Jump to content
Sign in to follow this  
mrázek dušan

Spotřeba oleje

Recommended Posts

zdravím všechny. Nedávno jsem zjistil, že po ujetí cca. 10000km mi chybí asi 1,5litru oleje. Dolil jsem, a po 2000 mi zase 0,3litru chybělo. Máte někdo zkušenosti jaká je běžná spotřeba (405 GLi, 140000km, 1,6benzín). Přešel jsem z minerálního na polosyntetiku - nemůže to být tím?

dík Dušan

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je uplne OK - tim prechodem to muze byt, ale taky zalezi i na stylu jizdy. Limitni spotreba dle Peugeotu a Citroenu je blahe pameti 1l na 1000km. Takze bud v klidu a dolejvej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mám 405 GLi 1,9 benzín 120000km. Se spotřebou oleje mě nastal problém, když jsem přešel z minerálu na polosyntetiku. Spotřeba se začala zvětšovat tak, že za 1,5 roku to dělalo asi 1l oleje na 1000km. To se mi zdálo až dost, protože roční spotřeba byla 2 kanistry oleje + jeden na výměnu a to lezlo docela do peněz. Tak jsem si nechal na Peugeot-clubu poradit, že to budou s největší pravděpodobností gufera na ventilech. Dal jsem to do servisu a zjistili, že ta těsnění jsou úplně v háji. Řekli mě, že za to může ten minerál, protože je na tyhle věci agresivněší než polosyntetika. Teď mám po opravě najeto sice jen 2500 km ale olej se stále drží na horní rysce měrky tak jak byl nyplněný po opravě a zatím ani trochu neubývá. Honza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×