Jump to content
Sign in to follow this  
M.a.R.i

Zapalovací svíčky - co je brak a co drak?

Recommended Posts

Plánuji si koupi nových svíček do mého miláška,ale nerad bych se při prodeji napalíl a koupil nějaký šmejdy. Sem ochotnej investovat tak max 1000CZK/4ks. Co sem slyšel,tak sou prej nej údajně tyhle: http://www.yacomi.cz/zapalovaci-svicky-ngk-c-449.html , jenže jakej typ je nej pro SRI?? Jaký byste mi doporučili? Klidně i jinou značku. Co zapaluje ve vašich autíkách a jak ste s nima spokojený?

[upravil dne 23.3.2007 M.a.R.i]

Share this post


Link to post
Share on other sites

to OK406:

díky za info,taky sem včera na tyhle specifikace koukal, myslím,že to byla i stejná knížka. Prolejzal sem diskuze ke 405 a našel odkaz na skeny v PDF, moc šikovná knížka, asi se ze mě stane mechanik :roker. Ale klidně bych si připlatil za něco lepšího,abych měl alespoň o 0,5klokana víc v motoru :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ja mam v 309 1,4 teraz NGK BCP5E. Ngk su dobre sviecky. Startuju, aj ked sa ine nechytaju. Mal som problem so zanesenym vstrekovacim ventilom, tak som ho precistil pripravkom na cistenie palivovej sustavy. Este predtym, kym som to nevedel, som skusal dat nove sviecky BOSCH Yttrium Super Plus, ale ani som to nenastartoval, resp. nastartoval iba pod plynom a po pusteni plynu to chciplo. Po vrateni starych NGK som startoval normalne. Teraz mam problem so svieckami Denzo Iridium (sportove sviecky), ale to suvisi s ich tepelnou hodnotou-su studene a nehodia sa na jazdu v chladnom pocasi (rychlo sa zakarbonuju). Aspon som dosiel k takemu zaveru. Tak sa tesim na leto, lebo tie Denza su najlepsie (pokial funguju:D).

[upravil dne 25/3/2007 durino81]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Původně zaslal: jirkafous

Mám 306-1,4 benzín, motor KDX - tedy dle uvedené tabulky BOSCH F7DCOR.

Jaké tomu odpovídají svíčky NGK ?. Díky za info.

Je to typ od NGK:

BCPR5ES, objednací číslo 6130

Jinak www.ngk.cz, stáhnout katalog, strana 185. Rozklíčování, co znamenají jednotlivá čísla a písmena značení, je na straně 21.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mám v autě no-name svíčky za pár korun ... asi 3 roky , a nastartuju s benzínem za jakéhokoliv počasí a okolností tak za 1 vteřinu a no probkem :) Nicméně, né každý no-name musí být mrdka a na druhou stranu jsou mrdky i značkové věci že ano ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×