Jump to content
Sign in to follow this  
maxx01

poloosa???

Recommended Posts

je to práce na draka - jestli mohu doporučit, servis GLOGAR (hledání)

Na 205 repasovaná poloosa za 1200, její výměna za 400... prachovky kup dobré, mě ty, co mi dříve měnili v servise (tzv. \"lisovaná tma\") vydržely rok - ale to nebyl Glogar.

Asi tak - mám 205, auto těsně před smrtí a vyplatilo se mi dát 1200 za novou poloosu, než abych navlíkal novou prachovku.. takto jsem za 1200,- vymenil celou poloosu a zatím drží :)

P.S.: tohle není reklama na Glogara (on ji nepotřebuje) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otázka \"dělal už to někdo\" na tomhle fóru působí poněkud směšně, kór u takovéto primitivní záležitosti. Když napíšeš, o jaké se jedná auto (kupodivu má Peugeot v programu poněkud více typů, a ten postup není stejný), tak se třeba dočkáš i bližšího popisu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo. Takže u 405 je kloub poloosy sundavací, nicméně je vhodné si na to tu poloosu vyndat. Takže vypustit olej z převodovky, povolit a sundat matici náboje (vel.35). Auto zvednout, sundat levé kolo, sundat matici spodního čepu, a odrazit rameno od čepu. Teď půjde poloosa vytáhnout ven, nijak tam nedrží, je jen nasunutá.

Starou manžetu odřízneš něbo rozstříhneš, pak poloosu podržíš kloubem dolů a ten kloub z poloosy srazíš - je tam jen nasunut a zajištěn pružným kroužkem, takže srazit jde snadno. Na poloosu natáhneš novou manžetu, kloub narazíš zpátky, manžetu naplníš příslušným množstvím příslušného tuku, manžety natáhneš na kloub, zajistíš páskama a poloosu namontuješ zpět opačným postupem, než jsi demontoval. Nezapomeň na ten převodový olej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×