Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

poloosa???


maxx01

Recommended Posts

je to práce na draka - jestli mohu doporučit, servis GLOGAR (hledání)

Na 205 repasovaná poloosa za 1200, její výměna za 400... prachovky kup dobré, mě ty, co mi dříve měnili v servise (tzv. \"lisovaná tma\") vydržely rok - ale to nebyl Glogar.

Asi tak - mám 205, auto těsně před smrtí a vyplatilo se mi dát 1200 za novou poloosu, než abych navlíkal novou prachovku.. takto jsem za 1200,- vymenil celou poloosu a zatím drží :)

P.S.: tohle není reklama na Glogara (on ji nepotřebuje) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka \"dělal už to někdo\" na tomhle fóru působí poněkud směšně, kór u takovéto primitivní záležitosti. Když napíšeš, o jaké se jedná auto (kupodivu má Peugeot v programu poněkud více typů, a ten postup není stejný), tak se třeba dočkáš i bližšího popisu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo. Takže u 405 je kloub poloosy sundavací, nicméně je vhodné si na to tu poloosu vyndat. Takže vypustit olej z převodovky, povolit a sundat matici náboje (vel.35). Auto zvednout, sundat levé kolo, sundat matici spodního čepu, a odrazit rameno od čepu. Teď půjde poloosa vytáhnout ven, nijak tam nedrží, je jen nasunutá.

Starou manžetu odřízneš něbo rozstříhneš, pak poloosu podržíš kloubem dolů a ten kloub z poloosy srazíš - je tam jen nasunut a zajištěn pružným kroužkem, takže srazit jde snadno. Na poloosu natáhneš novou manžetu, kloub narazíš zpátky, manžetu naplníš příslušným množstvím příslušného tuku, manžety natáhneš na kloub, zajistíš páskama a poloosu namontuješ zpět opačným postupem, než jsi demontoval. Nezapomeň na ten převodový olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...