Sign in to follow this  
Followers 0
mk405

P405 - přebíjení baterie - jak zjistit?

10 posts in this topic

Ahoj,

Mám pod baterkou (nová cca 1/4roku) krystaly od kyseliny a bohužel se mi nepodařilo zjistit jestli je prasklá ( po vyndání z auta z ni nic neteče ani za dva dny). Dá se nějak ověřit jestli není přebíjená, respektivě jestli to relé za baterkou funguje jak má (předpokládám že to relé je od dobíjení???). dík:papa

Relé za baterkou je relé žhavení. Regulátor napětí je vestavěn přímo v alternátoru. Jediné, jak zjistit stav nabíjení aku, je doplnit tam voltmetr, a za jízdy kouknout.

heh, jako vždy máš právdu ted mi to došlo s tím relé.

voltmetr mám, za jízdy to má tak od 14V až max 14,4V víc ne, ale jak z toho poznám jestli přebíjí?

cau, ak ti prebíja batériu tak to by si mal cítiť zápach kyseliny a baterka by mala byť teplá ak nie horúca od prebíjania, a tvorba tých kryštálov by bola vo veľkom, podľa servismana by malo byť max 13.8 - 14 V pri max otáčkach. Skús to zmerať u nejakého kolegu na 405, alebo poprípade vymeň alternátor do tvojho voza a vyskúšaj merať napatie. Ak to nebude Ok tak máš pokazený regler v tvojom alternátore.

Pokud je to max 14.4.V tak je to normální , něco podobnýho jsem taky měl , že se objevovali jakoby krystalky soli okolo baterky , ale zřejmě je to jak je baterie odvětraná a jak z ní může plyn odcházet a kde se částice usazují, dal jsem tam jinou a už nic se neobjevivalo, viděl jsem to už u více aut.:papa

Původně zaslal: Vertex

Diagnostika to neukáže? Asi lama dotaz, ale na ochcávce jsme to takhle zjišťovali

??? diagnostika tam není :myslim, dyt je to mechanickej diesel ...

ty krystalky soli jsou pod baterkou (na bokách se zdá že nic není) a je toho tam celekm dost :bojim mám podezdření na nějakou menší prasklinku ??? baterka je nová, takže půjde na reklamaci a než jí tam pošlu zkomám všechny možnosti...

Čau, vymeň batériu a skús to z inou či to urobí, ak je prasknutá ako hovoríš tak pozor aby ti ju neroztrhlo a neoprsklo ťa je to predsa len kyselina, a podľa mňa ju skús reklamovať čo najrýchlejšie.

Já si zajel do BOSCH servisu (Havel) a tam mi změřili dobíjení a zátěžákem stav baterie (65%). :nevim:aut:nevim

Takže na podzim musí být nová. :(

Takže zajeď k nějakýmu lepšímu elektrikáři - opraváři altíků a startérů a ten by to měl umět změřit. :myslim