to doporučuje Peugeot neznamená, že se tam nemůže dávat nic jinýho. A už se to tu řešilo mnohokrát.

já si to nemyslím. Mimochodem 10W-40 nemusí být vždy polosyntetika, ale může to být taky minerální olej. A to už je sakra rozdíl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladman

Původně zaslal: Mila_S

Já si myslím, že když se tam leje 10W40, tak je úplně jedno jaká značka. To že to doporučuje Peugeot neznamená, že se tam nemůže dávat nic jinýho. A už se to tu řešilo mnohokrát.

já si to nemyslím. Mimochodem 10W-40 nemusí být vždy polosyntetika, ale může to být taky minerální olej. A to už je sakra rozdíl.

Myslím samozřejmě polosyntetiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladman

Původně zaslal: Ajdamek

Původně zaslal: Ladman

myslím doporučené polosyntetické oleje. Výrobce dále doporučuje od obou firem ještě plnou syntetiku, ale to je myslím do tohoto vozu zbytečné. Při pravidelné výměně po 10 000 km je polosyntetika dostačující.

Já tam mám plnou syntetiku longlife. Výměna po 30 tisících je pohodlnější.

Ale v konečném součtu to vyjde dráž.

Myslím, že ne.

Výměna mě stála 3000,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Luba

Tak moc diky za vaše reakce.Popravdě jsem z toho trošku jelen.Názory se hodně různí,ale myslím,že když tam dám polosyntetiku 10W40,tak nic nezkazím.:myslim

Taky si myslím. Já kupuju bokovku a vyjde mě i s filtrem na rovných 500 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Pánové!!!K těm olejům.Uvědomte si laskavě,že je to 16-ti ventil!!!Ten potřebuje plnou syntetiku!!!Mějte rozum.Jsou tam hydraulický nadzdvihátka.Pokud máš asi 1.000 kč na jeden kus tak tam dávej polosynt.Jedině plná syntetika.Ten motor si to zaslouží.Čao.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Royal

Pánové!!!K těm olejům.Uvědomte si laskavě,že je to 16-ti ventil!!!Ten potřebuje plnou syntetiku!!!Mějte rozum.Jsou tam hydraulický nadzdvihátka.Pokud máš asi 1.000 kč na jeden kus tak tam dávej polosynt.Jedině plná syntetika.Ten motor si to zaslouží.Čao.

Polosyntetika předepsaná výrobcem nemůže motoru uškodit. Proč by ji taky jinak Peugeot doporučoval? Donedávna jsem měl Fiata Tempru 1.8 16V, lil jsem tam léta polosyntetiku Agip a motor byl (a stále je) bezporuchový a v naprostém pořádku (narozdíl od zbytku auta).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...